در این مطلب شما را با دستگاه وی۶۰ بیشتر آشنا خواهیم کرد و نکاتی کلیدی را در رابطه با آن ارائه خواهیم داد.

نوشیدن قهوه ای که تلخ نیست، آرزویی بود که برآورده شد!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

نوشیدن قهوه ای که تلخ نیست آرزویی بود که برآورده شد

بسیاری از افراد به عطر قهوه علاقه‌ی زیادی دارند اما متاسفانه رگه‌های تلخی که در این نوشیدنی وجود دارد، باعث آزار آن‌ها می‌شود؛ به همین دلیل، از خرید اسپرسو ساز، قهوه و... خودداری می‌کنند.

خوشبختانه در سال‌های اخیر به دلیل پیشرفت تکنولوژی، صنعت این دانه‌ها تنها به فروش یا خرید قهوه محدود نشده و دستگاه‌ها و وسایل مختلفی برای تهیه‌ی این نوشیدنی جذاب ابدا شده‌اند. یکی از دستگاه‌هایی که توانسته تا طرفداران بسیاری را به خود جذب کند، دستگاه وی۶۰ می‌باشد. اگر شما نیز قصد دارید تا تلخی قهوه را کاهش داده و نوشیدنی‌ای خوش‌عطر را میل کنید، به هیچ عنوان ادامه‌ی این مطلب را از دست ندهید.

 

قهوه ساز وی۶۰ چیست؟

با این که خرید اسپرسو ساز شما را قادر به تهیه‌ی بسیاری از نوشیدنی‌ها خواهد کرد، اما حذف یکسری از نکات منفی قهوه مانند طعم تلخ، با استفاده از این دستگاه قابل انجام نیست. به همین دلیل بود که یک شرکت ژاپنی به نام هاریو تصمیم به ساخت نوع جدید از قهوه ساز گرفت.

وی۶۰ در دسته‌ی قهوه‌ساز‌های چکه‌ای قرار می‌گیرد. برای این که نوشیدنی خود را توسط این قهوه‌ساز آماده کنید، به آب جوش، قهوه و یک فیلتر کاغذی نیاز خواهید داشت. این روش دم آوری یکی از خاص‌ترین روش‌ها است. برای مثال هنگامی که از اسپرسوساز دلونگی استفاده می‌کنید، به اسپرسو خواهید رسید. هنگامی که از جذوه استفاده می‌کنید، قهوه‌ی ترک به دست خواهید آورد؛ اما هنگامی که از وی۶۰ استفاده می‌کنید، محصول نهایی هیچکدام از موارد بالا نبوده و در واقع نوعی از قهوه‌ی دمی را آماده کرده‌اید.

شما می‌توانید این قهوه‌ساز را هم برای مصارف تجاری مانند استفاده در کافی‌شاپ‌ها و هم برای مصارف خانگی تهیه کنید.

لازم به ذکر است که دم آوری قهوه به وسیله‌ی وی۶۰، یکی از آسان‌ترین روش‌ها بوده و هیچ نیازی به شعله‌ی آتش یا انجام مراحل پیچیده وجود ندارد.

روش دم آوری قهوه با وی 60

نحوه‌ی دم آوری قهوه به وسیله‌ی قهوه‌ساز وی۶۰

برای این که طعم بهتری از قهوه را تجربه کنید، ابتدا فیلتر کاغذی را در جای مشخص قرار دهید و آن را کمی خیس کنید. این کار سبب می‌شود تا طعم کاغذ به قهوه‌ی شما راه پیدا نکند.

پس از این که فیلتر و قهوه‌ساز را آماده کردید، آن را بر روی ظرف مورد نظر خود قرار دهید. سپس حدود سه قاشق قهوه یا به طور دقیق‌تر ۱۸ گرم پودر قهوه‌ی آسیاب شده را درون فیلتر بریزید. لازم به ذکر است که درجه‌ی آسیاب، باید درجه‌ای مناسب باشد. کسانی که در کار فروش قهوه هستند با این میزان آشنا بوده و اگر قصد تهیه‌ی قهوه برای استفاده در قهوه‌ساز وی۶۰ را دارید، حتما این موضوع را با آن‌ها در میان بگذارید.

