پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

پیشرفت علم و تکنولوژی زندگی ما را وارد عصر جدیدی از ارتباطات کرده است. امروزه اکثر افراد اکانتهایی در شبکه های اجتماعی به منظور ارتباطات شخصی و کاری دارند. با کمک اینترنت به راحتی  می توان به تمامی نقاط دنیا متصل شد و با مردم سراسر جهان ارتباط داشت. اما آیا تنها ارتباط مجازی برای رسیدن به هدف های تجاری و شخصی ما کافی است؟ آیا در کنار ارتباط های مجازی کمبودی حس نمی شود؟

در دنیای مجازی برای مراجعات بعدی به افراد؛ به تاریخچه جستجوهایمان، اکانتهای متفاوت فرد در شبکه های اجتماعی و پیام‌رسانهای مختلف دسترسی داریم. اما یکی از چالشهای ما در ارتباط حضوری این است که چگونه در ذهن دیگران ماندگار شویم و راه هایی برای ارتباط و همکاری بیشتر مهیا کنیم. اولین و ساده ترین راه، چاپ کارت ویزیت اصولی متناسب با کارمان است.

ماندگاری در ذهن مخاطب با ارائه کارت ویزیت چاپی

 

هنوز اکثر افراد مکالمات رودررو و چهره به چهره را به ارتباط های مجازی ترجیح می‌دهند. درست است که اینترنت ارتباط را بسیار ساده و سریع کرده است، اما طبق مطالعه دانشمندان ارتباط حضوری شانس تعامل و همکاری بین طرفین را ۹۵ درصد افزایش می‌دهد. جالب است بدانید که اولین استفاده از کارت ویزیت توسط چینی ها در حدود قرن پانزدهم بوده است. از آن زمان چند صد سال گذشته و ما همچنان از آن برای شناساندن برند خود و معرفی راه های ارتباطی مان به دیگران استفاده می کنیم. به نظر شما چرا هنوز هم کارت ویزیت یکی از بهترین و موثرترین راه های ارتباط است؟

اگر بخواهیم به چند مزیت کارت ویزیت چاپی اشاره کنیم، می توان این موارد را نام برد:

۱-کارت های ویزیت شما را به عنوان فردی حرفه ای به مخاطب معرفی می کنند.

۲-با کمک آن می توانید به صورت مستقیم بازاریابی کرده و مشتریان بالقوه برای خود ایجاد کنید.

۳-ماندگاری بالایی دارند و جای کمی می گیرند، در نتیجه نگه داری از  آنها ساده است.

4- اطلاعات لازم در مورد محصول و خدمات شما و راه های ارتباطی تان را به سادگی و سرعت، به مخاطبین بالقوه تان انتقال می دهند.

بر اساس مطالعات و نظر سنجی های نشریه Adobe's blog ،  به ازاء استفاده از  هر ۲۰۰۰ کارت ویزیت برای معرفی کسب و کار و تبلیغات، فروش به طور متوسط 2.5 درصد افزایش می یابد. این میزان سود در برابر هزینه ناچیزی که برای طراحی و  چاپ کارت ویزیت داشته اید قابل تامل است؟!

در یک تحقیق دیگر از مردم پرسیده شده بود به نظرشان امروزه هنوز  هم کارت ویزیت کاغذی کاربردی است؟ ۸۲ درصد آن را ابزاری مهم و کاربردی در حوزه ارتباط و تعاملات دانستند و تنها ۱۸ درصد اعتقاد داشتند قدیمی و غیر کاربردی است.

فرمول برنده-برنده در استفاده از کارت ویزیت

 

این سوال احتمالا برای شما پیش آمده است که راز این موفقیت و ماندگاری کارت ویزیت در چیست؟ اصلی ترین راز اختصاصی و فیزیکی بودن آن است.

طبق مطالعات دانشگاه هاروارد مشخص شده است که انسان ها به اجسام قابل لمس و شهودی عکس العمل بهتر و مثبت تری نشان می‌دهند. در واقع هر چه ما بتوانیم تعداد بیشتری از  حواس پنجگانه را درگیر کنیم مخاطب را بیشتر با خود همراه کرده ایم.

کارت ویزیت حس بینایی و لامسه را در مخاطب به کار می‌گیرد و جرقه ای برای ارتباطات و همکاری های بعدی شکل می دهد. حتی برخی افراد به تازگی از کاغذهای معطر برای کارت خود استفاده می کنند تا حس بویایی افراد را نیز درگیر کنند. این عامل به وجود آمدن کارت ویزیت‌های خوراکی و کارت ویزیتهای برش خاص را توجیه می کند. اینها مزایایی هستند که در ارتباط های مجازی و آنلاین هیچ گاه نمی‌توان به آنها دست یافت.

6

چگونه می توان مخاطب را با کارت ویزیت جذب کرد؟

 

پاسخ این سوال بسیار ساده است. کارت ویزیت شما نباید دور  ریختنی باشد. یعنی باید طراحی و جنس کاغذ آن، مخاطب را ترغیب به نگه داری و استفاده مجدد از آن کند. طبیعی است که بعد از توزیع کارت ویزیت خود متوجه شوید که افراد زیادی آن را دور انداخته اند. اما همان درصد کمی که کارت را نگه می دارند و به مشتریان بالقوه شما تبدیل می شوند، با احتمال بیشتری قصد همکاری با شما را دارند.

