همیشه این تصور وجود دارد که فروشنده طرف برنده یک معامله است و دردسرهای او از خریدار کمتر است، چون مجبور نیست دنبال خریدار مناسب بگردد و کالای خود را به دست‌به‌نقدترین مشتری و بالاترین قیمت ممکن می‌فروشد. در مورد فروش خودروی صفر و کارکرده قضیه کمی فرق می‌کند و اگر فروشنده تجربه کافی نداشته باشد و کار را به کاردان نسپرد، هیچ تضمینی وجود ندارد که بالاترین قیمت ممکن، قیمت واقعی خودرو باشد.

بهترین جا برای فروش ماشین صفر و دست‌دوم
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

در حال حاضر بازار دلالی در حوزه خریدوفروش خودرو داغ است و خرید خودروی صفر و دست‌دوم با قیمت پایین‌تر از بازار و فروش به‌قیمت آن، تبدیل به روشی برای کسب درآمد شده است. در این مطلب با انواع روش‌های فروش خودرو و چالش‌های آن آشنا می‌شوید و در انتها هم بهترین جا برای فروش ماشین صفر و دست‌دوم را به شما معرفی می‌کنیم.

با این روش‌ها می‌توانید خودروی صفر و دست‌دوم خود را بفروشید

خرید خودرو؛ به دلایل مختلف ازجمله نوسان در تولید و واردات خودرو، نرخ ارز و تورم، با تغییرات زیادی روبه‌رو می‌شود.همچنین به‌دلیل عدم اطلاع افراد از مشخصات فنی و شرایط بازار و غیرمنطقی بودن نرخ‌های اعلامی، افراد تمایل کمتری به خرید و فروش ماشین از خود نشان می‌دهند.

چند سالی هم می‌شود که روش‌های فروش خودرو نو و کارکرده فقط به روش‌های حضوری محدود نمی‌شود و وزن روش‌های آنلاین از روش‌های حضوری سنگین‌تر شده است. در ادامه، با 5 روش فروش خودروی صفر و کارکرده آشنا می‌شوید که بعضی از آن‌ها حضوری و بعضی از آن‌ها آنلاین هستند:

فروش به دوست و آشنا

دم‌دستی‌ترین و آسان‌ترین روش فروش خودرو این است که نگاهی به دوروبرتان بیندازید و کمی فکر کنید تا ببینید کدام یک از اطرافیانتان قصد خرید خودرو دارد. در مرحله اول، باید ببینید که فرد موردنظر اصلاً نوع، مدل و شرایط خودروی شما را می‌پسندد یا خیر. اگر در این مرحله فروش خودرو کنسل نشد، باید با چانه‌زنی‌های غیرمتعارف، تماس‌های گاه‌وبیگاه در صورت خرابی یکی از قطعات خودرو در آینده دور و نزدیک و خرید اقساطی بسیار بلندمدت کنار بیایید.

مراجعه به بازارهای هفتگی خریدوفروش خودرو

پس از این که روش قبلی به نتیجه نرسید، می‌توانید خودروی خود را بردارید و آخر هفته‌ها به یکی از بازارهای خریدوفروش خودرو بروید.

یکی از چالش‌های اصلی این بازارها، دلالانی هستند که سعی می‌کنند با ترفندهایی مثل چانه‌زنی‌های طولانی، آوردن کارشناس جعلی برای تعیین قیمت پایین و ... خودروی شما را از چنگتان خارج کنند و بعداً با فروش به قیمت آن سود کنند. کارشناسان حاضر در این مراکز هم چندان تخصصی و حرفه‌ای خودروی شما را بررسی نمی‌کنند و به همین دلیل ممکن است قیمتی که تعیین می‌کنند با قیمت واقعی خودروی شما فاصله داشته باشد.

همچنین برای بالابردن شانس فروشتان در این بازارها باید سحرخیز باشید، چون تصور عمومی این است که خودروهای خوب اول صبح به فروش می‌روند.

 

 

واگذارکردن فروش خودرو به نمایشگاه

این روش برای افرادی است که وقت و حوصله مراجعه به بازارهای هفتگی را ندارند. در این روش هیچ تضمینی برای قیمت‌گذاری صحیح خودروی شما و طی‌شدن تمامی مراحل قانونی نقل‌وانتقال خودرو در این روش وجود ندارد. متأسفانه بعضی از نمایشگاه‌داران قیمت خودروی شما را به خریدار پایین‌تر اعلام می‌کنند تا بتوانند سود خود را بیشتر کنند.

