پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

طبق اعلام سازمان ملل در حدود 800 میلیون کودک و نوجوان در سراسر جهان از شبکه‌های مجازی استفاده می‌کنند، و روزانه 175 هزار کودک در جهان، برای اولین بار وارد دنیای اینترنت می‌شوند. با وجود پیشرفت گسترده دنیای دیجیتال و استفاده روز افزون از این فضا، دور نگه داشتن کودکان از دنیای اینترنت تقریبا ناممکن است، اما می‌توان شرایطی را فراهم کرد تا اینترنت برای کودکان مفید، آموزنده و امن باشد.

کودک و فضای مجازی

اینترنت و فضای مجازی دنیایی رنگارنگ و پر از جذابیت برای کودکان است، اما در عین جذابیت می‌تواند گوشه‌های خطرناک و ناامنی نیز داشته باشد. محافظت از کودکان و تامین امنیت آن‌ها در این فضا بر عهده شماست. والدین باید نظارت کامل و جامعی از حضور کودکان خود در فضای مجازی داشته باشند اما این نظارت نباید به گونه‌ای باشد که کودک متوجه آن بشود.

photo_2021-09-13_11-08-05

هرگز نگویید؛ هرگز!

فرض کنید کسی به شما بگوید هرگز حق ندارید تلویزیون نگاه کنید، در این صورت به صورت ناخودآگاه تماشای تلویزیون در ذهن شما اهمیت ویژه‌ای پیدا خواهد کرد و شما بیش از گذشته به تماشای تلویزیون علاقه‌مند خواهید شد. بنابراین هرگز به کودکان نگویید که حق استفاده از تبلت و یا فضای مجازی را ندارند بلکه به آن‌ها فرصت حضور در این فضا را بدهید.

حضور کودکان در فضای مجازی و استفاده آن‌ها از اینترنت باید کاملا با نظارت والدین صورت بگیرد. اما چگونه می‌توان حضور کودکان در فضای مجازی را کنترل کرد به نحوی که هم آن‌ها بتوانند بدون نگرانی از این فضا استفاده کنند، و هم والدین کنترل کاملی بر فعالیت آن‌ها داشته باشند؟

نارتب؛ کلید حل مشکل!

همان طور که گفته شد کنترل و نظارت والدین باید به گونه‌ای باشد که کودکان متوجه آن نشوند و بدون ترس و نگرانی در فضای مجازی حضور داشته باشند. اولین راه برای این امر خرید تبلت کودک است. تبلت مورد استفاده کودکان باید جدا از تبلت والدین باشد، چرا که ممکن است در تبلت و یا گوشی والدین، محتوا و یا برنامه‌ای نامناسب برای سن کودک وجود داشته باشد.

تبلت مناسب کودک نارتب، یک ابزار مناسب برای کودکان و راهکاری برای مدیریت کودک در اینترنت است. برخی از ویژگی‌های این تبلت عبارت‌اند از:

  • ساخت اکانت شخصی برای هر کاربر

اگر در خانه چند فرزند با سنین مختلف و حتی با جنسیت‌های مختلف دارید، می‌توانید برای هر کدام یک پروفایل اختصاصی ایجاد کنید. با ایجاد اکانت جدا برای هر کدام از کاربرها، می‌توانید برای هر کدام قوانین و محدودیت‌های جداگانه‌ای اعمال کنید.

  • کنترل استفاده از اینترنت

با خرید تبلت ایرانی نارتب، ویژگی‌ها و امکانات مختلفی در اختیار شما قرار می‌گیرد، یکی از ویژگی‌های تبلت کودک نارتب، غیر فعال کردن دسترسی‌های ناامن در تبلت است، این ویژگی به شما در مدیریت کودک در اینترنت کمک می‌کند. 

  • مدیریت تماس‌ها و پیامک‌ها

تبلت کودک نارتب این امکان را به شما می‌دهد تا در بخش مدیریت شماره‌ها، لیست شماره‌هایی را که مورد تایید شماست وارد کنید، با انجام این کار تنها شماره‌هایی که وارد کرده‌اید قادر به تماس خواهند بود و شماره ‌های دیگر امکان برقراری تماس را نخواهند داشت.

  • مدیریت ساعت استفاده از تبلت

با استفاده از این ویژگی می‌توانید مشخص کنید که کودکتان در چه ساعتی از شبانه روز قادر به استفاده از تبلت است. کودک تنها در زمانی که مشخص کرده‌اید قادر به استفاده از تبلت خود خواهد بود و در غیر از ساعت، ویژگی‌ها و امکانات تبلت در دسترس نخواهد بود.

  • مدیریت مدت زمان استفاده از تبلت

علاوه بر مشخص کردن ساعت استفاده کودکان از تبلت می‌توانید مدت زمان استفاده و حتی تعداد روزهایی که کودک می‌تواند از تبلت استفاده کند را مشخص کنید.

  • محدود کردن دسترسی به برنامه‌ها و گیم‌ها

ممکن است تعداد برنامه‌های نصب شده روی تبلت زیاد باشد، و تمام آن‌ها مناسب سن کودک شما نباشد. و یا شاید شما بخواهید که کودکتان در طول هفته تنها از برنامه‌های درسی استفاده کند و فقط آخر هفته‌ها به بازی‌های و برنامه‌های سرگرم کننده دسترسی داشته باشد.

تبلت مناسب کودک نارتب به شما امکان می‌دهد که تمام موارد گفته شده را به راحتی در تبلت کودک، مدیریت کنید. 

  • مدیریت سایت‌ها

همان طور که می‌دانید محتوای تمام سایت‌ها برای کودکان مناسب نیست. برای این که کودکتان به هر سایتی دسترسی نداشته باشد و از محتواهای نامناسب ایمن بماند، همچنین برای کنترل تبلت کودک، در تبلت نارتب به طور پیش فرض لیستی از سایت‌های مفید و مورد تایید قرار داده شده است.

شما می‌توانید با توجه به نیاز و سن کودک خود هر کدام از سایت‌ها را که بخواهید به پروفایل اختصاصی کودک خود اضافه کنید، تا کودک، فقط به سایت‌هایی که شما اجازه آن را داده‌اید دسترسی داشته باشد و به مابقی سایت‌ها دسترسی نداشته باشد.

photo_2021-09-13_11-08-06

کنترل کودکان در فضای مجازی مشکلات خود را دارد، اما نارتب با ارائه یک تبلت مناسب کودک، تمام این مشکلات را حل می‌کند. خرید تبلت ایرانی نارتب، به معنای کنترل کودک در اینترنت و فضای مجازی است. بنابراین اگر خواستار ایجاد فضایی امن در فضای مجازی برای فرزندان خود هستید؛ نارتب در خدمت شماست.