انواع روش های گرمایش سوله های صنعتی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

کسانی که سوله دارند، اول از همه باید به دمای آن دقت کنند؛ زیرا اگر دمای سوله های صنعتی فقط کمی تغییر کند، مشکلات خیلی زیادی برای تجهیزات به وجود می آورد. به همین دلیل هم بهتر است حتما بهترین روش برای گرمایش سوله های صنعتی را بشناسید تا بتوانید با استفاده از آنها، از تجهیزات مورد استفاده در سوله محافظت و از تغییر دمای آن جلوگیری کنید. در ادامه هم برای شما توضیح می دهیم که برای خرید گرماتاب باید چه کارهایی انجام دهید.

 

دلیل اهمیت سیستم گرمایش سوله های صنعتی

گفتیم که گرم کردن سوله های صنعتی از اهمیت بالایی برخوردار است و دلیل آن هم این است که سرد شدن سوله، موجب می شود که گرد و غبار و ذرات روی تجهیزات مختلف بنشینند. سیستم گرمایش در سوله، از این مشکل تا حد خیلی زیادی جلوگیری می کند. اگر از یک سیستم گرمایش مناسب استفاده کنید، دمای هوا در تمام بخش های سوله به یک اندازه خواهد بود و در همه جا یکنواخت می شود.

از طرف دیگر، اگر از یک سیستم گرمایش مناسب استفاده نکنید، دمای هوای سالن به طور مداوم بالا یا پایین می رود. این در حالی است که با استفاده از یک سیستم گرمایش مناسب و مجهز، سوله شما با سرعت بالایی گرم خواهد شد. همچنین این امر به شما این امکان را می دهد تا در مصرف انرژی و هزینه آن، تا حد خیلی زیادی صرفه جویی کنید.

نحوه گرمایش سوله های صنعتی به چه شکل است؟

بعد از این که از اهمیت بسیار بالایی گرمایش سوله های صنعتی آگاه شدید، نوبت به آن می رسد که نحوه گرم کردن این سوله ها را نیز بشناسید. به طور کلی، نحوه گرمایش سوله های صنعتی از طریق چند روش انجام می گیرد که در این بخش، به صورت مختصر هر یک را معرفی می کنیم.

گرم کردن سوله با بخاری و حرارت مستقیم

یکی از رایج ترین روش هایی که از طریق آن می توانید خیلی راحت، سوله خود را گرم کنید، با استفاده از بخاری هایی است که بسته به نوعشان، می توانند نفت و یا گاز مصرف کنند. این بخاری ها به صورت مستقیم، گرما را به درون سالن می تابانند و بیشتر از آنها به منظور گرم کردن سوله های بزرگ و انبارهایی با متراژ بالا استفاده می شوند.

با این حال، حرارت دادن مستقیم با استفاده از بخاری به سوله، معایبی هم دارد و یکی از مهمترین آنها، این است که هوا باید در گردش باشد. به این منظور، صاحبان سوله مجبور می شوند که یک سیستم تهویه هم برای گردش هوای تازه درون سوله تعبیه کنند که این امر، باعث افزایش هزینه های آنها می شود.

گرمایش سوله با بخاری و حرارت غیر مستقیم

برخی بخاری های دیگر هستند که به صورت غیر مستقیم، سوله را گرم می کنند. این بخاری ها به خاطر داشتن کاربرد بسیار فراوانشان، گزینه کاملا مناسبی برای سوله های بزرگ و انبارها هستند. نکته جالب توجه درباره این بخاری ها این است که امنیت بالایی هم دارند و به بهترین شکل ممکن سوله را گرم می کنند.

گرم کردن سالن با یونیت هیتر

اگر به دنبال یک وسیله مناسب برای گرمایش سوله های صنعتی هستید، باید یونیت هیتر را به شما پیشنهاد کنیم. البته توجه داشته باشید که یونیت هیتر فقط برای سالن هایی با متراژ نسبتا کمتر مناسب است و نمی توان از آن برای گرم کردن سالن های خیلی بزرگ استفاده کرد. یونیت هیترها دارای یک فن و کویل مسی هستند و با ورود آب گرم یا بخار به کویل، هوای داخل سوله با استفاده از فن از کویل عبور داده می شود و بعد از برخورد هوا با قسمت داغ کویل، هوای گرم در سوله منتشر می شود.

