با پیشرفت تکنولوژی تقریبا برای حل هر مشکلی پاسخ مناسبی وجود دارد. دستگاه‌های زیبایی پوست نیز با هدف درمان دقیق‌تر، ماندگارتر و بدون عارضه هر روز در حال پیشرفت و ارتقا هستند. آر اف فرکشنال یکی از دستگاه‌هایی است که با ترکیب تکنیک‌های پیشرفته و نیدل‌ها تاثیر به‌سزایی در جوانسازی پوست صورت و گردن و رفع لکه‌های پوستی دارد. دستگاه‌های آر اف فرکشنال در تعداد الکترودها و حالت رساندن انرژی آر اف با هم تفاوت دارند. در این مقاله با بررسی ویژگی‌ها و کاربردها بهترین دستگاه آر اف فرکشنال را به شما معرفی خواهیم کرد. اگر برای کلینیک زیبایی خود به‌دنبال دستگاهی پیشرفته و کاربردی هستید مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

راهنمای کامل انتخاب بهترین دستگاه آر اف فرکشنال ؛ معرفی + ویژگی ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

آر اف فرکشنال نیدلینگ؛ بهترین دستگاه آر اف فرکشنال مجهز به نیدل‌های ضد‌حساسیت

تکنولوژی آر اف فرکشنال به‌عنوان یکی از جدیدترین و موثرترین تکنیک‌های جوانسازی پوست صورت و گردن شناخته می‌شود. امواج رادیو فرکانسی در این تکنولوژی توسط دستگاه دو قطبی رادیوفرکانسی غیرتهاجمی ایجاد می‌شوند و لایه خارجی (اپیدرم) و لایه میانی (درم) را مورد هدف قرار می‌دهند. با تحریک پوست توسط این امواج فرآیند طبیعی بازسازی و ایجاد لایه جدید روی پوست آغاز می‌شود.

در ساخت دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ برای رسانایی بهتر از نیدل‌های ضدحساسیت با روکش طلایی استفاده شده است. تولید جریان رادیو‌فرکانسی در این دستگاه با توان بسیار بالا و فرکانس ۱ مگاهرتز صورت می‌گیرد. به‌دلیل عمق نفوذ و دقت بسیار بالا، درمان مشکلات پوستی نیز با دستگاه آر اف فرکشنال به‌صورت موثرتر و کمترین عارضه انجام می‌شود و برای انواع تایپ‌های پوستی با ضخامت‌های مختلف مناسب است. با به‌کارگیری نیدل‌های متنوع می‌توان این دستگاه برای کلیه نواحی صورت و حتی قسمت‌های ظریفی همچون پلک پایین و بالا مورد استفاده قرار داد.

آشنایی با کاربردهای درمانی دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ به روش غیرتهاجمی

اگر به‌دنبال راهی سریع برای رفع مشکلات پوستی هستید یکی از بهترین روش‌ها استفاده از دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ است. این دستگاه برای درمان بسیاری از مشکلات پوستی همچون درمان سلولیت بدن،‌ رفع شل شدگی پوست صورت، گردن و بدن، بستن منافذ پوستی، کاهش لکه‌های پوستی، درمان تعریق بیش‌ازحد، رفع و درمان آکنه پوستی و همچنین از بین‌ بردن چین‌وچروک‌های عمیق پوستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

درمان به این روش نیاز به هیچ‌گونه بیهوشی، ایجاد خراش و عمل جراحی ندارد. همچنین درمان با دستگاه آر اف فرکشنال با کمترین میزان درد و کوتاه‌ترین دوره نقاهت صورت می‌گیرد. با‌توجه‌به آثار فوری که این تکنولوژی در جوانسازی و ترمیم بافت پوست دارد، آر اف فرکشنال به‌عنوان یکی از بهترین دستگاه جوانسازی پوست در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آشنایی با نحوه عملکرد دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ السیس برای جوانسازی پوست

در دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ السیس امواج رادیوفرکانسی توسط تعدادی میکرونیدل به‌صورت مستقیم با عمق نفوذ ۰.۵ تا ۳.۵ میلی‌متر وارد لایه میانی پوست (درم) می‌شوند. این نیدل ارتباط بین پوست و امواج رادیوفرکانسی را برقرار می‌کنند. در نتیجه برخورد نیدل‌های آن با پوست و ایجاد ویبراسیون الکتریکی آب و مولکول‌های یونیزه گرمایی به‌وجود می‌آید. این گرما باعث تحریک پوست و کلاژن‌سازی می‌شود. با‌توجه‌به آثار فوری که این تکنولوژی در جوانسازی و ترمیم بافت پوست دارد، آر اف فرکشنال در بسیاری از کلینیک‌های زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

