​سکانس جالب از سریال پایتخت را مشاهده می کنید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سریال پایتخت از سریال های محبوب ایرانی ها است. سریال پایتخت یکی از به یادماندنی ترین سریال هایی است که طرفداران آن هر لحظه منتظر ساخت قسمت جدید آن هستند.امسال شاهد فصل 6 سریال پایتخت  هستیم.امروز فیلمی از پشت صحنه سریال پایتخت 6 منتشر شد.فصل ششم سریال پایتخت آخرین فصل این سریال بود.

پایتخت یک مجموعهٔ تلویزیونی ایرانی به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری است که در شش فصل از شبکه یک پخش شده‌است. بازیگران این مجموعه محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، علیرضا خمسه، احمد مهران‌فر، نسرین نصرتی، سارا فرقانی اصل، نیکا فرقانی اصل، سلمان خطی، هومن حاجی‌عبداللهی، مهران احمدی و بهرام افشاری هستند

مقدم با اشاره به علت نامگذاری این مجموعه به نام «پایتخت» و نحوهٔ دنباله دار کردن داستان افزود:به دلیل اینکه خانوادهٔ ما از یک شهر دیگری وارد تهران، پایتخت ایران می‌شوند و دچار یکسری معضلات می‌شوند پایتخت نام گرفت و این اسم هم روی آن ماند، حتی درسری چهارم که ممکنه قصه‌اش به تهران هم کشیده نشود، ولی به هرحال مردم این مجموعه را به نام پایتخت می‌شناسند.

نویسندگان سریال پایتخت

محسن تنابنده طراح و سرپرست نویسندگان مجموعه پایتخت بوده و فیلمنامه هر فصل از این مجموعه را با همکاری یک یا چند نویسنده نوشته‌است.