اگر تاکنون کودک خود را در حال بازی با جواهرآلات ­تان دیده اید و برای جلوگیری از اینکه او آنها را در همه جای خانه پخش و پلا کند به میان این بازی شیرین دویده اید، بایستی شما را مطلع کنیم که وقت خریدی مهم فرا رسیده است! با در نظر گرفتن علاقه ای که کودک تان نسبت به جواهرآلات از خود بروز می دهد وقت آن رسیده است که برایش به دنبال طلا یا جواهری مناسب باشید. البته طلای کودک و جواهرآلات مخصوص خردسالان می توانند هم از نظر روانی و هم از نظر تکامل رفتاری به فرزندان شما کمک کنند.

نکاتی که پیش از خرید طلای کودک باید به آن توجه کنید!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

 

اما اگر شما از این علاقه دلنشین کودکانه اطمینان یافته اید و حال به دنبال آن هستید که با خرید طلای کودک لبخندی زیبا را بر لبان وی بنشانید، بایستی پیش از خرید خود به چند نکته توجه داشته باشید؛ مطمئناً دانستن این نکات پیش از خرید طلای کودک به شما و کودک تان یاری می رساند. با ما همراه باشید تا در ادامه مروری بر این موارد با اهمیت داشته باشیم...

 

 

نکته اول) برای طلای کودک هرگز از محصول ارزان استفاده نکنید

در ساخت طلا و جواهرآلاتی که از کیفیت پایین برخوردارند، معمولاً فلزاتی پرخطر (همچون نیکل، سرب، کروم، برم، جیوه و بسیاری دیگر از آلیاژهای فلزی مضر) به کار برده شده است. این فلزات (و یا مشتقات آنها) اغلب باعث بروز حساسیت می شوند؛ هنگام پوشیدن بدلیجاتی که از نیکل یا کروم ساخته شده اند اگر به پوست برخی از بچه ها نگاهی بیاندازید متوجه لکه های سرخی که بر پوست آنها ظاهر شده است می شوید. این مواد حتی می توانند در فعالیت هورمونی بدن ایجاد اختلال کنند و ماهیتاً سرطان زا هستند.

به عکس این مواد، عنصر «طلا» از جمله مواد بسیار مناسب برای ساخت جواهرآلات کودک به حساب می رود. البته همین کیفیت متمایز طلا همیشه قیمت ها را به میزانی افزایش می دهد؛ اما شما برای تهیه طلای کودک پیرامون این مورد خاص هرگز نباید شکی به خود راه دهید. برای بدن حساس و ظریف کودک تان بهترین نوع جواهرآلات را تدارک ببینید. استفاده از محصولات برندهای مطرح صنعت جواهرسازی کشور نظیر آنچه گالری ساعت چی برای شما فراهم آورده است می تواند شما را در این زمینه یاری دهد.

 

نکته دوم) سن و سال کودک در انتخاب طلای تعیین کننده است

طلای مناسب کودکان کدام است؟ به کودکی که هنوز چیزها را به دهان می گیرد نمی توان طلایی با پلاک کوچک هدیه داد. برای بچه هایی در این سن حتی انواع آویز و حلقه نیز مناسب نمی باشد. شاید بهترین طلای کودک برای کودکان خردسال «سنجاق سینه» باشد؛ البته حتی سنجاق سینه نیز بایستی ابتدا بر لباس آنها محکم شود. انواع گل گوش و همچنین گوشواره هایی که طول کوتاهی دارند نیز در این سنین بسیار استفاده می شوند.

اما برای بچه هایی که در سنین پیش دبستانی و دبستان هستند (از پنج سال به بالا) می توان زنجیر گردن، دست بند و انواع انگشتر را نیز به عنوان طلای کودک در نظر داشت. کودکان در این سن دیگر تا حد زیادی از قدرت تحلیل برخوردار شده اند و می توانند از خود مراقبت به عمل آورند. تنها توجه داشته باشید که فعالیت آنها همچنان زیاد است! پس، از خرید طلا یا جواهرآلاتی که بسیار بلند هستند همچنان بایستی پرهیز شود؛ در غیر این صورت بهتر است که هنگام فعالیت بدنی زیاد کودکان تان طلا را از آنها جدا کنید.