نحوه گرمایش سوله های صنعتی

چیلر و هواساز برای گرم کردن سالن صنعتی

شما با استفاده از روش دیگری هم می توانید کار گرم کردن سوله های صنعتی را انجام دهید و آن هم از طریق چیلر و هواساز است. چیلر و هواساز به شما این امکان را می دهند که به صورت غیر مستقیم، سوله را گرم کنید. به این صورت که هواساز با استفاده از کویل آب گرم و بویلر، هوای گرم را به وجود می آورد. البته توجه داشته باشید که هواساز باید بیرون از سالن قرار بگیرد و از طریق کانال کشی، به داخل آن راه پیدا کند.

زنت برای گرم کردن غیر مستقیم سوله

یکی دیگر از سیستم های گرمایشی که از طریق آن می توانید سوله های صنعتی را گرم کنید، با استفاده از زنت است. نحوه عملکرد این دستگاه هم تقریبا شبیه نمونه قبلی است و با استفاده از بویلر و کویل آب گرم، هوا را گرم می کند. با این حال، با استفاده از این دستگاه، نمی توان میزان رطوبت را کنترل کرد و همین، یک مشکل اساسی زنت در نظر گرفته می شود.

گرماتاب یا هیتر تابشی برای گرم کردن سوله های صنعتی

در نهایت، بهترین و موثرترین روشی که به شما این امکان را می دهد تا در سریع ترین زمان ممکن، سوله های صنعتی متعددی را گرم کنید، گرماتاب یا هیتر تابشی است. مهم ترین چیزی که باعث شده گرماتاب از سایر موارد موجود در این لیست متمایز شود، این است که با استفاده از اشعه مادون سرخ فعالیت می کند و به روش های سنتی، موجب گرم شدن سوله صنعتی نمی شود. اما چگونه؟

نحوه عملکرد گرماتاب به این صورت است که به صورت یکنواخت، کار گرمایش سوله های صنعتی را انجام می دهد و برای این گرم کردن، هیچ نیازی به محیط فیزیکی ندارد. این امر موجب می شود که گرمای بسیار مطبوعی به وجود بیاورد و به همین دلیل هم نسبت به سایر سیستم های گرمایشی که در این فهرست به آنها اشاره کردیم، مزایای بیشتری دارد. شما بر اساس شرایط سوله خود، می توانید گرماتاب یا هیتر تابشی را به صورت زمینی، لوله ای و یا سرامیکی خریداری کنید؛‌ همچنین شما عزیزان در صورت نیاز به هرگونه گرماتاب از جمله گرماتاب لوله ای،‌ سرامیکی، دکوراتیو و... می‌توانید با کارشناسان نیکان پارسه در ارتباط باشید تا شما عزیزان را به بهترین شکل ممکن راهنمایی کنند.

خرید گرماتاب از نیکان پارسه

همان طور که پیش از این نیز متوجه شدید، در میان روش های مختلف گرمایش سوله های صنعتی که در این مقاله به آنها اشاره کردیم، استفاده از گرماتاب گزینه کاملا مناسب تر و بهتری به نظر می رسد. اگر شما هم می خواهید با استفاده از یک روش قابل اعتماد و با کیفیت، سوله صنعتی خود را گرم کنید، ما خرید گرماتاب را به شما پیشنهاد می کنیم. برای خرید این محصول هم می توانید خیلی راحت از طریق وبسایت اینترنتی نیکان پارسه، اقدام کنید.

خرید گرماتاب

کارشناسان ما در نیکان پارسه، به شما کمک می کنند تا اطلاعات بیشتری درباره ویژگی های دقیق این گرماتاب به دست بیاورید. علاوه بر این که نسبت به سایر شرکت ها، قیمت گرماتاب در نیکان پارسه خیلی مقرون به صرفه است و به همین دلیل هم می توانیم به جرات بگوییم که با پرداخت این هزینه مناسب، می توانید بهترین کیفیت را دریافت کنید. ما در نیکان پارسه علاوه بر فروش گرماتاب و هیترهای تابشی با کیفیت بالا، خدمات نصب و راه‌اندازی را نیز در اختیار شما قرار می دهیم تا بتوانید بدون هیچ مشکلی از این محصولات استفاده کنید.