بعد از این که فیلتر، قوه‌ساز و ظرف مورد نظر کاملا آماده شد، مقدار کمی آب جوش بر روی قهوه‌های داخل فیلتر بریزید و صبر کنید تا به اصطلاح، قهوه شکوفه کند. در نظر داشته باشید که آبجوش باشد تمامی سطح قهوه را بپوشاند. بعد از مدتی قهوه شروع به حباب کردن و بالا آمدن خواهد کرد.

سپس، به صورت دورانی و بسیار آرام آب جوش را اضافه کنید. توجه داشته باشید که ممکن است مقادیری از پودر قهوه به صورت گوله‌ای در آمده و بر روی سطح آب شناور شود. شما باید به صورت آرام این پودرها را نیز با آب جوش ادغام کنید.

پس از انجام این کار، به آرامی قهوه‌ شما وارد ظرف زیرین شده و نوشیدنی آماده می‌شود. همانطور که فهمیدید، این روش به نسبت استفاده از دستگاه‌های مختلف مانند اسپرسوساز دلونگی بسیار آسان‌تر بوده و می‌توانید با سرعت بیشتری به یک قهوه‌ی خوش‌طعم و با رگه‌های کمتری از تلخی دست پیدا کنید.

قهوه ساز وی 60 چیست

قهوه ساز وی۶۰ چگونه از تلخ شدن نوشیدنی جلوگیری می‌کند؟

یکی از سوالاتی که شاید برای شما پیش آمده باشد، این است که قهوه‌ساز وی۶۰ چگونه جلوی تلخ شدن نوشیدنی را می‌گیرد؟ در واقع راز اصلی در فیلتر‌های کاغذی نهفته است. این فیلترها سرعت عبور آب را تنظیم کرده و سبب می‌شود تا میزان تلخ بودن قهوه کاهش پیدا کند. اگر از فیلترهایی استفاده کنید که سرعت عبور آب را بیش از حد کاهش دهند، قهوه‌ی تلخی را به دست می‌آورید؛ در نقطه‌ی مقابل اگر آب با سرعت بیش از حدی از فیلتر عبور پیدا کند، قهوه‌ی شما بی‌مزه خواهد بود.

نکته‌ای که باید به آن توجه داشته باشید، این است که به هیچ عنوان از فیلتری که قبلا آن را استفاده کرده‌اید، مجددا استفاده نکنید. تمامی فیلترهایی که برای قهوه ساز وی ۶۰ استفاده می‌شوند یکبارمصرف بوده و استفاده‌ی مجدد از آن‌ها، می‌تواند مشکلاتی همچون بروز بیماری، خراب شدن طعم قهوه، ورود کاغذ به نوشیدنی و... را در پی داشته باشد.

اسپرسو ساز بهتر است یا قهوه ساز وی۶۰؟

یکی دیگر از سوالاتی که برای بسیاری از طرفداران قهوه ممکن است پیش بیاید، این است که خرید اسپرسو ساز تصمیم بهتری است یا خرید قهوه ساز وی۶۰؟ در مورد پاسخ به این سوال باید بگوییم هر کدام از این وسیله‌ها، سبک متفاوتی از قهوه را آماده خواهد کرد و تصمیم‌گیری شما در واقع بیشتر به سلیقه‌ای که دارید باز خواهد گشت.

برای مثال اگر به نوشیدنی‌های پرکافئین علاقه دارید، اسپرسوساز دلونگی گزینه‌ی بسیار مناسبی است. در نقطه‌ی مقابل اگر طعم تلخ قهوه شما را آزار می‌دهد، می‌توانید از قهوه‌ساز وی۶۰ استفاده کنید.

نکته‌ی دیگری که باید آن را در نظر داشته باشید، تفاوت قیمت این دو وسیله است. برای خرید اسپرسو ساز لازم است تا هزینه‌ی بیشتری را نسبت به قهوه ساز وی۶۰ بپردازید.

سخن آخر

در این مطلب سعی کردیم تا علاوه بر ارائه‌ی نکاتی کلیدی در رابطه با قهوه ساز وی۶۰، تفاوت‌های این وسیله را با دستگاه اسپرسوساز نیز مورد بررسی قرار دهیم. امیدواریم مطالبی که گفته شدند، مفید واقع شده باشند.