گرمخانه رستوران چیست؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

گرمخانه رستوران یک دستگاه اختصاصی و ویژه جهت گرم نگه داشتن انواع مواد غذایی در بازه‌های زمانی طولانی‌‌مدت محسوب می‌شود. گرمخانه به ما اجازه می‌دهد تا طیف مختلفی از غذاها و خوراک‌هایی که از پیش تهیه شده‌اند را به شکل کاملاً بهداشتی و مناسب گرم نگه داریم تا در زمان سرو کردن مشکلی از نظر سرد بودن غذا وجود نداشته باشد.

گرمخانه‌های مخصوص رستوران­ها در مدل‌های مختلفی ارائه می‌شوند تا بتوان به کمک آن‌ها کلیه نیازهای کاربران را برطرف کرد. ظرفیت‌های متنوع گرمخانه‌ها کار را برای خریداران راحت کرده‌ است؛ زیرا هر فردی می‌تواند با توجه به ظرفیت مدنظر خود این محصولات را خریداری کند. انتخاب یک گرمخانه که عملکردی مناسبی داشته باشد و بتوان برای استفاده مداوم از آن اطمینان خاطر داشت، اهمیت شایان توجهی دارد. در ادامه متن با ما همراه باشید تا شما عزیزان را با گرمخانه‌های رستوران و همچنین کلیه مزایای مربوط به آنها آشنا کنیم.

 

 

آشنایی با گرمخانه رستوران

گرم نگه داشتن انواع خوراک پس از تولید یکی از مهم‌ترین نیازهای کاربران در محیط‌های مختلف صنعتی، اداری، تولیدی و موارد مشابه محسوب می‌شود. با گرمخانه می‌توان این مشکل مهم را به طور کامل برطرف کرد. با وجود گرمخانه‌‌ها دیگر لازم نیست که از محصولاتی همچون مایکروویو برای گرم کردن غذا استفاده کنید. این دستگا‌ه‌ها شاید برای محیط‌های خانگی مناسب باشند؛ اما جوابگوی گرم کردن غذا به تعداد بالا نیستند و احتمال خرابی آن‌ها وجود دارد.

گرمخانه به دلیل نوع کاربرد آن بدین شکل نام‌گذاری شده است. در واقع این محصولات علاوه بر گرم کردن غذا، وظیفه گرم نگه داشتن آن را نیز برعهده دارند. با وجود گرمخانه‌‌ها دیگر لازم نیست که غذای مدنظر شما بلافاصله پس از پخت مصرف شود. تنها کافی است آن را در درون گرمخانه قرار دهید تا برای مدت زمان بسیار مناسبی دمای خود را از دست ندهد.

مهم‌ترین مزیت‌های گرمخانه

از جمله مزیت‌های گرمخانه رستوران می‌‌توان به قابل حمل بودن آن اشاره کرد. در زیر هر گرمخانه چند عدد چرخ قرار گرفته است تا کاربران بتوانند به راحتی نسبت به جابه‌جایی این محصولات اقدام کنند. این امر زمانی اهمیت خود را نشان می‌دهد که قصد داشته باشید غذا را در محیط کار افراد سرو کنید، البته باید به این نکته اشاره کنیم که مدل بدون چرخ این محصولات نیز موجود است.

یکی دیگر از مزایای مربوط به گرمخانه‌ها، مصرف انرژی بسیار پایین آن‌ها محسوب می‌شود. گرمخانه‌ها یا از الکتریسیته و یا از گاز برای گرم نگه داشتن خوراک‌‌ها استفاده می‌کنند. در هر دوی این موارد، میزان مصرف انرژی به صورت بهینه کنترل خواهد شد و می‌توانید خیال راحتی از بابت مصرف مناسب انرژی داشته باشید. در واقع مصرف انرژی این محصولات نسبت به مصرف انرژی‌ چندین مایکروویو در کنار هم، بسیار کمتر است که خود منجر به کاهش هزینه‌های شما می‌شود.

مزیت بعدی گرمخانه رستوران را می‌‌توان بهداشتی بودن آن دانست. دمای درون گرمخانه‌ها بالا است و به همین دلیل امکان تجمع باکتری‌ها و میکروب‌های خطرناک در درون آن‌ها وجود ندارد. از سوی دیگر، ظروف «بن ماری»‌ خاصی که در درون گرمخانه قرار می‌گیرند، سربسته هستند تا از نظر بهداشتی هیچ مشکلی به وجود نیاید. با توجه به این موارد جای تعجبی ندارد که چرا گرمخانه‌ها در سال‌های اخیر به محبوبیت بالایی دست یافته‌اند.  

