رنگ در طراحی دفتر کار حرف اول را می زند. اگر یک هارمونی رنگ مناسب برای دفتر خود انتخاب کنید، نیمی از مسیر طراحی و دکوراسیون را طی کرده اید. در ادامه به معرفی بهترین رنگ ها برای دکوراسیون اداری می پردازیم.

بهترین رنگ طراحی دفتر کار و تاثیر آن
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

راهنمای انتخاب بهترین رنگ برای طراحی دفاتر اداری

رنگ ها حامل انرژی هستند، این را همه ما می دانیم. برخی از رنگ ها برهم زننده تمرکز و آسایش فکری هستند و برخی دیگر به افزایش تمرکز و نشاط کمک می کنند. پرکاربردترین و بهترین رنگ ها برای طراحی دفاتر کاری، شامل موارد زیر می شوند.

1.رنگ آبی آسمانی برای طراحی دفتر کار

یکی از بهترین رنگ ها برای دیزاین دفاتر کاری، آبی است. آبی که از جمله رنگ های آرامش بخش به شمار می آید، به افزایش تمرکز کارمندان کمک می کند. این رنگ بهترین گزینه برای دفاتری ست که به شکل معمول در آن ها تنش زیاد است. برای مثال دفتر وکالت! در این محیط اغلب مراجعین اضطراب داشته و تنش های روحی زیادی را متحمل می شوند. با استفاده از رنگ آبی می توان حس آرامش را تداعی کرد. تفاوتی ندارد در طراحی دفتر کار خود سراغ کدام طیف از رنگ آبی بروید. چرا که تمام طیف های این رنگ از این خواص ویژه برخوردارند.

2.رنگ سفید، مدرن ترین رنگ برای طراحی دفتر کار

شاید تصور کنید با انتخاب رنگ سفید، محیط کاری شما بیش از حد ساده می شود. این در حالیست که رنگ سفید با وجود سادگی زیبایی که به محیط اداری شما می بخشد، زمینه را برای استفاده از سایر رنگ ها، فراهم می کند. اگر رنگ غالب محیط شما سفید باشد، می توانید به راحتی برخی رنگ های جذاب و قابل توجه همچون زرد یا سبز را به بخشی از محیط اضافه کنید. با انجام اینکار اثرات مثبت رنگ دوم را تقویت کرده و یک نقطه تمرکز زیبا نیز می سازید. سفید یک رنگ مدرن و آرامش بخش است که موجب ایجاد جلوه ای لوکس و جذاب می شود، پس در انتخاب آن تردید نکنید.

2

3.رنگ قرمز برای دکوراسیون دفتر کار

رنگ قرمز یکی از معدود رنگ هاییست که استفاده از آن ریسک زیادی دارد. چرا که این رنگ تا حدودی تمرکز کارمندان را بر هم زده و تنش های محیطی را نیز افزایش می دهد. به همین خاطر است که روانشناسان معتقدند از رنگ قرمز در فضاهایی که به تمرکز احتیاج است، استفاده نشود. این یعنی حتی اگر اصرار به استفاده از رنگ قرمز دارید، آن را در اتاق کارمندان به کار نگیرید. بلکه در فضاهای متفرقه و راهروهای فرعی که در معرض دید کارمدان نیستند، استفاده کنید.

4.رنگ سبز برای طراحی دفتر کار

سبز نیز جزو هارمونی رنگ های آرامش بخش است که به شکل معمول در طراحی دفاتر اداری به کار می رود. این رنگ نمادی از طبیعت است و در راستای روحیه طبیعت دوست انسان قرار دارد. کارمندان در محیط هایی که در آن رنگ سبز غالب شده، حس آرامش ناشی از حضور در طبیعت را تجربه می کنند. حس تعالی و رشد از دیگر احساست مثبتی ست که توسط رنگ سبز ایجاد می شود. پیشنهاد می کنیم از رنگ سبز در محیط کاری کارمندان و همچنین اتاق مدیریت استفاده کنید. چرا که این رنگ قادر است به استراحت چشم نیز کمک ویژه ای دهد.

3

5.رنگ طوسی برای طراحی و دکوراسیون اداری

طوسی یا همان خاکستری یکی از پرکاربردترین رنگ ها در طراحی دفتر کار است. این رنگ خنثی حامل انرژی خاصی نیست. اما بی غایت زیبا و شیک است. استفاده از طوسی در دفاتر کاری مدرن یک گزینه مناسب برای زیباسازی دکوراسیون است. ویژگی مثبت رنگ خاکستری قابلیت ویژه آن در ترکیب با سایر رنگ هاست. به سادگی می توانید طوسی را با پالت رنگ های روشن یا تیره ترکیب کنید. حتی اگر تصمیم به استفاده از رنگ های شاد و انرژی بخش را نیز داشته باشید، می توانید از طوسی به عنوان رنگ غالب و رنگ های انرژی بخش در برخی فضاها استفاده کنید. این بهترین روش برای طراحی دفتر کار به شمار می آید. پیشنهاد می کنیم اگر نحوه ترکیب رنگ را بلد نیستید، از  https://namadmemari.com/service/%D8%B7%D8%B1%D8%A7%D8%AD%DB%8C-%D8%AF%D9%81%D8%AA%D8%B1-%DA%A9%D8%A7%D8%B1  کمک بگیرید.

6.رنگ مشکی برای طراحی برخی دفاتر اداری

استفاده از رنگ مشکی در دکوراسیون برخی دفاتر اداری گزینه ای مناسب و هوشمندانه است. برای مثال در دفاتر لاکچری که تصمیم به استفاده از سبک کلاسیک و رومی دارید، مشکی گزینه مناسبی برای نمایش تزئینات خواهد بود. بهتر است در انتخاب و استفاده از این رنگ زیاده روی نکنید. چرا که اثرات منفی این رنگ بیش از آثار مثبت آن است. مشکی اگر به رنگ غالب محیط تبدیل شود، احساس خفگی و کسالت را در محیط تشدید می کند.

7.رنگ زرد برای دکوراسیون دفتر کار

زرد از دیگر رنگ های انرژی بخش و جذاب است که نتایج قابل توجهی به جای می گذارد. این رنگ می تواند دکوراسیون دفتر کار را پرانرژی ساخته و جلوه ای خاص و متفاوت به جای بگذارد. جالب است بدانید که استفاده از رنگ زرد در محیط به افزایش اعتماد به نفس و خلاقیت کارمندان نیز کمک می کند. پس در صورت امکان از این رنگ نیز در دکوراسیون فضای کار خود استفاده کنید.

نتیجه گیری

برای ایجاد یک دکوراسیون خاص، باید در انتخاب رنگ بیشترین دقت و ظرافت را به خرج دهید. بهترین رنگ ها را برای طراحی دفتر کار انتخاب کنید تا دکور فضای شما در مقایسه با دیگران خاص و متمایز شود.