پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

در تمام طول تاریخ طلا یک فلز کمیاب و بی‌نهایت گران‌قیمت بود، در نتیجه از همان زمان به‌عنوان گزینه‌ای مناسب برای سرمایه‌گذاری شناخته شد و در تمام این سال‌ها همچنان قیمت روبه‌بالایی را تجربه کرد.

با شروع دهه جدید رمزارزهای مختلفی با اهداف گوناگون که هرکدام نیازی را از کاربران برطرف می‌کرد توسط توسعه‌دهندگان معرفی و وارد بازار شد. برخی رمزارزها با هدف امنیت بالا و بعضی دیگر با کارمزد صفر در تراکنش وارد دنیای معاملات شدند اما رمزارزی که با پشتوانه طلا و با هدف نگهداری و سرمایه گذاری آسان در طلا به کاربران معرفی شد، رمزارز پکس گلد (Pax Gold) بود. ارز PAXG قرار است موقعیتی را برای ما کاربران والکس فراهم کند که بدون نیاز به طلای فیزیکی، بهترین و جدیدترین روش نگهداری طلا باشد، اما چطور؟!

پکس گلد چیست؟

پکس گلد یک رمزارز مبتنی بر بلاک چین اتریوم و تمام شبکه‌های مبتنی بر اتریوم و البته یک توکن استاندارد ERC-20 است که هر کاربری با معامله و خرید آن در حقیقت به یک اونس شمش طلای 400 اونسی لندن متصل می‌شود. این رمزارز به سرمایه دیجیتال کاربر تبدیل شده و قابلیت معامله در هر زمان را دارد.

پکس گلد به‌عنوان یک استیبل کوین و بر پایه طلای فیزیکی واقعی طراحی شده است. دارندگان این رمزارز می‌توانند به‌راحتی و با فروش توکن‌هایشان معادل آن طلای واقعی دریافت کنند. در نتیجه یکی از مزایای پکس گلد در دنیای ارز دیجیتال را باید امکان پس‌انداز طلا بدون نگهداری طلای واقعی و فیزیکی دانست. والکس با لیست کردن این رمز ارز به شما امکان تجربه‌ای جدید در سرمایه‌گذاری می‌دهد.

بگذارید با یک مثال کامل این مطلب را توضیح دهیم. شما تا همین یک یا دو هفته پیش برای سرمایه‌گذاری طلا به بازار می‌رفتید و طلای فیزیکی واقعی را با پرداخت اجرت و مالیات می‌خریدید. بعد از آشنایی با پکس گلد و اگر علاقه‌مند باشید می‌توانید به همان اندازه طلایی که در نظر داشتید، توکن خریداری کنید و سپس هر زمان مایل بودید بفروشید و در قبالش طلای فیزیکی واقعی دریافت کنید. در نتیجه بدون نیاز به جایی مانند گاوصندوق برای نگهداری طلای فیزیکی یا حتی بدون دغدغه خرید و نگهداری آن، می‌توانید به شمش طلا دسترسی داشته باشید.

مزایای سرمایه‌گذاری در حوزه رمز PAXG

خریدوفروش و نگهداری پکس گلد در حال حاضر یکی از مطمئن‌ترین و جدیدترین روش‌های نگهداری طلا در سطح بین‌المللی است. پس بعد از این آشنایی مختصر با پکس گلد وقتش رسیده که به سؤال دوم و مهم کاربران یعنی مزایای خرید این رمزارز پاسخ دهیم و ببینیم اصلاً چرا باید روی خرید پکس گلد سرمایه‌گذاری کرد؟ بهترین صرافی برای این کار کدام است؟

حفظ امنیت سرمایه

بر اساس اعلام رسمی دپارتمان سرویس‌های مالی نیویورک (New York state department of financial services) سرمایه‌گذاری روی پکس گلد یک تجارت مطمئن در حوزه طلا است. شما می‌توانید این سرمایه‌گذاری خوش آتیه را در والکس تجربه کنید در نتیجه اگر به دنبال بهترین روش نگهداری طلا هستید، بد نیست کمی درباره این رمزارز تحقیق کنید زیرا هم امنیت بالایی دارد و هم به‌عنوان یک استیبل کوین از نوسانات بازار تأثیر نخواهد گرفت.

