اجاره تجهیزات پزشکی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

اجاره تجهیزات پزشکی امروزه متداول شده است و اکثر بیمارانی که قرار می باشد روند درمان خود را در خانه انجام دهند باید از نمونه های مختلفی از دستگاه های پزشکی استفاده کنند که اجاره تجهیزات پزشکی در منزل بسته به نوع نیاز و مدت زمان استفاده تعیین می شود؛ اگر تمایل دارید که در زمینه اجاره تجهیزات پزشکی اطلاعات جامعی به دست آورید، حتما خواندن مقاله زیر را در اولویت قرار دهید.

 

اجاره تجهیزات پزشکی

اجاره تجهیزات پزشکی همان طور که قبلا هم گفتیم، بیشتر برای کسانی به کار می رود که بیمار هستند و پس از مرخص شدن از بیمارستان باید به مدت طولانی در بستر بمانند و به ادامه درمان خود در خانه بپردازند.

با توجه به پیشرفت تکنولوژی در زمینه پزشکی و تولید تجهیزات بسیار ارتقاء یافته امید به زندگی در بیشتر بیماران شکوفا شده؛ چون که این تجهیزات پزشکی هستند که با کارایی هایی که دارند روند بهبود بیماران را سرعت می بخشند و به کاهش مرگ و میر کمک زیادی می کنند.

تقریبا تمام تجهیزات پزشکی بیشتر برای مصارف در بیمارستان ها و مراکز درمانی به تولید می رسند که قیمت بالایی دارند و اگر بخواهیم آن ها را برای مصارف شخصی بیماران خود در خانه تهیه کنیم، مسلما باید هزینه های گزافی را بپردازیم و اینجاست که اجاره تجهیزات پزشکی به کمک افراد می آید تا آن ها بتوانند بدون پرداخت مخارج سنگین دستگاه های مورد نیاز را برای بهبود بیماران خود در خانه فراهم کنند.

تجهیزات پزشکی ای که این روزها می بینید از طریق برخی از موسسه ها اجاره داده می شوند برای طیف گسترده ای از بیماران بارها و بارها قابل استفاده هستند و هزینه اجاره آن ها نسبت به خریدشان بسیار پایین تر می باشد و اگر هم دچار خرابی شوند، به راحتی قابل تعمیر می باشند.

بسیاری از افراد هستند که برای داشتن زندگی بهتر و عملکرد مطلوب تر به نوع خاصی از تجهیزات پزشکی نیاز دارند که قادر نیستند برای خرید آن ها هزینه های گزاف بپردازند، پس به اجاره تجهیزات پزشکی روی می آورند که نیازشان را بتوانند به بهترین حالت و با صرف هزینه کم برطرف کنند.

5

مزایای اجاره تجهیزات پزشکی

یکی از عمده ترین مزیت های اجاره تجهیزات پزشکی این است که هزینه اجاره این وسایل کمتر از خریدشان در می آید؛ به عنوان مثال، اکثریت سالمندان و بیمارانی که در خانه طول درمان خود را سپری می کنند حتما باید از تخت های مخصوص و بیمارستانی استفاده کنند حالا اگر شما سری به بازار فروش این وسایل زده باشید، می بینید که انواع تخت های بیمارستانی با قیمت های بسیار بالایی به عرضه می رسند؛حالا اگر شما بخواهید همین تجهیزات را اجاره کنید، با کمترین هزینه هم می توانید که این کار را انجام دهید و پس از رفع مشکلات آن ها را دوباره به موسسات مربوطه بازگردانید تا افراد دیگر هم بتوانند از آن ها استفاده کنند.

ویلچرها از دیگر تجهیزاتی هستند که مورد نیاز افراد مسن و برخی از بیماران می باشند که خرید ویلچر نیز هزینه های سنگینی را به دنبال دارد؛ اما زمانی که شما این وسایل را از شرکت های مربوطه اجاره کنید با قیمت پایین تری می توانید آن ها را برای استفاده خود یا افراد خانواده تان به کار گیرید.

دستگاه های اکسیژن هم از این قاعده مستثنی نیستند و خریدشان نیاز به پرداخت هزینه های بالا دارد؛ اما با اجاره دستگاه های اکسیژن ساز هم می توانید نیاز بیمارانتان را در این زمینه رفع کنید هم این که با قیمت خیلی کمتر این ابزارها را برای استفاده خود یا افراد خانواده تان فراهم کنید.

تجهیزات پزشکی قابل اجاره چه می باشند؟

علاوه بر موارد فوق که برایتان ذکر کردیم دستگاه های مخصوص دیگری هم هستند که برای بیماران در منزل ضروری می باشند که عبارت اند از:

  1. تجهیزات مورد نیاز icu و ccu: این تجهیزات بیشتر برای بیمارانی که به کما رفته اند استفاده می شود؛ همان طور که می دانید نگهداشتن این دسته از بیماران در بیمارستان به علت بالا بودن هزینه تجهیزات بسیار پر هزینه می باشد؛ از این رو خانواده آن ها ترجیح می دهند که با اجاره تجهیزات پزشکی لازمه از عزیزان خود در منزل مراقبت کنند.
  2. ونتیلاتور یا دستگاه تنفسی: بیشتر افراد و جانبازان شیمیایی که در خانه به سر می برند و با مشکلات تنفسی شدید دست و پنجه نرم می کنند و نیاز است که از دستگاه های مخصوص اکسیژن ساز استفاده کنند می توانند که بدون پرداخت هزینه های گزاف برای خرید این تجهیزات، دستگاه های ونتیلاتور و اکسیژن ساز را با قیمت خیلی کمتر برای استفاده خود اجاره نمایند.
  3. سی پپ: سی پپ ها از دیگر تجهیزاتی هستند که برای بیمارانی که دچار اختلالات تنفسی هستند مورد استفاده قرار می گیرند؛ این نوع ابزارها موانع تنفسی بیمار را از بین می برند و به عملکرد بهتر ریه ها و اعضای بدن کمک زیادی می کنند که اگر بخواهیم در صورت نیاز آن ها را برای بیماران خود خریداری کنیم، مسلما باید هزینه های سهمگینی را صرف کنیم؛ اما با اجاره دستگاه سی پپ دیگر نیازی نیست که روی به خرید آن آورید و می توانید با نرخ خیلی کمتر آن ها را اجاره نمایید.

6

سخن پایانی

امروزه تجهیزات پزشکی در کاهش مرگ و میرها نقش بسزایی دارند و با پیشرفت فناوری و به وجود آمدن طیف گسترده ای از دستگاه ها بیماران دیگر نگران از دست رفتن عمر و سلامتی شان نیستند و می توانند که به ادامه زندگی امید داشته باشند.

در صورتی که از بیماران خود تمایل دارید که در خانه مراقبت کنید و نیاز به تجهیزات پزشکی خاص دارید، به شما پیشنهاد می کنیم که دستگاه های مربوطه را در هر زمانی که نیاز به استفاده دارید با قیمت بسیار منصفانه از مرکز پزشکی و درمانی آرین طب اجاره نمایید و روند بهبود بیماران خود را سرعت ببخشید.

به جهت ارتباط با موسسه آرین طب برای ثبت درخواست اجاره تجهیزات پزشکی یا ویزیت متخصص قلب در منزل لازم است که با شماره تلفن های مشخص شده در زیر در ارتباط باشید و دستگاه های مورد نیازتان را در کوتاه ترین زمان برای مراقبت از عزیزان دریافت نمایید.