کانادا کشور جذابی است که مطمئنا دوست دارید مانند میلیون‌ها گردشگر یا مهاجر به آن سفر کنید. برای افرادی مانند گردشگران، کارگران موقت خارجی و دانشجویان بین‌المللی که قصد سفر موقت به این سرزمین را دارند، لازم است که پیش از سفرشان ویزای اقامت موقت یا TRV (Temporary Resident Visa) را دریافت کنند. بر اساس ملیت شما، ممکن است نیاز به eTA (اجازهٔ الکترونیکی سفر) نیز وجود داشته باشد. برای ایرانی‌ها، ویزای کانادا به شکل TVR صادر می‌شود.

چطور ویزای توریستی کانادا را بگیریم؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

ویزای توریستی کانادا یا Visitor Visa ، گزینه‌ای رایج و معمولی برای انجام سفرهای مهیج و خاطره‌انگیز به این سرزمین است. بنابراین اگر شما هم دوست دارید با ویزای توریستی کانادا به این کشور جذاب سفر کرده و تجربیات تازه‌ای را بدست بیاورید، در ادامه با این مطلب از ویزایار همراه باشید. ما در اینجا اطلاعات کاملی درباره نحوه دریافت ویزای توریستی کانادا، مطرح کرده و شرایط و نکات مهم را نیز یادآور شده‌ایم.

 

انواع ویزای توریستی کانادا برای سفر به این سرزمین زیبا

یکی از انواع ویزای کانادا، ویزای توریستی است. بسیاری از افراد قبل از مهاجرت به کانادا، با ویزای توریستی به این سرزمین می‎آیند تا شرایط مهاجرت، تحصیل، کار یا زندگی در شهرهای مختلف این کشور را بررسی کنند. باید بدانید که ویزای توریستی کانادا به دو دسته اصلی تقسیم می‌شود: ویزای سینگل (یک‌بار ورود) و ویزای مولتیپل (چند بار ورود). علاوه بر این، ویزای سوپر نیز برای افرادی که فرزند یا نوه‌ای در کانادا دارند، در نظر گرفته می‌شود. در زیر به بررسی انواع ویزای توریستی کانادا پرداخته‌ایم:

 

 1. ویزای سینگل کانادا: با این ویزا، شما می‌توانید یک بار وارد کانادا شوید و تا پایان اعتبار آن در این کشور اقامت داشته باشید. با خروج از کانادا، ویزای شما بی اعتبار می‌شود و برای ورود دوباره، باید مجدداً درخواست ویزا دهید.
 2. ویزای مولتیپل کانادا: این ویزا به شما اجازه می‌دهد که تا پایان اعتبار آن به صورت نامحدود به کانادا وارد یا از آن خارج شوید. در هر بار ورود، می‌توانید تا 6 ماه در این کشور اقامت کنید. بعد از پایان دوره 6 ماهه، با خروج از کانادا و ورود مجدد، امکان اقامت 6 ماهه دیگری برای شما فراهم می‌شود. این نحوه خروج باعث می‎شود بتوانید مدت اقامت خود را تمدید کنید.
 3. سوپر ویزای کانادا: این ویزا برای اشخاصی که فرزندان یا نوه‌هایی در کانادا دارند، مناسب است. معمولاً سوپر ویزای کانادا با اعتبار 10 ساله صادر می‌شود و باعث می‎شود در هر بار ورود تا 2 سال متوالی، اجازه اقامت در کانادا را داشته باشید.

برای درخواست ویزای توریستی کانادا، متقاضیان باید به مواردی مانند دعوت‌نامه، شرایط مالی و اطلاعات دیگر دقت کنند. همچنین، انگشت‌نگاری و ارسال اطلاعات بیومتریک، در صورت نیاز الزامی است.

 

نکات مهم درباره ویزای توریستی کانادا

حالا که با انواع ویزای توریستی کانادا آشنا شدید، خوب است قبل از مهاجرت به کانادا یا قبل از سفرتان به این کشور، نکات مهم زیر را بدانید.