حفظ ارزش

پکس گلد تنها توکن طلایی است که ارزشش را حفظ کرده و با خود طلای فیزیکی قابل معامله است، همیشه در دسترس مشتریان است. دقیقاً همان کیف پول‌هایی که از دیگر رمزارزها پشتیبانی می‌کنند، از پکس نیز پشتیبانی کرده و همان کاربری را دارند. از طرف دیگر با بالارفتن قیمت طلا هم این رمزارز افزایش قیمت داشته ولی همان‌طوری که گفتم یک استیبل کوین بدون تأثیرپذیری از نوسانات شدید بازار است.

مزیت رقابتی و دسترسی راحت

پکس گلد مزیت رقابتی قابل‌قبول و کارمزدی در حدود (۰.۰۳-۱ %) دارد که در کل معاملات شبکه اتریوم کمترین میزان دستمزد است.

پکس گلد به‌راحتی در دسترس است. همان‌طوری که در ابتدای مقاله گفتم، این رمزارز بر پایه شبکه اتریوم بنا شده، در نتیجه دسترسی راحتی دارد. در واقع شما هر جای دنیا که باشید می‌توانید آن را معامله کرده و یا حتی با کمترین میزان نقدینگی، حداقل سرمایه‌گذاری را در این بازار داشته باشید تا به‌راحتی کمترین منابع مالی‌تان را پس‌‍‌‌انداز کرده باشید.

انعطاف بالا ولی بدون هزینه

پلتفرم پکس گلد انعطاف بالایی دارد، در هر لحظه معاملاتش انجام شده و حتی برای معاوضه با طلای فیزیکی هم قابل‌قبول است. معامله و تراکنش این رمزارز تقریباً در همه جای دنیا پذیرفته شده است و راهی مطمئن برای حفظ و نگهداری از طلا و تبدیل آن در هر زمان است.

آخرین مزیت مهم و کاربردی رمزارز پکس گلد را هم باید صفر بودن هزینه نگهداری دانست. در واقع این سرمایه‌گذاری هم خطر سرقت طلای فیزیکی را ندارد و بدون گاوصندوق نگه‌داری می‌‎شود و هم در مقایسه با هزینه صندوق امانت بانک برای نگهداری طلا به‌صرفه و بدون هزینه است. این چنین است که باید پذیرفت یکی از بهترین روش‌های مدرن برای خرید و نگهداری طلا است.

 9

چه آینده‌ای را می‌توان برای ارز PAXG پیش‌بینی کرد؟

رمزارز پکس گلد برای اولین‌بار در پاییز سال 2019 به بازار بین‌المللی معرفی شد. این رمزارز به نحوی طراحی شده که عرضه حداکثری نداشته و تنها به‌اندازه‌ای که خریداران درخواست دهند، وارد بازار می‌شود.

با همین روش، پکس گلد به یک استیبل کوین مطمئن جهت سرمایه‌گذاری تبدیل شده که پشتوانه آن طلا است و معاملۀ بسیار آسانی دارد. تغییر در قیمت این رمزارز کاملاً بر پایه وضعیت بازار جهانی طلا است و از چیز دیگری تأثیر نمی‌گیرد.

بااین‌وجود اگر از آن دسته کسانی هستید که طلا را تنها راه مطمئن و پرسود سرمایه‌گذاری می‌دانید، بهتر است که به‌جای سختی نگهداری از طلای فیزیکی و دغدغه امنیت آن سراغ پکس گلد بروید و به‌عنوان نکته آخر این مهم را به‌خاطر داشته باشید که پکس گلد در شروع سال 2021 یعنی ماه ژانویه تا بیش از 2000 دلار رسید و در می (اردیبهشت‌ماه) همین سال بالاترین نرخ خودش یعنی 2155.11 را تجربه کرد.

این رمزارز مبتنی بر شبکه اتریوم و بر اساس اونس طلای لندن است. پکس گلد دقیقاً مانند اتریوم به قراردادهای هوشمند دسترسی دارد و برای اطلاع‌رسانی لحظه‌ای قیمت‌ها از اوراکل چین لینک (Chain Link) استفاده می‌کند. در نتیجه آینده این رمزارز را باید مطمئن و پرسود دانست و برای سرمایه‌گذاری روی آن تصمیم قطعی گرفت.

خرید پکس گلد از صرافی والکس

در حال حاضر برای معامله رمزارز پکس گلد می‌توانید از وب‌سایت رسمی ارز PAXG استفاده کرده و یا سراغ هر کارگزاری بروید که از پکس پشتیبانی می‌کند. صرافی ارز دیجیتال والکس نیز به‌تازگی این رمزارز را اضافه کرده و تمام کاربران والکس برای سرمایه گذاری آسان در طلا می‌توانند از سایت صرافی برای معاملات پکس گلد استفاده کنند.