این محصولات دمای غذا را به طور کامل حفظ می‌کنند.

 

مدل‌های مختلف گرمخانه

گرمخانه رستوران را می‌توان بر اساس فاکتورهای مختلفی تقسیم‌بندی کرد؛ اما تقسیم‌بندی این محصولات بر اساس میزان ظرفیت آن‌ها امری رایج محسوب می‌شود. همان‌طور که بیان کردیم، گرمخانه‌ها دارای ظرفیت‌های متنوعی هستند تا بتوان به کمک آن‌ها نیازهای طیف گسترده‌ای از کاربران را به طور کامل برطرف کرد. با توجه به همین موضوع، گرمخانه‌ها در چند مدل از جمله چهار لگن، شش لگن، ده لگن و دوازده لگن تقسیم‌بندی می‌شوند.

مدل‌هایی همچون مدل چهار لگن و شش لگن عموماً برای مواردی مناسب به نظر می‌رسند که نیازی به گرم کردن مقدار زیادی خوراک وجود نداشته باشد. به عنوان نمونه از این نوع گرمخانه‌ها بیشتر در ادارات استفاده می‌شود؛‌ زیرا نیازی به ظرفیت بالاتر از این میزان حس نمی‌شود. حتی جهت گرم کردن غذا برای کارکنان خود رستوران­ها نیز می‌توان از گرمخانه چهار یا شش لگن کمک گرفت.

مدل‌های ده و دوازده لگن بیشترین ظرفیت ممکن را به شما ارائه می‌دهند. استفاده از این گرمخانه‌ها در محیط‌هایی که نیاز به گرم کردن تعداد بسیار زیادی ظرف غذا وجود دارد، کاملاً به صرفه خواهد بود. در کارخانه‌‌های تولید محصولات گوناگون که کاربران غذای خود را به صورت شخصی به همراه می‌آورند و یا غذا توسط رستوران اختصاصی کارخانه به تولید می‌رسد، می‌توان از این نوع گرمخانه رستوران بهره برد.

شما می‌توانید گرمخانه مختص به خود را سفارش دهید.

 

قیمت گرمخانه مخصوص رستوران چقدر است؟

یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن اشاره کنیم، قیمت گرمخانه رستوران است. به طور کلی نمی‌‌توان یک قیمت مشخص را برای مدل‌های مختلف این محصولات تعیین کرد. همان‌طور که می‌دانید، عوامل مختلفی وجود دارند که بر روی قیمت نهایی اثر می‌‌گذارند و قیمت گرمخانه با توجه به آن‌ها تعیین می‌‌شود.

یکی از عوامل مهم موجود در این زمینه، ظرفیت گرمخانه است. منطقی به نظر می‌رسد که با افزایش میزان ظرفیت یک گرمخانه، قیمت آن نیز افزایش پیدا کند. در واقع برای ساخت گرمخانه‌هایی با ظرفیت بالاتر نیاز به بهره‌گیری از متریال بیشتری وجود دارد و همین امر عاملی اساسی در رابطه با افزایش قیمت است.

جنس بدنه دستگاه نیز می‌تواند نقشی مهم بر روی قیمت آن بگذارد. هرچه جنس بدنه کیفیت بهتری داشته باشد، قیمت محصول مدنظر بیشتر خواهد شد. موارد دیگری همچون نوع بن ماری‌های موجود در دستگاه، نوع مصرف انرژی دستگاه (گاز یا برق)، برندی که وظیفه ساخت گرمخانه را بر عهده داشته است و میزان توان کلی آن بر روی قیمت گرمخانه رستوران اثر می‌گذارند و نمی‌توان از آن‌ها چشم‌پوشی کرد.

با توجه به موارد گفته شده، احتمالاً تصور می‌‌کنید که قیمت این محصولات بسیار زیاد است و نمی‌توان از پس خرید یک گرمخانه برآمد. خوشبختانه باید بیان کنیم که این تصور کاملاً نادرست است. با وجود گروه صنعتی تجهیز گستر می‌توانید کارآمدترین گرمخانه‌های موجود در بازار را با نازل‌ترین قیمت ممکن خریداری کنید.