پس این را در نظر داشته باشید که اگر در ابتدا لازم باشد برای طراحی و چاپ کارت ویزیت خود هزینه بالاتری بپردازید، به شرطی که آن کارت  ویزیت خاص، ویژه و قابل نگه داری باشد، ارزشش را دارد. چون مشتریان ثابت و ارزشمندی را به سمت شما می آورد. این مشتریان جذب کارت ویزیت شما شده و درک می کنند که برای کسب و کار و مخاطبین تان ارزش ویژه قائل هستید.

طراحی کارت ویزیت باید چگونه باشد؟

 

این موضوع را در نظر داشته باشید که مخاطبی که کارت ویزیت شما را دریافت می کند، در یک موقعیت کاری و یا رویداد اجتماعی است. در این هنگام ممکن است توسط همکاران و یا رقبای شما ده ها کارت دیگر هم دریافت کند. پس چطور شما را به خاطر بسپارد؟ آیا کارت شما ویژگی خاصی برای ماندن در ذهن دارد؟

بررسی محققین نشان داده است که ۷۲ درصد از مردم، شرکت و یا شخص مقابل را بر اساس کیفیت و طراحی کارت ویزیت ارائه شده قضاوت می کنند. این عدد درصد بسیار بالایی است و یادآور ی می کند که شکل ظاهری و کیفیت کارت شما چقدر اهمیت دارد. طراحی کارت ویزیت مهم‌ترین بخش فرایند چاپ و آماده سازی آن است. در طراحی باید به نکات زیادی توجه کرد از جمله محل قرار گیری هر المان، نحوه چینش المان‌ها به صورت ترکیب و در نهایت باید کل اجزا و طراحی کلی کارت با یکدیگر همخوانی داشته باشند تا از لحاظ بصری چشم نواز و جذاب باشد.

سعی کنید با توجه به نوع کسب و کار خود، طراحی کارت ویزیت با سایر المانها هماهنگ باشد. برای مثال کارت ویزیت، تراکت تبلیغاتی، بروشور و کاتالوگ، تم پست های شبکه های مجازی و دکور دفتر کار تان هماهنگ باشد. این کار ضمن اینکه به برند شما شخصیت می دهد باعث ماندگاری شما در ذهن مخاطب می شود.

سایز و مدلهای متداولی برای کارت ویزیت تعریف شده است. با این حال شما می توانید با هماهنگی با مرکز چاپ با به کار گیری طرح ها و ابعاد خاص یک کارت ویزیت خلاقانه داشته باشید. برخی افراد علاقه به داشتن کارت ویزیت خاص دارد. نمونه هایی از آن چاپ کارت ویزیت تاشو، کارت ویزیت مربع، کارت ویزیت چوبی هستند.

7

این موضوع کاملا به توانایی، خلاقیت، شناخت بازار  هدف و سلیقه مخاطبین شما بستگی دارد. البته در نظر داشته باشید که کارت ویزیت باید نشان دهنده برند و ارزش‌های شرکت شما باشد. مهم ترین اطلاعات و جزئیاتی که می خواهید در کمترین زمان به چشم مخاطب بیاید را بایستی به خوبی و در بهترین موقعیت قرار دهید. اکثر افراد و شرکتها نام و عنوان شغلی، شماره تلفن، آدرس وبسایت، آدرس شرکت، لوگو، شعار سازمانی و آدرس ایمیل شان را بر روی کارت ویزیت می آورند.

کارت ویزیت ها در هر موقعیت و محلی قابل استفاده هستند. حتما لازم نیست در یک رویداد بزرگ شرکت کرده و کارت خود را به برند های معروف و بزرگ بدهید. گاهی حتی ارائه آن به دوستان و افراد معمولی هم پیشنهادهای غیر قابل باور ی را برای شما به ارمغان می آورد. البته یادتان باشد کارت ویزیت فقط شما را به دیگران معرفی می کند و این شما هستید که با فعالیت ها و پیگیری های خود مشتریان را جذب یا دفع می کنید!

اگر شما به تازگی کار خود را شروع کرده اید، لازم نیست تعداد زیادی کارت سفارش دهید، چون ممکن است شماره، آدرس و یا حتی اسم برندتان تغییر کند. در چنین شرایطی می توانید از چاپ کارت ویزیت دیجیتال تعداد کم استفاده کنید و پس از رسیدن به ثبات در کارتان سفارش خود را در تیراژهای بالا انجام دهید.

نتیجه گیری

 

علم و فناوری هر چقدر هم پیشرفته بشوند، در آخر انسان ها تمایل به ارتباط و تعامل فیزیکی با یکدیگر دارند. در نحوه معرفی خود با کارت ویزیت خلاق باشید و در نظر داشته باشید که هدف شما از طراحی و چاپ کارت ویزیت، معرفی به دیگران، جذب مخاطب و مشتری فعال است. پس در ابتدا باید توسط مخاطب نگه داری شود و  او را درگیر کند و حتی توسط او به اشتراک گذاشته شود، تا مخاطبین فعال دیگر ی را نیز به سمت کسب و کار شما سوق بدهد.

کارت ویزیت های حرفه ای و خلاقانه معمولا بیشتر به اشتراک گذاشته می شوند و این باعث می شود تا به صورت غیر مستقیم برای شما تبلیغات انجام شود.

شما به راحتی می‌توانید برای ثبت سفارش  آنلاین چاپ کارت ویزیت به (https://centralchap.com/) مراجعه و در کمتر از 5 دقیقه سفارش را ثبت کنید. در ضمن امکان ارسال کلیه سفارشات به تمام مناطق شهر تهران و سراسر ایران با پیک، باربری و تیپاکس برای رفاه حال شما وجود دارد.