 • ویزای توریستی کانادا فقط برای مقاصد تفریحی یا گردشگری قابل استفاده است.
 • شما نمی‌توانید از این ویزا برای کار یا درخواست کار استفاده کنید.
 • با ویزای ویزیتوری کانادا، شما می‌توانید وابستگان و فرزندان خود را همراه داشته باشید.
 • به طور معمول، ویزای توریستی کانادا 27 روز پس از ارسال درخواست، صادر می‌شود.
 • ویزای توریستی کانادا تحت شرایط خاصی قابلیت تمدید و یا تبدیل به ویزاهای دیگر را دارد.

 

2

 

برای دریافت ویزای توریستی کانادا باید چه شرایطی داشته باشیم؟

برای اخذ ویزای توریستی کانادا باید واجد شرایط زیر باشید:

 • متقاضیان باید نشان دهند که بودجه کافی برای تامین مخارج خود و خانواده‌شان در طول اقامت را دارند.
 • متقاضیان نباید به دنبال کار یا برنامه‌ریزی برای شروع کار در کانادا باشند.
 • متقاضیان باید فاقد سابقه کیفری بوده و مایل به رعایت تمامی قوانین کشور باشند.
 • متقاضیانی که قصد اقامت با اقوام یا دوستان خود را دارند، باید دعوت نامه‌هایی را از حامیان مالی خود نیز دریافت کنند.
 • متقاضیان برخی کشورها ملزم به دریافت ویزای اقامت موقت هستند.
 • ممکن است از برخی متقاضیان خواسته شود که معیارهای ورودی بیشتری را بسته به مشخصات خود داشته باشند.

 

چه مدارکی را قبل از سفر به کانادا جمع‌آوری کنیم؟

فرآیند دریافت ویزای بازدید کننده کانادا مستلزم ارائه مدارک زیر است:

 • پاسپورت با اعتبار شش ماه یا بیشتر.
 • اسنادی که ثابت می‌کنند شما به اندازه کافی با کشور خود ارتباط دارید.
 • صورت‌های مالی که ثابت می‌کنند شما بودجه کافی برای حمایت از اقامت خود در کانادا دارید.
 • دعوت نامه‌ای از اقوام خود در صورتی که قصد اقامت با آن‌ها را دارید.
 • انجام معاینه پزشکی و دریافت گواهی سلامت قبل از سفر لازم است.

متقاضیانی که برای ورود به کانادا نیازمند ویزای توریستی هستند، می ‎توانند درخواست خود را به صورت آنلاین، کاغذی یا حضوری در مرکز درخواست ویزا (VAC) ارسال کنند. اگر با خانواده سفر می‌کنید، هر یک از اعضای خانواده، از جمله کودکان زیر 18 سال، باید درخواست جداگانه‌ای را پر کنند. با این حال، می‌توانید همه درخواست‌ها را یکجا ارسال کنید. بسته به کشوری که تابعیت آن را دارید، ممکن است از شما خواسته شود که اطلاعات بیومتریک خود را نیز همراه با درخواست ویزا ارسال کنید.

هنگام درخواست ویزای کانادا ، باید یک نامه پوششی نیز ارائه دهید، که یکی از اجزای مهم درخواست است. عناصر زیر باید در این نامه گنجانده شوند:

دلیل سفر به کانادا: توضیحی در مورد نحوه برنامه‌ریزی برای رسیدگی به هزینه‌های سفر و همچنین تأیید اینکه شما بودجه لازم برای انجام این کار را دارید.

3

منبع درآمد خود را شرح دهید: اگر اسپانسر کانادایی دارید، درباره او توضیح دهید و رابطه خود با حامی مالی‌تان و دلیل انتخاب او را به عنوان حامی توضیح دهید.

ارائه بلیط رفت و برگشت یا اسنادی مبنی بر بازگشت شما به کشورتان: برنامه پرواز خود و همچنین تاریخ فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده مهم خود در کانادا را ارائه دهید.

اخذ ویزای توریستی کانادا را به ویزایار بسپارید

اگر دوست دارید سفری عالی و بی‌دغدغه به کانادا داشته باشید، فقط کافیست با کارشناسان ویزایار تماس گرفته و راهنمایی‎های لازم را در خصوص مراحل اخذ ویزای توریستی، مدارک، الزامات و هزینه‌ها دریافت کنید. این مجموعه از صفر تا صد امور مسافرتی و مهاجرتی شما به کانادا را انجام می‎دهد و انواع ویزای کانادا را در کمترین زمان ارائه می‎دهد.