کاسیو، (به ژاپنی: カシオ計算機株式会社) ابرشرکت صنایع الکترونیکی ژاپنی چندملیتی است، که در زمینه طراحی و ساخت انواع ماشین‌حساب، ساعت مچی و ساعت اتمی، دوربین فیلم‌برداری و عکاسی دیجیتال، چاپگر، تلفن همراه، لپ‌تاپ، انواع آلات موسیقی و سازهای کلیدی فعالیت می‌نماید.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

کاسیو در سال ۱۹۴۶ توسط مهندس ژاپنی؛ تادائو کاشیو در شهر توکیو بنیان‌گذاری شد. امروزه دفتر مرکزی این ابرشرکت در شیبویا، توکیو، ژاپن قرار دارد و سهام آن در بازار بورس توکیو معامله می‌شود.

آپریل 1946. کاشیو سیساکوجو (Kashio Seisakujo) در میتاکا توکیو تاسیس شد

کاشیو تادائو سابق، موسس شرکت کاسیو کامپیوتر (Casio Computer Co., Ltd)، در کورتا مورا (Kureta-mura) (شهر نانکوکو) در کوچی پرفکچر (Kochi Prefecture)، ژاپن، در 1917 در به دنیا آمد. در 1923، پس از زمین لرزه ی بزرگ کانتو، تمامی خانواده ی کاشیو به دلیل دعوت عمویی که در آنجا کار می کرد به توکیو نقل مکان کردند. پس از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان، تادائو به عنوان یک شاگرد آغاز به کار نمود. صاحب کارخانه مهارت تادائو را شناخت و او را به تحصیل در کنار کارش در کارخانه در واسدا گوشو گاکو (Waseda Koshu Gakko) تشویق نمود (دانشگاه واسدا امروزه). او در بسیاری از کار ها، ساختن قابلمه ها، ماهی تاوه ها، و لامپ های ژنراتور دوچرخه مهارت پیدا کرد، و خیلی زود شهرت پیدا کرد و قرارداد هایی را برای انجام کارها دریافت نمود. در 1946، تادائو، کسب و کار خود را در میتاکا توکیو با نام کاشیو سیساکوجو (Kashio Seisakujo) به راه انداخت.

دسامبر 1954: نمونه های بسیاری از ماسین حساب های کوچک (Solenoid Model) کامل شد.

کاشیو سیساکوجو یک کارخانه ی کوچک قراردادی بود که قطعات کوچک و میکروسکوپیک را می ساخت. در این دوره یکی از برادران کوچکتر تادائو، توشیو (Toshio) توانست پس از تلاش بسیار اولین ماشن حساب های الکترونیکی ژاپن را طراحی کند.

ژوئن 1957. بازار یابی برای اولین ماشین حساب کوچک تمام الکترونیکی جهان، آغاز "Casio 14-A"، و شرکت کامپیوتر های کاسیو تاسیس شد.

در پایان سال 1956، برادران تصمیم گرفتند تا ماشین حساب کامل شده ی خود را در ساپورو رونمایی کنند، اما به دلیل مشکلات حمل و نقل توسط هواپیما آن ها مجبور به جدا کردن بخش های مختلف آن شدند تا در نهایت دوباره آن را سر هم کنند، اما پس از سر هم کردن دیگر کار نکرد.

هنگامی که برادران به خانه باز گشتند دیگر کمی مایوس شده بودند، یک نماینده از شرکت یوچیدا یوکو (Uchida Yoko) به آن ها پول داد و از ان ها خواست تا ماشین حساب را ببیند. مدیر گروه که سخنرانی ای در ساپورو داشت به دفتر مرکزی خود گفته بود که این اختراع تازه را بررسی کنند. یک قرارداد با یوچیدا یوکو به عنوان فروشنده ی انحصاری امضا شد و در ژوئن سال 1957، کامپیوتر های کاسیو به عنوان یک شرکت توسعه و تولید برای ماشین حساب ها تاسیس شد. برادر ها از پدر خود خواستند تا مقام ریاست را بر عهده بگیرد.