 

نکته سوم) گردنبند های با طول قابل تغییر برای کودکان مناسب تر هستند

هنگام تهیه و انتخاب طلای کودک همواره گردن بند های با طول قابل تغییر را در اولویت قرار دهید. چنین گردن بندهایی حتی اگر از نظر سبک و به روز بودن از نمونه های مشابه کمی عقب تر باشند در طول زمان جواب خود را پس خواهند داد: گردن بند کودک به خاطر وجود قفل بسیار سریع تر پوشیده می شود و با تنظیم طول بند می تواند در کنار لباس های مختلف تیپ های بسیار متنوعی را برای کودک تان رقم بزند. همچنین به دلیل آنکه کودک شما در سن رشد قرار دارد گردن بند با طول قابل تغییر در سنین مختلف همچنان برای وی کارآمد خواهد بود و شما نیازی به خرید مجدد طلا نخواهید داشت.

در اینجا ذکر این نکته نیز مفید خواهد بود که محل مناسب قرارگیری پلاک گردنبند برای کودکان کمی بالاتر از خط گردن است. اگر گردن بند کودک را به گونه ای تنظیم کنید که در چنین موقعیتی قرار گیرد کار برای او راحت و زیبا به نظر خواهد رسید.

 

11

نکته چهارم)  دستبند یا النگو؟ به سلیقه ی کودک خود توجه کنید

برخی از کودکان انواع دست بند با آویزهای جنبان را می پسندند. علت این امر اغلب آن است که آویزها با برخورد به یکدیگر ایجاد سر و صدا می کنند و باعث می شوند تا کودک در مرکز توجه اطرافیان قرار گیرد؛ جلب محبت اطرافیان برای کودک بسیار حائز اهمیت و خشنود کننده است.

از سوی دیگر برای کودکان پوشیدن و درآوردن النگوها بسیار راحت تر می باشد. (البته در مواقعی همچون یک مهمانی شلوغ این موضوع می تواند موجب نگرانی شما نیز باشد!) همچنین النگوها در تار و پود لباس گیر نمی کنند و با فعالیت بچه احتمال خرابی یا پارگی النگو وجود نخواهد داشت.

اما در نهایت بایستی توجه داشته باشید که همه اینها به انتخاب کودک شما بستگی خواهد داشت. پس دخترتان را جدای از در نظر داشتن ست لباس وی پیش خود بخوانید و با توضیح نکات لازم متوجه شوید که کدامیک از موارد بالا برای او از اهمیت بیشتری برخوردار است.

 

نکته پنجم) طلای کودک را متناسب با کمد لباسی کودک موردنظرتان انتخاب کنید

اینکه کودک بتواند طلا یا جواهر مورد علاقه اش را با اکثر لباس هایش هماهنگ کند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. برای دست یافتن به این هدف شما بایستی تقریبی از عمومیت لباس های کودک را که اغلب به تن می کند در ذهن داشته باشید.

لباس های غیر رسمی با آن دسته طرح های طلای بچگانه که آویزهای فانتزی یا شخصیت کارتونی دارند بسیار هماهنگ خواهد شد. در این موارد نمونه های رنگی طلا با عنوان «کارهای مولتی کالر» نیز مناسب است. با این وجود برای یک مهمانی رسمی یا مناسبتی سالیانه از انواع دیگر طلای کودک که از تشخص مراسم های این چنینی برخوردار هستند استفاده کنید. جواهرآلات طلا که با نگین های کوچک و ساده ی سنگ های قیمتی یا مروارید ساخته شده اند برای این منظور انتخابی به جا و دقیق به حساب می آیند.

