بله برای احداث بهترین باغستان تجاری ایران شما به بهترین نهال های بادام هم نیاز خواهید داشت. در واقع بدون داشتن بهترین ها نمی توان به یک باغ پرسود دست یافت؛ البته انتخاب بهترین نهال های بادام کار چندان سختی نیست، این کار به خصوص برای افرادی که در زمینه نهال کاری تجربه زیادی دارند، می تواند بسیار ساده هم باشد. اما اگر شما به تازگی به این حرفه وارد شده اید برای انتخاب بهترین نهال های بادام به دانش و تجربه کافی نیازی دارد که می توانید با مطالعه این مطلب آن را به دست آورید؛ پس همراه ما باشید.

بهترین نهال های بادام راهکاری تضمینی برای احدث بهترین باغ تجاری
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

نهال هایی که می تواند باغ شما را به یک باغ تجاری پرثمر تبدیل کند

به گفته منابعی معتبر مانند نهالستان نهالوند، ویکی هو، ویکی کشاورز و ویکی پدیا نمونه ارقام زیر نسبت به دیگر ارقام نهال بادام سود بیشتری به باغداران می رسانند. 

نهال بادام آذر

به جرات می توان گفت یکی از بهترین نهال های بادام، نهال های پیوندی آذر هستند. این نهال ها از پیوند نهال های ایتالیایی کریستومورتو به وجود آمده اند و در هر فصل برداشت شما می توانید چیزی حدود 7 کیلوگرم از آن بادام برداشت نمایید.

نهال های آذر برای کاشت در ارتفاع 3000 متری مناسب اند و با توجه به دیرگل بودنشان امکان کاشت آن ها در مناطق سردسیری هم وجود دارد. ضمن اینکه در صورت کاشت این نهال ها می توانید مطمئن باشید که در همان سال اول به محصول دهی می رسند و برای این منظور تنها کافی است که هر 20 روز یکبار نهال ها را آبیاری کرده و آن ها در فاصله 4 متری از یکدیگر قرار دهید.

نهال بادام تونو

نهال های ایتالیایی تونو هم از دیگر نهال های پر محصول بادام به شمار می روند که امکان کاشت آن ها در ارتفاع 3000 متری وجود دارد. این نهال ها بیشتر از نهال های آذر، بادام تولید می کنند و شما می توانید انتظار داشته باشید هر نهال تونویی در فصل برداشت محصول، چیزی حدود 10 کیلوگرم بادام تولید نماید. 

درست مانند نهال های آذر شما باید این نهال ها را هم در فاصله 4 متری از یکدیگر قرار دهید و اگر می خواهید به خوبی و آنطور که انتظار دارید از آن ها محصولی برداشت نمایید، باید هر 20 روز یکبار آن ها را آبیاری کنید.

نهال بادام فرانیس

نهال های فرانسوی فرانیس هم در دسته نهال های اقتصادی، اصلاح شده، دیرگل و زودبازده قرار می گیرند.

این نهال ها به این دلیل که در فصل برداشت حدود 7 کیلوگرم بادام تولید می کنند در دسته نهال های اقتصادی قرار می گیرند. ضمن اینکه دیرگل بودن نهال های فرانیس باعث شده این نهال ها یکی از مناسب ترین نهال ها برای کاشت در مناطق سردسیری و مناطقی که ارتفاع آن ها به 3000 متر بالاتر از سطح دریاست، باشد. همچنین نهال های فرانیس اگر به خوبی از آن ها مراقبت شود در همان سال اول به محصول دهی می رسند. 

شناسایی نهال های بادام با کیفیت چگونه امکان پذیر است؟

2

از قدیم وندیم می گویند رنگ رخساره خبر می دهد از سر درون، در واقع شما تنها با نگاه به ظاهر یک نهال احتمالا متوجه شوید که تا چه اندازه آن نهال کیفیت دارد. برای مثال اگر زخم و جراحت زیادی روی تنه نهال مشاهده کنید، احتمالا متوجه می شوید که نهال از کیفیت لازم برای کاشت برخوردار نیست. حتی اگر جوانه های روییده شده روی نهال شاداب و سرحال نباشید، می فهمید که نهال مورد نظر شما کیفیت چندانی ندارد.

با این حال اگر بخواهید به اسناد معتبری همچون کارت سلامت، کارت قرنطینه و شناسنامه استناد کنید، مطمئن تر است. اسناد نامبرده مجوزهایی برای اثبات کیفیت نهال ها به شمار می روند. این اسناد و مجوزها توسط سازمان جهاد کشاورزی کشور صادر شده اند و هر نهالستانی که از آن ها برخوردار باشد یعنی تمامی نهال هایش توسط کارشناسان خبره جهاد کشاورزی ایران مورد بررسی قرار گرفته و از کیفیت لازم برخوردارند. 

آیا می توان گفت که احداث باغ بادام یک سرمایه گذاری سودمند است؟

بدون شک بله، احداث باغات بادام از بهترین سرمایه گذاری هایی است که هر فردی می تواند انجام دهد. بادام یک مغز بسیار پرطرفدار است که علاوه بر اینکه یک ماده خوردنی به شمار می رود می توان از آن در حوزه بهداشت و زیبایی هم استفاده کرد.

در حال حاضر روغن بادام یکی از محصولات به شدت پرطرفدار در حوزه مراقبت از پوست و مو به شمار می رود. این مسئله نشان دهنده میزان تقاضای بالای بادام است؛ از همین رو نباید به هیچ عنوان فکر کنید سرمایه گذاری در زمینه کاشت نهال های بادام سودمند نیست. 

نهالوند در این راه چه کمکی به شما می کند؟

3

اگر می خواهید به حرفه باغداری وارد شوید ما به شما پیشنهاد می دهیم که به وب سایت نهالوند با نشانی اینترنتی nahalvand.com مراجعه نمایید یا نام نهالوند را در مرورگر خود سرچ کنید. در این وب سایت امکان مشاهده مشخصات نهال های مختلف به همراه قیمت آن ها وجود دارد. شما می توانید در وب سایت نهالوند در هر ساعت از شبانه روز با مشاورانی خبره ارتباط برقرار کرده و از آن ها در مورد چگونگی انتخاب بهترین نهال ها سوال کنید.

البته این تنها مزیت خرید نهال بادام از نهالوند نیست و شما با خرید اینترنتی از نهالستان می توانید از مزایای زیر برخوردار شوید:

  • امکان تهیه نهال های شناسنامه دار برای شما فراهم شده است.
  • شما می توانید نهال های مورد نظر خود را به همراه کارت سلامت و کارت قرنطینه از این وب سایت خریداری نمایید.
  • علاوه بر نهال های معرفی شده، نهال های بادام دیگری هم در این وب سایت وجود دارند که شما می توانید با توجه به نیاز خود و مشخصات آن نهال بهترین ها را برای خود خریداری نمایید.
  • تمامی نهال های موجود در نهالوند با ضمانت واقعی بازگشت کالا در اختیار باغداران عزیز قرار می گیرد.
  • نهالوند برای جلب اعتماد مشتریان و جذب بیشتر مشتریان خود تمامی نهال های خود را با قیمتی استثنایی عرضه می کند
  • تمامی نهال های نهالوند با ضمانت بازگشت کالا در اختیار مشتریان قرار می کنند

 

 

دریافت مشاوره تخصصی قبل خرید  (09144801940 _ 09144801930 )