راهنمای خرید بلوک سیمانی مرغوب در شهربتن
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

خرید بلوک سیمانی مرغوب یکی از مراحل مهم در صنعت ساختمان‌سازی و نیازمند توجه و دانش کافی است. قبل از اقدام به تهیه این نوع متریال باید انواع پرفروش و ویژگی‌های آن‌ها را بشناسید. در این مطلب از وب‌سایت فروش مصالح ساختمانی شهر بتن، اطلاعاتی کافی را در این زمینه، در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پرفروش ترین انواع بلوک سیمانی کدامند؟

در صنعت ساخت‌وساز، انواع مختلفی از قطعات بتنی مورد استفاده قرار می‌گیرند که عبارتند از:

 • بلوک سیمانی سبک
 • بلوک سیمانی سنگین
 • آجر بتنی
 • بلوک بتنی توخالی
 • بلوک بتنی توپر یا سالید
 • لیکا
 • قطعه بتنی اتوکلاو شده
 • سنگ فرش

2

لازم به ذکر است که از میان مصالح ساختمانی معرفی شده، دو نوع قطعات بتنی سبک و سنگین، جزء پرفروش‌ترین‌ها محسوب می‌شوند. در ادامه با این ویژگی‌ها و مشخصات این دو محصول بیشتر آشنا خواهید شد. برای ساخت انواع سبک این محصولات ساختمانی از پوکه معدنی، آب، ماسه و سیمان استفاده می‌شود. به همین دلیل این محصولات مقاومت بالایی دارند. قطعات بتنی پوکه‌ای، پرلیت، لیکا و...، از جمله مشهورترین انواع این دسته از مصالح هستند.

این در حالی است که قطعات بتنی سنگین با نام‌های دیگری مثل بتنی، باغی و غیره ارائه می‌شوند. این نوع مصالح ساختمانی از موادی مثل سیمان، ماسه، آب و بتن تشکیل می‌شوند. به همین دلیل وزن آن نسبت به سایر نمونه‌ها بیشتر است.

تشخیص بلوک سیمانی مرغوب

برای تشخیص قطعه بتنی مرغوب از نمونه نامرغوب باید نکات زیر را در نظر بگیرید:

 1. موقع خرید مصالح سیمانی حتماً به لبه‌های آن‌ها توجه کنید. نمونه‌های مرغوب دارای لبه‌هایی صاف، یکدست و بسیار محکم هستند، در حالی که سایر نمونه‌ها به دلیل عدم رعایت استانداردهای لازم، گوشه‌هایی خرد شده دارند.
 2. قطعات باکیفیت در شکل ظاهری خود، دانه‌های درشت و زبر دارند، اما نمونه‌های نامرغوب دارای دانه‌بندی ریز و شکننده هستند.
 3. مصالح بتنی که از متریال بی کیفیت ساخته شده یا دقت کافی در حین تولید آن‌ها به کار گرفته نشده، مقاومت کمتری در برابر زمین افتادن و شکستگی دارند، اما شکل ظاهری و بافت قطعات مرغوب در زمان برخورد با زمین در ارتفاع کم، تغییر نکرده و خرد نمی‌شوند.
 4. انواع استاندارد آجرهای بتنی دارای رنگی تیره و یکنواخت هستند، در حالی که نمونه‌های بی‌کیفیت، رنگی حالت سایه روشن دارند.
 5. مصالح ساخته شده از خاک، مقاومت بیشتری نسبت به سایر محصولات موجود در بازار دارند و جزء مصالح ساختمانی خوب شناخته می‌شوند.
 6. بعضی از شرکت‌های تولیدی، قطعات سیمانی خود را به منظور کسب سود بیشتر، با ضخامت بسیار کمتر می‌سازند. این محصولات به هیچ وجه مناسب نیستند و خسارات جبران‌ ناپذیری را به همراه دارند. بنابراین یکی دیگر از نکات قابل توجه در زمان خرید بلوک سیمانی مرغوب، ضخامت آن است.

3

عرضه بهترین کیفیت بلوک سیمانی در شهر بتن

مجتمع تولیدی شهر بتن یکی از بزرگ‌ترین ارائه دهندگان انواع بلوک سیمانی در ایران است که برای ساخت تولیدات خود از بهترین متریال استفاده می‌کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این مصالح ساختمانی و تهیه انواع مختلف آن، کافی است به وب‌سایت رسمی این شرکت مراجعه کنید. همکاران این مجموعه، به صورت پیوسته، آماده پاسخ‌گویی به سوالات شما عزیزان هستند.

توجه داشته باشید که قیمت بلوک سیمانی به پارامترهای مختلفی از جمله قیمت پوکه، سیمان، حامل‌های انرژی و هزینه‌های مربوط به حمل‌ونقل و نیروی انسانی وابسته است. به همین دلیل بهتر است که قبل از خرید این مصالح ساختمانی، قیمت روز آن‌ها را از مصالح فروشی‌های معتبر استعلام گرفته و مناسب‌ترین قیمت را انتخاب کنید. این کار تأثیر قابل توجهی در کاهش هزینه نهایی پروژه دارد.

در وب‌سایت شهربتن، قیمت این متریال به صورت روزانه آپدیت شده و جدیدترین قیمت‌ها در اختیار مشتریان قرار می‌گیرند. همچنین شهر بتن همواره در تلاش است که با کاهش سود خود، مناسب‌ترین قیمت‌ها را عرضه کند.