 

خرید ساعت جی شاک

خرید ساعت جی شاک

مارچ 1967. دفتر اروپا در زوریخ، سوئیس تاسیس شد.

سبتامبر 1967. کاسیو وارد بازار های آمریکا و کانادا می شود. (شراکت با کومودور - Comodore)

اکتبر 1967. عرضه ی اولین ماشین حساب قابل برنامه دادن دنیا به همراه برنامه (سری AL-1000)

در حای که مسیر های فوش خود را گسترش می داد، کاسیو مدل های جدید خود را نیز ترویج می داد. AL-1000 که اولین ماشین حساب قابل برنامه دادن دنیا بود، به شکل گسرده برای مصارف علمی، تکنیکی، و کاری مورد توجه قرار گرفت، که یک رکوردی برای یک محصول برای فروش طولانی مدت بود.

اکتبر 1969. کارخانه ی کفو در تاماهو مورا، ناکاکوما، یاماناشی پایان یافت.

ساعت کاسیو جی شاک برای ورزشکاران:

سال 1983 سال تولد جی شاک بود. بالاخره آرزوی اینکه ساعتی روی زمین بیفتد و نشکند به حقیقت پیوسته بود و دیگر آن تفکر مرسوم که یک ساعت خوب حتما باید ظاهری ظریف و باریک داشته باشد را در هم شکست. البته مدت زمان زیادی برای به وجود آمدن این موفقیت گذشت، یعنی از آن زمان که اولین نمونه آزمایشی ساعت کاسیو جی شاک از طبقه سوم بخش تحقیق و توسعه شرکت کاسیو به زمین افتاد تا زمان ساخت و تولید ساعت های جی شاک امروزی. و جالب آنکه هنوز همان راز و رمز هایی که در آن نمونه اولیه وجود داشت در ساعت های جدید نیز وجود دارد!

فناوری:

ساعت های جی شاک از 12 قسمت متفاوت تشکیل شده اند که قدرت و استحکام این ساعت ها را نشان می دهد.

 

خرید ساعتامروزه تمام ساعت های جی شاک، آزمایشات زیر را به آسانی پشت سر می گذارند:

خرید ساعت مردانه

آزمایشات سقوط آزاد:

آزمایشات سقوط آزاد از همان مراحل اولیه توسعه این پدیده مورد بحث قرار داشته است. در مراحل آغازین، آزمایشات تنها به شبیه سازی سقوط این ساعت کاسیو به صورت معمول محدود بود. اما امروزه تمامی حالات غیر معمول و بی رحمانه (!) سقوط آزاد مورد آزمایش قرار می گیرد.

خرید ساعت کاسیو

 

آزمایشات لرزش:

قواعد سخت گیرانه همچنین برای مقاومت در برابر لرزش نیز وجود دارد. آزمایشات لرزش توسط دستگاه های مخصوص انجام می شود که لرزش های شدیدی را ایجاد می کنند.

آزمایش مقاومت در برابر آب.

این آزمایشات در ظرف های که فشار آنها برابر 20 (بار) فشار آب است صورت می گیرد که معادل فشاری است که در کف اقیانوسی به عمق 200 متر وجود دارد!

ساعتهای جی شاک برای استفاده افراد پر تحرک ورزشکاران حرفه ای  نظامیان شکارچیان گردشگران وکوهنوردان  طراحی شده، ساعتهایی که بتوانند در شرایط غیر عادی به راحتی کارکنند ومشکلی نداشته باشند.

 

فروشگاه ساعت برنارد گالری با عرضه مدل های های کپی (High Copy)  با بالاترین کیفیت به همراه گارانتی یکساله این برند معتبر را در فروشگاه خود عرصه کرده و شما همراهان عزیز برای خرید ساعت کاسیو و مدل جیشاک میتوانید از این فروشگاه اقدام به خرید کنید.