مهم‌ترین دردسرهای فروش خودرو به این روش، تمرکز بعضی از نمایشگاه‌ها روی خودروهای خارجی است که باعث می‌شود فروش خودروی داخلی شما را بر عهده نگیرند. از طرف دیگر، تا زمانی که خودرویتان فروش نرود باید با وسایل حمل و نقل عمومی تردد کنید.

انتشار آگهی در سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها

این روش، نسخه پیشرفته‌تر و آنلاین فروش خودرو در بازارهای هفتگی و مراجعه به نمایشگاه است. در ابتدا شما تصور می‌کنید که فروش با این روش وقت کمتری از شما می‌گیرد، اما مدتی بعد از انتشار آگهی تماس‌های وقت‌وبی‌وقت آغاز می شود و هدف بیشتر آن‌ها هم صرفاً کنجکاوی است.

از میان تماس‌هایی که منجر به بازدید می‌شوند هم تعدادی متعلق به دلال‌ها است که با آن‌ها همان دردسرهای فروش خودرو در بازارهای هفتگی را خواهید داشت. از طرف دیگر در این روش هم باید خودتان به سازوکاری برای تعیین قیمت خودرو برسید که معمولاً ترکیبی از چک‌کردن آگهی‌های مشابه، سؤال از نمایشگاه‌داران و ... است و از آنجایی که شرایط هر خودروی کارکرده‌ای خاص و متفاوت است، ممکن است این سازوکار دقیق نباشد و خودتان دستی‌دستی کاری کنید که سرتان کلاه برود.

در نهایت اگر بخواهیم درخواست‌های تست رانندگی را هم در نظر بگیریم، این روش نسبت‌به روش‌های دیگر دردسر بیشتری دارد و زمان بیشتری هم از شما می‌گیرد.

استفاده از سایت‌های خریدوفروش آنلاین خودرو

بعضی از سایت‌ها، صفر تا صد فرایند فروش خودروی شما از کارشناسی و تعیین قیمت تا همراهی برای تعویض پلاک را برعهده می‌گیرند و با کمک آن‌ها از دردسرهای بالا خلاص و از فروش به قیمت خودروی خود مطمئن می‌شوید.

سؤالی که در اینجا پیش می‌آید این است که به کدام سایت برای فروش خودروی خود اعتماد کنید و چرا؟

همراه مکانیک؛ بهترین سایت فروش ماشین صفر و دست‌دوم

همراه مکانیک بزرگ‌ترین نمایشگاه آنلاین خریدوفروش خودروهای کارشناسی شده کشور است که بیش از 10 سال در حوزه خریدوفروش خودروی صفر و کارکرده تجربه دارد و حسن شهرت آن در بازار خودرو و اعتماد فروشندگان و خریداران متعدد به آن خیال شما را از همکاری با آن راحت می‌کند.

مزایای فروش خودرو با همراه مکانیک را در فهرست زیر می‌بینید:

 

 

  • کارشناسی دقیق خودرو و تعیین قیمت منصفانه بر اساس گزارش کارشناسی، قیمت روز و معاملات واقعی بازار

  • عقد قراردادی که فروش خودروی شما تا یک زمان توافقی را تضمین می‌کند.

  • برعهده گرفتن فرایند انتشار آگهی، عکاسی از خودرو، پاسخ به تماس‌ها و هماهنگی برای بازدید

  • غربالگری خریدار واقعی از دلال

  • همراهی در تمامی مراحل قانونی خریدوفروش خودرو تا تعویض پلاک

  • تضمین امنیت معامله و حضور کارشناس همراه مکانیک هنگام عقد قرارداد

فراموش نکنید که بازار خریدوفروش خودرو یکی از بازارهای محبوب کلاهبرداران و دلالان است و به همین دلیل بهتر است فروش خودروی خود را به افراد کارکشته و متخصص بسپارید. برای ثبت سفارش فروش خودروی خود با کمک همراه مکانیک، به لینک زیر مراجعه کنید: https://www.hamrah-mechanic.com/car-sell/

منبع: بهترین جا برای فروش ماشین صفر و دست‌دوم