گرمخانه‌ها را می‌توان در محیط‌های مختلفی به کار برد.

 

 

پیش از خرید گرمخانه باید به چه نکته‌ای توجه کنیم؟

مهم‌ترین نکته‌ای که پیش از خرید گرمخانه رستوران باید به آن دقت کنید، کیفیت ساخت این محصولات است. توجه داشته باشید که گرمخانه باید هر روز مورد استفاده قرار بگیرد و حتی در پاره‌ای از موارد علاوه بر گرم کردن غذا برای نهار، به منظور گرم کردن شام نیز به کار می‌رود.

گرمخانه خریداری شده باید آن‌قدر مقاوم و مستحکم باشد که استفاده مداوم از آن به صورت روزانه هیچ مشکلی به وجود نیاورد. گرمخانه‌های باکیفیت بالا آن‌چنان بادوام هستند که حتی پس از فعالیت مداوم نیز نیازی به تعمیر و یا بازرسی مداوم ندارند. در صورتی که به این نکته مهم توجه داشته باشید، می‌توانید از بین انواع گرمخانه‌ها بهترین محصول موجود را برای رفع نیازهای خود خریداری کنید.

گرمخانه‌ها دارای عملکرد قابل قبولی هستند.

گرمخانه‌ها دارای عملکرد قابل قبولی هستند.

چرا باید گرمخانه خود را از ما بخرید؟

با سال‌ها تجربه در حوزه طراحی و تولید تجهیزات مختلف مورد نیاز آشپزخانه‌‌های صنعتی توانسته‌ایم نیازهای کلیه کاربران عزیز خود را در زمینه تهیه گرمخانه رستوران برطرف کنیم. بهره‌گیری از برترین کارشناسان و همچنین تجهیزات به‌روز در دنیا این امکان را به ما داده‌ است تا از بابت کارکرد صحیح کلیه محصولات خود اطمینان خاطر کامل داشته باشیم و بتوانیم به عنوان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده انواع گرمخانه‌ در ایران فعالیت کنیم.

تفاوتی ندارد که به دنبال چه نوع گرمخانه خاصی با چه میزان ظرفیتی هستید؛ زیرا ما بهترین انتخاب شما سروران گرامی محسوب می‌شویم. گرمخانه‌های ارائه شده توسط گروه صنعتی تجهیز گستر آزمون‌های متعددی را پشت سر گذاشته‌اند تا همواره شاهد عملکرد بدون مشکل آن‌ها باشید. کیفیت ساخت این محصولات نیز به نحوی تعیین شده است که کاربران گرامی بتوانند برای سال‌های متمادی از آ‌ن‌ها استفاده کنند.

با خرید گرمخانه رستوران خود از گروه صنعتی تجهیز گستر می‌توانید انواع غذاها و خوراک‌های مدنظر خود را در محیط‌های صنعتی، محیط‌های تولیدی، محیط‌های اداری و بسیاری از موارد دیگر گرم نگه دارید. لذت استفاده از غذای گرم را با محصولات ارائه شده توسط گروه صنعتی تجهیز گستر تجربه کنید! تنها یکبار استفاده از این محصولات به شما نشان می‌دهد که چرا کاربران همواره ما را به عنوان گزینه اصلی خود انتخاب کرده‌اند.

راهنمای خرید گرمخانه رستوران

هیچ کسی دوست ندارد یک غذا و خوراک خوشمزه را در دمای پایین و به صورت سرد بخورد. گرمخانه‌های رستوران به منظور حل همین مشکل مهم به وجود آمده‌اند. این محصولات می‌توانند به شما کمک کنند تا دمای غذاهای مختلف را در یک بازه زمانی مشخص کنترل کنید.

گرمخانه رستوران در مدل‌ها و ظرفیت‌های گوناگونی قابل خریداری است. پیشنهاد می‌شود که پیش از خرید این محصولات حتماً نسبت به تخمین ظرفیت موردنیاز خود اقدام کنید تا بتوانید خیال راحتی از بابت انتخاب یک گرمخانه مناسب داشته باشید. در صورتی که قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد گرمخانه به دست بیاورید، با کارشناسان مجرب ما تماس بگیرید تا شما عزیزان را راهنمایی کنند.

اگر علاقمند هستید قیمت لوازم آشپزخانه صنعتی را بصورت کامل بدست آورید میتوانید به سایت گروه صنعتی تجهیز گستر سر بزنید.