البته به یاد داشته باشید که کودک خود را هرگز زیر حجم طلاهای سنگین و انبوه قرار ندهید. این موضوع مضاف بر آنکه از وجهه جالبی برخودار نیست موجب آزار کودک شما نیز می گردد. طلای کودک بایستی همواره کاری ظریف و سبک، متناسب با روحیه و عواطف لطیف دوران کودکی باشد. نمونه های مجلسی طلای کودک نیز بایستی از این کیفیت برخوردار باشند.

 

نکته ششم) باید با طلای خود احساس راحتی داشته باشد

نکته فوق و اهمیت راحتی و آسایش کودک با طلایش را می توان در مورد نحوه باز و بسته کردن یک جواهر خاص نیز در ذهن داشت. به طور کلی بهتر است که تمامی جواهرآلات کودکان را کمی آزاد تر از حالت معمول به آنها پوشاند (تا حدی که خطر افتادن آنها وجود نداشته باشد) تا از تماس مستقیم جواهر با پوستشان به مدت طولانی پیشگیری شود.

تنها گوشواره را به دلیل احتمال بالای افتادنش می توان کمی محکم تر بست و آن را کاملاً در سوراخ گوش کودک چفت گردانید.

 

نکته هفتم) جواهرآلات مورد نظر شما بایستی از طراحی مناسب طلای کودک برخوردار باشد

طلای مناسب کودک چه طلایی است؟ هیچگاه به کودک تان زیورآلات دارای لبه های نوک تیز و دندانه دار را نپوشانید. طرح های طلای این چنینی (که امروزه برای بزرگسالان مد هستند) می توانند به شدت به کودک آسیب بزنند. حتی اگر به هر ترتیبی از آسیب نیز جلوگیری شود، با گیر کردن دندانه ها در لباس کودک او و شما به زحمت زیادی خواهید افتاد. با توجه به همین موضوع طرح های مختلف طلای کودک همواره به صورت کاملاً محدب و دایره ای ساخته می شوند. پس اگر می خواهید برای کودک تان طلا تهیه کنید تنها آن را از نمونه های طلای مخصوص خودشان انتخاب کنید.

از بهترین هدیه هایی که می‌توانید برای کودکان تهیه کنید طلا و زیورآلات مناسب سن آنهاست، طلا علاوه بر زیبایی خود می‌تواند نشان از اهمیت شما به کودک باشد، چیزی که ذهن و روان کودک بخوبی از اعماق وجود درک میکند، همچنین طلا می‌تواند سرمایه‌ای باشد برای آتیه کودک نو رسیده و همچنین برای عزیزانتان دلگرمی حضور شما در کنارشان باشد، حتی برای دختران جوان نیز نمی‌توانید هدیه ای جذابتر از طلا بیابید، برای دختران جوان طلا هدیه ایست که به او وقار و شخصیت میدهد تا خود را درمیان بزرگسالان میبیند همچنین یادبودی که سالیان دراز و تا نسلها به یادگار در خاطرها خواهدماند.

 

12

سه ویژگی مهمی که طلای کودک باید داشته باشد

به علت ظرافت و حساسیت‌های خاص کودکان، خصوصا نوزادان، خرید طلا برای نوزاد از حساسیت های وِیژه ای برخوردار است، بهترین انتخاب برای زیورآلات کودک ، محصولاتی است که مستقیما برای آنها طراحی و ساخته شده‌اند، لذا توصیه ما به شما دقت در سلامت و ایمنی این دسته از محصولات است و همیشه درهنگام خرید به این سه ویژگی زیورآلات کودکان دقت داشته باشید:

جنس زیورآلات

بهترین انتخاب برای زیورآلات کودکان طلا اصل است، و طلای با عیار بالا عاری از آلیاژهای حساسیت زا برای کودکان می‌باشد و ریسک ایجاد حساسیت برای کودک را به حداقل می‌رساند، گروه ساعتچی با ربع قرن تجربه در این صنعت افتخار دارد کلیه محصولات زینتی ساخته شده از طلای خود را با ضمانت به فروشندگان تحویل دهد و در قبال آن پاسخگو می‌باشد.