20

آر اف فرکشنال نیدلینگ السیس؛ دستگاهی با تیپ‌های‌ مختلف برای درمان‌های تخصصی

السیس به‌عنوان بهترین دستگاه آر اف فرکشنال به ۴ تیپ مختلف برای کاربردهای تخصصی مجهز است. هر تیپ با به‌کارگیری نیدل‌های منحصربه‌فرد برای درمان مشکلات مختلفی مورد استفاده قرار می‌گیرند. در ادامه اشاره خواهیم کرد که هر مدل برای درمان چه مشکلاتی طراحی شده‌اند:

  • تیپ 49 پین به صورت Non Insulated: جوانسازی پوست، کاهش چین‌و‌چروک پوست صورت، گردن و بازو، کشش و سفت شدن پوست بعد از کاهش وزن، درمان انواع اسکار و منافذ باز،‌ درمان آکنه،‌ درمان تعریق بیش از حد، کنترل ترشح بیش از حد چربی پوست
  • تیپ 25 پین به صورت Insulated:‌ درمان انواع اسکار ناشی از جراحی یا آکنه
  • تیپ 14 پین به صورت Non Insulated:‌ کاهش استریا و استرچ مارک

کاربرد دستگاه السیس تقریبا مشابه لیزر co2 فرکشنال است؛ اما درمان سریع‌تر و ماندگار‌تری نسبت به Co2 فرکشنال دارد. پزشک با بررسی مشکل و نیاز بیمار، بهترین دستگاه آر اف فرکشنال را برای رفع موثر مشکل انتخاب می‌کند.

دستگاه آر اف ویرچو؛ بهترین دستگاه آر اف فرکشنال با ویژگی‌های منحصربه‌فرد

دستگاه آر اف ویرچو تنها دستگاه رادیو‌فرکانسی مجهز به سه فرکانس مختلف 2MHz و 1MHz، 0.5 MHz است. با‌توجه‌به این ویژگی منحصربه‌فرد درمان یک منطقه بزرگ با تراکم کم تا یک منطقه کوچک با تراکم بالا امکان‌‌پذیر می‌شود. همچنین این دستگاه عمق نفوذ متنوع و بالایی دارد. به‌همین‌دلیل می‌توان از آن علاوه‌بر صورت، برای درمان مشکلات پوستی نواحی مختلف بدن نیز استفاده کرد.

علاوه‌بر این، با‌توجه‌به تنوع هندپیس‌ها و نیدل‌ها (Insulated و Non-Insulated) در دستگاه Virtue RF این روش درمانی برای حل مشکلاتی همچون ملاسما، آکنه، اسکار، آفتاب سوختگی، رفع چین و چروک صورت، مسدود کردن منافذ، سفت کردن پوست و درمان کومدون مناسب است.

21

دستگاه‌های آر اف فرکشنال آفا مناسب برای انواع پوست‌ها و درمان مشکلات پوستی

در این مقاله با بهترین دستگاه آر اف فرکشنال آشنا شدیم. دستگاه آر اف فرکشنال نیدلینگ، السیس و آر اف ویرچو از مهم‌ترین دستگاه‌هایی هستند که در کلینیک‌های زیبایی و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها برای هر تایپ پوستی به‌منظور مسدود کردن منافذ پوستی، ترمیم جای خراش و زخم و از بین بردن چین‌و‌چروک‌های عمیق مناسب هستند.

توجه‌ داشته باشید که استفاده از هریک از این دستگاه‌ها باید در کلینیک‌های تخصصی معتبر و با نظارت پزشکان متخصص انجام شود. شما عزیزان می‌توانید برای آشنایی با دستگاه‌های آر اف فرکشنال به سایت afateb.com مراجعه کنید. همچنین برای تهیه این دستگاه‌ها برای کلینیک و مرکز تخصصی مراقبت از پوست و موی‌تان از طریق شماره ۰۲۱۸۸۱۰۷۰۷۰ با کارشناسان آفا در تماس باشید.