پرکاربرد ترین زبان های جهان را بشناسید!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

زبان های متنوعی در جهان وجود دارند که هر یک در مناطقی خاص و محدود به خود بیشترین گوینده را دارند. امروزه با توجه به ارتباطات بین المللی، مردم علاقه مند به یادگیری چندین زبان شده اند پیشنهاد ما به شما برای یادگیری زبان مورد علاقه خود که کاربرد بسیاری را دارد ثبت نام بهترین آموزشگاه زبان در تهران است که در کمترین زمان بدون هیچ نگرانی پرکاربردترین زبان جهان را یاد خواهید گرفت.

در ادامه با برخی از پر طرفدار ترین آن ها آشنا می شویم.

 

 

 

زبان چینی -1.3 میلیار سخن گوی بومی

زبان چینی اولین زبان در دنیا است که بیشترین تکلم را دارد. این زبان در کشور چین صحبت می شود که جز پر جمعیت ترین کشور های جهان می باشد. در کل دنیا حدود یک میلیارد و سیصد میلیون نفر به زبان چینی صحبت می کنند که حدود ۹۰۰ میلیون نفر آن ها چینی هستند و بقیه افراد غیر بومی می باشند. زبان چینی گویش های مختلفی دارد که ماندارین از مهم ترین آن ها است. 

 

 

زبان انگلیسی- پرکاربردترین زبان جهان 379 میلیون سخن گوی بومی

زبان انگلیسی یکی از برترین زبان های دنیا است که بیش از ۹۰۰ میلیون نفر به این زبان صحبت می کنند و ۳۷۹ میلیون نفر آن ها بومی هستند. به طور کلی کلمه ی انگلیسی ریشه ی آلمانی دارد که گروهی از آلمانی‌ هایی که در خیلی زمان ‌های قدیم ساکن بریتانیا شدند، در ساخت زبان انگلیسی نقش داشتند. در واقع، انگلیسی از کلمه Angles سرچشمه می گیره که ناحیه ‌ای در شمال آلمان است. از همین رو بسیاری معتقدند که زبان آلمانی و انگلیسی خیلی شبیه هم هستند. 

 

 

 

زبان هندی-پرکاربردئ ترین زبان جهان341 میلیون سخن گوی بومی

کشور هند ۲۳ زبان اصلی دارد که زبان هندی پر تکلم ترین و مهم ترین آن ها است. این زبان بیشتر در شمال هند و همچنین پاکستان صحبت می شود. به طور کلی حدود ۵۴۴ میلیون نفر هستند که به این زبان صحبت می کنند و ۳۴۱ میلیون نفر آنها بومی هستند. از آنجایی که هند تحت استعمار انگلیس قرار گرفته بود، اکثر مردم هند به زبان انگلیسی صحبت می کنند به طوری که در ادارات آن ها هم انگلیسی رایج است. این موضوع در کشور هند بسیار مشکل ساز شده است از همین رو نخست وزیر انگلیس تصمیم گرفت که ادارات را ملزم کند که هندی را جایگزین انگلیسی کنند و همه باید هندی بنویسند.

 

 

زبان اسپانیایی 460 میلیون سخن گوی بومی

زبان اسپانیایی، انگلیسی و چینی جز سه زبان اول دنیا هستند. که بیش از ۵۷۰ میلیون نفر به زبان اسپانیایی صحبت می کنند و ۴۶۰ میلیون نفر آن ها بومی هستند.

این زبان رومی است و پایه و اساس آن به شبه جزیره ای در اروپا بر میگردد. اسپانیایی جز شش زبان رسمی سازمان ملل می باشد. با توجه به همه ی این ها متوجه شدیم که یادگیری این زبان اهمیت زیادی دارد چرا که زبانی جهانی محسوب می شود. همچنین اسپانیایی ریشه لاتین دارد و یادگیری این زبان بین المللی، به بهبود زبان انگلیسی تان هم کمک می کند.

 

 

 

 

 زبان عربی 315 میلیون سخن گوی بومی

زبان مهم ترین وسیله برای برقراری ارتباط است؛ که یکی از آن ها، زبان عربی می باشد. این زبان سال ها است که در کنار زبان فارسی است و۳۱۵ میلیون نفر سخن گوی بومی دارد. از آنجایی که زبان عربی، زبان قرآن است و سخن خدا با این زبان بیان شده، اهمیت زیادی دارد. این زبان از کامل ترین و وسیع ترین زبان ها است و کسانی که می خواهند با اسلام بیشتر آشنا شوند، بهتر است این زبان را هم یاد بگیرند. 

 

زبان ژاپنی 128 میلیون سخن گوی بومی

زبان ژاپنی یکی از پیچیده ترین زبان های دنیا است که حدود ۱۲۸ میلیون نفر گوینده بومی دارد. به همین دلیل یکی از گسترده ترین زبان های جهان می باشد. برای یادگیری این زبان دشوار همانند هر زبان  دیگری باید انگیزه و هدف داشته باشید تا آن را به طور کامل بیاموزید. همچنین این زبان ویژگی هایی دارد که ارزش یادگیری آن را چند برابر می کند. یکی از ویژگی های قابل توجه این زبان گستردگی اش در اینترنت می باشد. بسیاری از کاربران اینترنت ژاپنی هستند. اما باید سخت آن را هم در نظر بگیریم.