متقاضیان دریافت وام ۲۴۰ میلیون تومانی اوراق حق تقدم خرید مسکن از دو روز دیگر(17 دی) می‌توانند به شعب بانک مسکن مراجعه کنند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، شورای پول و اعتبار چهارشنبه هفته گذشته به‌ریاست عبدالناصر همتی رئیس‌کل بانک مرکزی تشکیل جلسه داد و در نهایت سقف تسهیلات ساخت و خرید مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم را افزایش داد و بر اساس آن مصوبه استفاده از تسهیلات مسکن در تهران (زوجین) به 200 میلیون تومان تصویب شد.
البته متقاضیانی که قصد استفاده از این اوراق را داشته باشند می توانند تا سقف 240 میلیون تومان از اوراق بهره مند شوند یعنی با استفاده از تسهیلات جعاله تا سقف 40 میلیون تومان این تسهیلات به 240 میلیون تومان خواهد رسید.
بانک مسکن نیز دیروز دستورالعمل پرداخت این وام را در حالی به شعب خود ابلاغ کرده است که متقاضیان دریافت این وام برای دریافت این تسهیلات باید 480 برگ اوراق حق تقدم مسکن را خریداری کنند.
بر اساس این گزارش ،بانک مسکن امکان دریافت وام جدید مسکن به ارزش ۲۴۰ میلیون تومان را برای زوجین تهرانی از سه شنبه هفته جاری در کلیه شعب فراهم کرده است.
در شهر تهران برای متقاضیان فردی و زوجین به ترتیب ۱۰۰ و ۲۰۰ میلیون تومان وام از محل اوراق تقدیم می‌شود که با تسهیلات جعاله که در همین مصوبه از ۲۰ به ۴۰ میلیون تومان افزایش یافت؛ متقاضیان فردی و زوجین تهرانی می‌توانند در مجموع ۱۴۰ و ۲۴۰ میلیون تومان وام خرید یا ساخت مسکن از محل اوراق گواهی حق تقدم تسهیلات مسکن دریافت کنند.
نرخ سود تسهیلات اوراق حق تقدم مسکن همچنان ۱۷.۵ درصد با بازپرداخت حداکثر ۱۲ ساله است.نرخ سود تسهیلات جعاله مثل گذشته ۱۸ درصد با بازپرداخت حداکثر ۵ ساله است.