بی‌تردید از میان همه شیوه‌هایی که برای سفر به مقصد همیشه محبوب ایرانی‌ها یعنی استانبول ترکیه وجود دارد، سفر با هواپیما از پرطرفدارترین گزینه‌های مسافران بشمار می‌رود. به همین دلیل هم هست که پرواز مستقیم به استانبول تنها محدود به پایتخت نیست و از چندین شهر مختلف انجام می‌شود. یکی از این شهرها هم شهر تبریز است. در این مطلب قصد داریم تا اطلاعات ضروری و مهمی در خصوص پرواز تبریز استانبول و برعکس را در اختیارتان قرار دهیم بنابراین اگر شما هم از متقاضیان خرید بلیط این پرواز هستید مطلب حاضر را تا انتها دنبال کنید.

اطلاعات ضروری درباره پرواز تبریز استانبول و برعکس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

بلیط هواپیما تبریز استانبول

اگر جزو آن دسته از گردشگرانی باشید که تا به حال چندین و چند بار سفر هوایی به استانبول را تجربه کرده‌اند، پس حتما می‌دانید که پرواز تهران استانبول تنها یکی از پروازهایی است که از مبدا شهرهای ایران به مقصد استانبول انجام می‌شود و به جز آن این پرواز از مبدا چند شهر دیگر مانند مشهد، اصفهان و شیراز هم انجام می‌شود. مزیت اصلی این پروازها دسترسی آسان‌تر ساکنان شهرهایی به جز پایتخت به پرواز مستقیم استانبول است. در میان پروازهایی که از مبدا شهری به جز تهران به مقصد استانبول انجام می‌شود، پرواز تبریز استانبول جزو کوتاه‌ترین و البته پرتقاضاترین‌ها است. ساکنان شهر تبریز و دیگر شهرها این امکان را دارند تا با خرید بلیط هواپیما تبریز استانبول با طی مسافتی کوتاه و تنها ظرف مدت ۲ ساعت و ۴۵ دقیقه به مقصد برسند. گفتنی است برنامه پرواز تبریز استانبول به طور معمول شامل چند پرواز در دو روز مشخص در طول هر هفته است. از این رو در فصل‌های شلوغ سفر که معمولا ظرفیت پروازهای تهران به استانبول که سریعا تکمیل می‌شوند، مسافران با وجود پروازهای تبریز استانبول و مسیر برگشت آن گزینه‌های بیشتری در اختیار دارند.  

 

قیمت بلیط هواپیما تبریز استانبول

در مجموع بلیط هواپیما تبریز استانبول و مسیر بالعکس آن رقم مشخص و ثابتی ندارد زیرا ایرلاین‌های مختلف از جمله ترکیش ایرلاین، آنادولجت، ماهان ایر و فری برد هر کدام قیمت متفاوتی برای آن تعیین کرده‌اند. مسلما بلیط ایرلاین‌های خوش‌نامی مانند ترکیش ایرلاین که برای مسافران نیز شناخته شده‌ترند قیمت بیشتری دارند. علاوه بر آن قیمت بلیط در بازه‌های زمانی مختلف دچار تغییر می‌شود و دلیل آن هم تغییر در میزان تقاضا برای سفر به استانبول است. به عبارت دیگر معمولا در برخی زمان‌ها شامل ایام تعطیلات مانند ایام نوروز و یا برخی فصل‌های پرگردشگر مانند بهار و تابستان تقاضا برای خرید بلیط هواپیما استانبول به تبریز و مسیر برعکس آن افزایش پیدا می‌کند و به دنبال آن قیمت پرواز نیز بالاتر می‌رود. از این رو یکی از شگردهای خرید بلیط ارزان استانبول به تبریز نیز اقدام به سفر در ایام غیر تعطیل است.

