هالووین، مراسمی که امروزه برگزاری آن در کشور عزیزمان میان افراد بسیاری به ویژه جوانان و نوجوانان، رواج زیادی پیدا کرده است.

چگونه در هالووین لبخند ترسناک‌تری داشته باشیم؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

در این مراسم افراد تلاش می‌کنند تا ظاهر خود را به شکلی ترسناک تغییر دهند. یکی از فاکتورهای مهم در این تغییر ظاهر، داشتن دندان‌ها و لبخندی ترسناک و عجیب است.

پس اگر دانستن اینکه افراد در جشن هالووین با استفاده از چه ترفندهایی اقدام به ترسناک کردن ظاهر چهره و لباس خود می‌کنند، مطالعه این مطلب جذاب و مختصر به شما پیشنهاد می‌شود.

هالووین مراسمی که در آن همه لبخند ترسناک و چهره_های عجیبی دارند!

هالووین، مراسمی جالب و جذاب که در شب ۳۱ اکتبر هر سال، یعنی در پایان تابستان و برداشت محصول و شروع زمستان در کشورهای غربی و بسیاری از نقاط جهان جشن گرفته می‌شود.

این مراسم با تاریخچه‌های باستانی و افسانه‌های ترسناک پیوند دارد و ریشه آن به جشن باستانی سلتیک Samhain برمی‌گردد. سلت‌ها 2000 سال پیش در ایرلند، بریتانیا و شمال فرانسه زندگی می‌کردند و معتقد بودند که ارواح مردگان در شب 31 اکتبر به زمین بازمی‌گردند، به همین دلیل مراسم سامهین را جشن می‌گرفتند.

در این شب، افراد لباس‌های ترسناک می‌پوشند، جشن‌ها و مهمانی‌هایی با موضوعات ترسناک و اسطوره‌ای برگزار می‌شود. قسمت جذاب این مراسم برای اغلب بزرگسالان و به ویژه کودکان وجود خوراکی‌های خوشمزه مثل شکلات، آب‌نبات و دیگر غذاهای خوشمزه است.

نقش دندان‌ها در هالووین

23

یک جنبه‌ی جالب دیگر از هالووین که معمولاً توجه زیادی به آن می‌شود، ظاهر دندان‌ها است.

در هالووین، بسیاری از افراد از این فرصت استفاده می‌کنند تا دندان‌های خود را به شکلی وحشتناک تغییر دهند. آنها دندان‌های مصنوعی ترسناک با طراحی‌هایی مثل دندان‌های خرگوش خبیث، خرس‌های وحشتناک یا حتی دندان‌های دراکولا ایجاد می‌کنند. این دندان‌ها معمولاً از مواد مختلفی ساخته می‌شوند و توانایی تغییر ظاهر لبخند را به افراد می‌دهند.

سفیدی دندان‌ها در هالووین نقش مهمی در ایجاد اثرات ترسناک دارد. ترکیب لباس و آرایش ترسناک و همچنین داشتن دندان‌های وحشتناک به فرد اجازه می‌دهد تا شخصیت ترسناک خود را با میزان بیشتری نمایش دهد و تجربه هیجان‌انگیزی برای مهمانان به وجود آورد.

شاید برایتان جالب باشد که بدانید امروزه دندانپزشکان در نزدیکی تاریخ مراسم هالووین درخواست‌های زیادی برای کامپوزیت دندان دریافت می‌کنند! در واقع افراد با تصور اینکه کامپوزیت آسیبی به مینای دندان وارد نمی‌کند و پس از مدتی به راحتی می‌توانند آن را از روی دندان‌ها بردارند، برای داشتن دندان‌هایی سفید و یا با اشکال عجیب تمایل به انجام این کار پیدا می‌کنند.

می‌خواهید در هالووین لبخند و چهره ترسناک‌تری داشته باشید؟

24

هالووین فرصتی برای سرگرمی و خلاقیت است، بنابراین با استفاده از نکات زیر می‌توانید لبخند و چهره ترسناکی را در این مراسم جذاب به وجود آورید:

  1. گریم ترسناک

از گریم ترسناک و مناسب برای شخصیت ترسناکی که می‌خواهید در مراسم داشته باشید، استفاده کنید. می‌توانید به دنبال آموزش‌های گریم هالووین در اینترنت بگردید یا به کمک یک گریم‌آرتیست حرفه‌ای برای انتخاب لباس و آرایش ترسناک بپردازید.

  1. استفاده از عناصر ترسناک

استفاده از عناصری مانند لنزهای ترسناک برای چشمان خود، دندان‌های مصنوعی عجیب و غریب، پروتز‌های گوش و بینی و موارد مشابه می‌تواند به افزایش ترسناکی چهره و لبخندتان کمک کند.

  1. پوشیدن لباس عجیب

لباسی ترسناک و متناسب با شخصیتی که می‌خواهید ایفا کنید، اهمیت دارد. انتخاب یک لباس مناسب و تطبیق آن با گریم‌تان می‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد. به عنوان مثال می‌توانید جزئیاتی مانند لکه‌های خون بر روی لباستان داشته باشید.

  1. ایجاد حرکات و صداهای ترسناک

با تمرین و شبیه‌سازی حالت‌های ترسناک، می‌توانید به هیجان‌تان اضافه کنید. مثلا نحوه حرکت عجیب، به هم فشردن دندان‌ها و ایجاد صداهای ترسناک و یا استفاده از صداهای ضبط شده می‌توانند موثر باشند.

  1. تعریف داستان ترسناک

یک داستان ترسناک یا افسانه هالووین را بخوانید یا بسازید و آن را با اعتماد به نفس و با ایجاد احساس ترس آن را تعریف کنید.

  1. نورپردازی مناسب

استفاده از نورپردازی تاریک و شعله‌های مصنوعی می‌تواند بر ترس و وحشتناکی مراسم بیفزاید.

سخن پایانی

در هالووین، داشتن لبخند ترسناک به عنوان یک عنصر مهم و جذاب می‌تواند تجربه این جشن ترسناک را تکمیل کند.

از طریق گریم ، لباس‌، استفاده از ابزارها، حرکات ناگهانی و حتی صداهای ترسناک، می‌توان اثرات هیجان‌انگیز بیشتری به جشن هالووین اضافه کرد. این کارها به شما امکان می‌دهند تا به عنوان یک شخصیت جذاب در مراسم شناخته شوید و تجربه ترس و هیجان را برای خود و دیگران فراهم کنید.

اما توجه داشته باشید که گرچه این سنت دیرینه تنها 1 بار در سال اجرا می‌شود، اما پر از خوراکی‌های خوشمزه مانند شکلات، آب نبات ترش و دیگر غذاهای خوشمزه است. به همین دلیل، می‌تواند تأثیر منفی روی دندان‌های افراد داشته باشد. امروزه شاهد افزایش طرفداران این مراسم و برگزاری آن در کشورمان نیز هستیم و ممکن است شاهد آسیب رساندن ناخواسته افراد به دندان‌هایشان با هدف آماده شدن برای مراسم باشیم.

پس اگر نیاز به کمک داشتید، ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر فاطمه لبافی آماده برطرف کردن مشکلات دندانی شما هستیم. تنها کافی است از طریق راه‌های ارتباطی موجود در وب‌سایت با ما ارتباط برقرار کنید.