یکی از علت‌های اصلی که مردم ایران برای سفر نوروزی مقصد هند را انتخاب می‌کنند همین جشن و فستیوال‌های جالب و عجیب و جاذبه‌های بیش از حد جذاب این کشور است؛ بنابراین اگر به دنبال سفری متفاوت در ایام نوروز 1403 هستید، پیشنهاد می‌کنیم به یکی از سه کشور هند، مالزی یا کوالالامپور سفر کنید. لحظه آخر با برگزاری تور مالزی، تور کوالالامپور و هند این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا ارزان‌تر سفر کنید.

تور هند نوروز؛ فرصتی برای شرکت در جشن رنگ ها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

برای شرکت در جشن هولی یا جشن رنگ در هند آماده‌اید؟ آیا می‌دانستید با شرکت در تور هند نوروز می‌توانید در این جشن شرکت کنید و نهایت لذت را در نوروز امسال تجربه نمایید؟ یکی از علت‌های اصلی که مردم ایران برای سفر نوروزی مقصد هند را انتخاب می‌کنند همین جشن و فستیوال‌های جالب و عجیب و جاذبه‌های بیش از حد جذاب این کشور است؛ بنابراین اگر به دنبال سفری متفاوت در ایام نوروز 1403 هستید، پیشنهاد می‌کنیم به یکی از سه کشور هند، مالزی یا کوالالامپور سفر کنید. لحظه آخر با برگزاری تور مالزی، تور کوالالامپور و هند این فرصت را در اختیار شما قرار می‌دهد تا ارزان‌تر سفر کنید.

 

جشن رنگ‌ها؛ فستیوالی باستانی با شور و شادی

فستیوال هولی که یک فستیوال باشکوه و زیبا در هند است، تاریخچه‌ای باستانی داشته و در این جشن اشعار جالب مربوط به قرن چهارم میلادی برگزار می‌شود. این جشن به مناسبت آغاز بهار پس از زمستانی طولانی برگزار شده و در واقع نشان‌دهنده پیروزی خیر بر شر است. تاریخ برگزاری جشن با نوروز ما تقریبا یکی است؛ بنابراین پیشنهاد می‌کنیم با شرکت در تور هند نوروز فرصت شرکت در این جشن را از آن خود کنید. تاریخ برگزاری جشن رنگ‌های هند مربوط به 8 مارس است.

جشن رنگ‌های هند، یک جشن دو روزه است که در روز اول مراسمی به اسم هولیکا داهان وجود دارد. در این مراسم مردم دور آتش جمع شده و آواز می‌خوانند و می‌رقصند. هدف از این کار، دور شدن از افکار منفی سال قبل و خوشامدگویی به ایامی مثبت است. در این مراسم مردم چوب، برگ و غذاهایی مانند نارگیل را در آتش پرتاب می‌کنند. در این جشن هر رنگ نماد خاصی دارد:

  • قرمز: نماد عشق و باروری

  • زرد: رنگ زردچوبه که ادویه بومی و نمادین در هند است

  • نارنجی: نور و گرمای خورشید، انرژی

  • سبز: سرزندگی و شروع دوباره

  • آبی: رنگ مربوط به کریشنا، به معنای عشق و آرامش و حفاظت

  • صورتی: شکوفه‌های بهاری

جالب است بدانید این جشن در کشورهای دیگر نیز معروف است و با تور مالزی یا تور کوالالامپور نیز می‌توانید در این جشن یا جشن‌های مشابه شرکت کنید.

پیشنهاداتی برای لذت بردن از روز جشن رنگ در هند

اگر شانسی داشته باشید که در زمان جشن رنگ هندوستان به این کشور سفر کنید، بهتر است از این فرصت به‌خوبی بهره ببرید و تمام وقت خود را صرف تهیه عکس‌های جشن رنگ نکنید. در این روز پرشادی، فعالیت‌های جذاب و متنوعی در سراسر شهرها برگزار می‌شود. اگر به دنبال راهنمایی برای لذت بردن از سفر به هند هستید، بهتر است به منابع معتبر مراجعه کنید. اگر می‌خواهید این روز را به یادماندنی کنید، خودتان را در فرهنگ و زندگی هندی فرو ببرید و از لحظاتی دل‌انگیز بهره‌مند شوید. در ادامه، چند پیشنهاد برای این روز جشنی داریم:

۱. شما می‌توانید به تماشای رقص‌های سنتی هندی بروید و از این هنر زیبا لذت ببرید.

۲. با استفاده از حنا، یک طرح زیبا روی پوست خود بکشید و از زیبایی آن لذت ببرید.

۳. در زمان جشن رنگ، با خلاقیت و ابتکار، از رنگ‌ها استفاده کنید و اثری هنری خاص بسازید.

۴. از غذاهای متنوع و خوشمزه هندی بهره‌برداری کنید و از تجربه‌ی چشیدن آن‌ها لذت ببرید.

۵. با همه رنگ‌هایی که در اطرافتان می‌بینید، به استقبال بهار و روزهای شادی بروید.

تور هند نوروز فقط به جشن رنگ خلاصه نمی‌شود!

جشن رنگ ها در هند

اگر فکر می‌کنید که با تور نوروز هند فقط در جشن رنگ شرکت می‌کنید اشتباه کردید! تور هند فرصتی برای شرکت در جشنواره‌های جذاب و زیبای دیگر در این کشور است. در ایام بهار در این کشور جشن و فستیوال‌های متنوعی برگزار می‌شود که شرکت در هر یک از آن‌ها شور و اشتیاق خاص خود را دارد. در ادامه برخی از مهم‌ترین جشنواره‌های این کشور در ایام بهار را معرفی می‌کنیم:

  • جشنواره نوروز: شاید برای شما جالب باشد؛ اما در کشور هند نیز نوروز برگزار می‌شود. در حقیقت جشن نوروز یکی از فستیوال‌های جامعه فارس زبان هند است که هر سال در 21 مارچ برگزار می‌شود. در این روز فارسی زبانان این کشور خانه‌ها را تزئین کرده و غذاهای ایرانی درست می‌کنند.

  • فستیوال ایستر: این فستیوال، مهم‌ترین فستیوال در تقویم مسیحی‌هاست که به منظور دوباره زنده شدن حضرت مسیح گرفته می‌شود.

  • فستیوال گانگائور: این جشن بعد از فستیوال هولی در ماه مارس برگزار شده و تا 18 روز نیز ادامه دارد. در این روز مجسمه الهه و خدایان تزئین می‌شوند.

سفری متفاوت به هند با رزرو تورهای نوروزی

سفری متفاوت به هند با رزرو تورهای نوروزی

تور هند نوروز را با بهترین قیمت از آژانس گردشگری لحظه آخر رزرو نمایید. این مجموعه از طریق همکاری با آژانس‌های معتبر دیگر در حوزه گردشگری، تورهای متنوعی به مقصد هند در ایام نوروز برگزار می‌کند که بهترین فرصت برای شما به منظور شرکت در فستیوال‌های مختلف و جشن رنگ هند است. اگر دوست دارید در تاریخ برگزاری جشن رنگ در هند حضور داشته باشید، می‌توانید با آژانس‌های این مجموعه تماس بگیرید و اقدام به رزرو تور مدنظر نمایید. همچنین انواع تور هند را با قیمت مناسب در ایام نوروز می‌توانید به صورت آنلاین رزرو کنید.