اندازه طلای کودک

مهمترین پارامتر در انتخاب زیورآلات کودکان اندازه آن است، اندازه ها ازین جهت مهم هستند که آناتومی بدن کودک ظریف است و جواهری که اندازه کودک و برای کودک نباشد ممکن است به راحتی از گردن و یا دست کودک خارج شود.

طراحی طلای کودک

یکی دیگر از پارامتر های مهم در انتخاب زیورآلات، طراحی بخصوص آنها برای کودکان است. زیورآلات کودک فاقد دندانه و معمولا دارای قفل هایی پیچیده تراز زیورآلات بزرگسالان است تا براحتی از بدن کودک جدا نشود همچنین در طراحی آن تمام مواردی که ممکن است برای کودک مناسب نباشد در نظر گرفته شده تا بیشترین ایمنی را برای کودک داشته باشند.

 

بهترین انتخاب طلا برای کودک دلبدتان

سنجاق‌های سینه بچگانه طلا

داستان‌های روز تولد کودکان هرگز از ذهن پدر و مادرها پاک نمیشود، و هدیه زیبای شما جزیی از این روزهای زیبا خواهد شد، خاطره ای که سالیان سال و سینه‌به‌سینه روایت خواهد شد، از مادر به فرزند و از فرزند به مولود بعدی، سنجاقهای سینه در طرحهای متفاوت با نمادهای زیبای کودکانه موجود است همچنین می‌توانید آنها را با آیات شریفه مانند "وَ اِن یَکاد" متبرک کنید و یا به سلیقه خود سنجاقهایی را سفارش دهید که در طراحی آن از مینا کاری استفاده شده، در هرصورت چیزی که از اهمیت برخوردار است طعم شیرین دوران نوزادی است و هدیه شما که یاد آور آن برای کودک و خانواده وِی می‌باشد.

کودکان به علت رشد سریع و کوچکی و حساسیت اندام ها قادر به استفاده از زیورآلات آویختنی نمیباشند، لذا بهترین گزینه برای نوزادان تازه متولد شده سنجاق سینه می‌باشد. این سنجاق‌ها در اشکال گوناگون و با اندازه متناسب با سایز کودک طراحی شده اند و بهترین هدیه برای عزیزانتان می‌باشد.

قلاب‌های طلای ما به صورتی طراحی و ساخته شده اند که علاوه بر اطمینان خاطر از اتصال مقاوم آن و عدم جدا شدن خود بخودی، برای نوزادان خطری نداشته باشند.

دستبند کودک طلا

دیگر انتخاب شما برای کودکان می‌تواند دستبندهای طلا باشد، یک دستبند زیبا با طراحی کودکانه چیزی است که کودک مرتبن آن را میبیند و خاطر شما در ذهنش باقی میماند، و چه چیزی جذاب تر از خاطره شما در دوران شیرین کودکی می‌تواند باشد؟

دستبندهای کودکانه ساعتچی در مدلهای متفاوت زنجیر دار و دارای بند بافت در فروشگاه موجود می‌باشد، و شما می‌توانید به سلیقه خود با آویزهای متفاوت و بافت های گوناگون موجود آنها را سفارش داده و به عزیز دلبندتان هدیه دهید.

تمامی دستبندها قابل سفارش در سایزهای متفاوت کودکانه می‌باشد تا خیال شما را از بابت سایز بودن و ثابت بودن آنها در دست کودک آسوده نگهدارد، شما می‌توانید با استفاده از راهنمای سایزبندی موجود در سایت سایز مناسب را انتخاب کنید و سفارش دهید.