 

سفر ارزان با بلیط هواپیما تبریز استانبول

بلیط هواپیما از تبریز به استانبول نه تنها در میان ساکنان شهر تبریز بلکه در میان مسافرانی که از مبدا شهرهای دیگر راهی استانبول می‌شوند نیز طرفداران زیادی دارد و دلیل آن هم قیمت مقرون به صرفه این بلیط است. بطوری که معمولا به آن دسته از گردشگرانی که به دنبال ارزان‌ترین بلیط هواپیما تبریز استانبول هستند توصیه می‌شود تا از بلیط پرواز تبریز استانبول غافل نشوند زیرا در بسیاری از مواقع قیمت آن از بلیط هواپیما تهران استانبول و بلیط‌های دیگر شهرها ارزان‌تر است. ناگفته نماند که این موضوع در خصوص بلیط هواپیما استانبول به تبریز نیز صدق می‌کند و به آن دسته از گردشگرانی که در سفر استانبول به سر می‌برند و به دنبال یک پرواز اقتصادی برای بازگشت هستند نیز پیشنهاد می‌شود تا رزرو این بلیط را در اولویت قرار دهند.

11

 

بلیط هواپیما تبریز استانبول لحظه آخری واقعی

معمولا بلیط لحظه آخری هواپیما برای اغلب افراد به معنای خرید بلیط ارزان‌تر است. از این رو طبیعی است که برای بسیاری از گردشگران استانبول نیز بلیط لحظه آخری تبریز استانبول یک گزینه جذاب به نظر برسد. هرچند موضوع مقرون به صرفه بودن این بلیط تا حد زیادی درست است اما لازم است به این نکته مهم اشاره شود که هرچند بلیط‌های لحظه آخری اغلب جزو ارزان‌ترین بلیط‌ها قرار دارند اما این موضوع به معنای آن نیست که همیشه قرار است این بلیط‌ها قیمتی ارزان‌تر از سایر گزینه‌ها داشته باشند. در بازه‌های زمانی پرمسافر و ایام شلوغ سفر این احتمال وجود دارد که این نوع بلیط نه تنها با قیمتی کمتر بلکه حتی با قیمت بالا ارائه شود. به همین دلیل لازم است در زمان خرید بلیط هواپیما تبریز به استانبول نیز این نکته را مدنظر قرار داد. همواره توصیه می‌شود تا در بازه‌های شلوغ قبل از انکه با دیدن عبارت بلیط لحظه آخری در خرید عجله کنید به مقایسه قیمت این بلیط با دیگر گزینه‌ها بپردازید و بعد تصمیم بگیرید. گفتنی است معمولا در بازه‌های عادی و ایام غیر تعطیل این بلیط جزو ارزان‌ترین بلیط‌ها در مسیر تبریز و استانبول است.

 

خرید اینترنتی بلیط هواپیما استانبول به تبریز

با وجود سهولت و سرعت هر چه بیشتر در خریدهای اینترنتی دیگرکمتر کسی برای رزرو بلیط هواپیما به سراغ شیوه سنتی یعنی مراجعه حضوری به آژانس مسافرتی می‌رود. در عوض اغلب مسافران ترجیح می‌دهند تا بلیط هواپیما استانبول به تبریز و یا مسیر برعکس آن را به صورت آنلاین خریداری کنند. این کار موجب می‌شود تا متقاضیان خرید بلیط به جای صرف زمان و هزینه مازاد برای مراجعه حضوری به آژانس مسافرتی، در کوتاه‌ترین زمان ممکن و در هر موقع از روز که زمان دارند بلیط خود را تهیه کنند. بعلاوه با خرید آنلاین پرواز تبریز استانبول و برعکس امکان بررسی تمامی پروازهای روز و مقایسه انواع بلیط‌ها از منظر قیمت و خدمات ایرلاین‌ها بیشتر فراهم است. اگر ایده‌ای درباره سایت‌های معتبر برای خرید اینترنتی بلیط ندارید ما سفرمارکت را به شما پیشنهاد می‌کنیم. سفرمارکت با پوشش گسترده انواع سایت‌های فروش بلیط این امکان را فراهم کرده است تا بدون نیاز به جستجوهای طولانی و سردرگم کننده در میان صدها سایت گوناگون به همه سایت‌های ارائه کننده بلیط دسترسی پیدا کنید و علاوه بر دستیابی به اطلاعات دقیق درباره امکانات و قیمت به روز پروازها بطور مستقیم به صفحه تامین کننده دلخواه متصل شوید. ضمن آنکه با توجه به مجموعه گسترده‌ای از پروازها که در سفرمارکت قابل دسترسی است شانس پیدا کردن ارزان‌ترین گزینه نیز بیشتر است.