گردنبند و آویز بچگانه طلا

یک هدیه دوستداشتنی قابل استفاده برای تمام مراحل زندگی کودک می‌تواند آویزطلای دوستداشتنی ای باشد که در یک روز خاص از شما هدیه گرفته، حتما شما هم آویزی از دوران کودکیتان دارید که همیشه یا گاهی آنرا به گردنتان آویخته و به یاد آن دوران دلتان را روشن میکنید، این آویزهای طلا قابلیت استفاده در زنجیرهای متفاوت را دارند، و می‌تواند در تمام طول عمر همراه عزیزتان باشد. آویزهای طلای ساعتچی در طرح های متفاوت، با سنگ اپال یا مینا کاری بسته به سلیقه و انتخاب شما قابل سفارش هستند همچنین آویزهای طلا با زنجیر نیز برای سفارش موجود است، این زنجیرها مناسب و سایز کودکان می‌باشد و شما می‌توانید بدون نگرانی نسبت به سفارش و تهیه آن اقدام کنید.

برای مشاهده و خرید طلای کودک و طلای بچگانه از گالری ساعتچی، کلیک کنید...

 

خرید طلای کودک از فروشگاه آنلاین گالری ساعتچی

فعالیت گسترده ساعتچی در زمینه تجارت جواهر آلات، شامل دستبند، گردنبند، انگشتر، گوشواره، پابند، طلای کودک، آویز ساعت و سنجاق سینه، انواع وسیعی از محصولات را شامل می‌شود.

اطمینان از عیار طلا، اصالت برند، و ارائه فاکتور رسمی گالری ساعتچی، امکان خرید امن و راحت را برای خریداران فراهم می‌کند.

ساعتچی به عنوان یکی از پخش کنندگان عمده طلا در ایران، امکان خرید بدون واسطه با قیمت و اجرت مناسب فراهم می‌کند.

گالری آنلاین ساعتچی از مشتریان خود امکان تعویض یا فروش طلا در شعب حضوری را نیز فراهم می‌سازد. فاکتور رسمی این فروشگاه توسط تمام فروشگاه‌های معتبر قابل تایید است و امکان تبدیل طلای خریداری شده به پول نیز وجود دارد.

خرید آنلاین از فروشگاه ساعتچی با مزایایی چون ارسال رایگان، مشاوره آنلاین توسط کارشناسان، امکان ارسال فیلم و عکس کالا، امکان بازگشت کالا تا 7 روز پس از دریافت، و امکان تسویه درب منزل برخوردار است. همچنین، این فروشگاه امکان ارسال هدیه به همراه گیفت مناسب را نیز ارائه می‌دهد.

تجربه خرید اینترنتی از فروشگاه آنلاین ساعتچی با سرعت تحویل، کیفیت بالا، ارائه فاکتور رسمی و گارانتی اصالت محصول، خرید هدیه با هر بودجه و سلیقه‌ای را به یک تجربه خاص و جذاب تبدیل کرده است.

 

جمع بندی

اگر از طلا و جواهرات کودکی تان در جعبه‌ای بخصوص و سوای از سایر وسایل نگهداری میکنید، باید بگوییم که شما تنها نیستید و همه ما از این سرمایه نوجوانی و کودکیمان به این صورت نگهداری میکنیم، علت آن هم حس خوبی است که این هدایای ارزشمند برای ما بهمراه دارند. هروقت برای روزهای خوش کودکی دلتنگ میشویم، به سراغ جعبه خاطراتمان میرویم، در جعبه را باز کرده و آنها را دانه‌ به دانه مرور میکنیم، جالب اینکه بیشتر این خاطرات از نقل قول های سینه به سینه به ما رسیده و در دل و جان ما نشسته اند. همه اینها از زیباییهای طلا است، طلا این عنصر جادویی و سحر انگیز، جاودانه ترین نماد عشق در همه‌دوره های تاریخ بشر که خاطرات را در خود نگهداری و حفظ میکند. با هدیه دادن طلا به فرزندان دلبرمان این حس خوب را به آن ها نیز منتقل کنیم.

ما در گروه صنعتی ساعتچی تلاش خود را برآن‌ داشتیم تا با درنظر گرفتن سلیقه شما مشتریان گرامی و روحیات کودکان در سنین مختلف بهترین و زیباترین محصولات مناسب کودک را عرضه کنیم، و امروز با بهره گیری از زبده‌ترین طراحان جواهر در بخش کودک سعی در برآورده ساختن انتظارات شما داشتیم.