دوره های عکاسی حرفه ای در آکادمی نورنگار
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

دنیای عکاسی حرفه‌ای پر از خلاقیت، چالش و هیجان است. با این حال، این یک تجارت بسیار رقابتی است و تعدادی از عکاسان موفق به شرکت در کلاس‌های آموزشگاه‌ عکاسی حرفه‌ای رفته‌اند تا استعداد خود را تقویت کنند، نمونه کار خود را بسازند و مهارت‌های فنی مورد نیاز در صنعت امروز را بیاموزند. چندین گزینه برای تحصیل در رشته عکاسی وجود دارد و پیدا کردن آموزشگاه مناسب می‌تواند کار بزرگی باشد

 

 آموزشگاه‌های متنوع عکاسی و آنچه را که ارائه می‌دهند را کاوش کنید، دریابید که کدام نوع مدرک بر اساس موقعیت مکانی، نیازها و علایق به‌خصوص شما مناسب‌ترین است و بدانید چه شغل‌هایی ممکن است برای فارغ التحصیلان آموزشگده‌های عکاسی در دسترس باشد.

بسیاری از عکاسان معروف قبل از اینکه نام خود را در عکاسی بر سر زبان‌ها بیاورد، به عنوان نقاش کار را شروع کردند، از جمله هنرمندان برجسته می‌توان به ادوارد استیچن، من ری، آنسل آدامز، دایان آربوس، آنی لیبوویتز و سیندی شرمن اشاره کرد.

 

مجموعه نورنگار با بیش از ۲۰ سال سابقه و فعالیت حرفه‌ای در زمینه عکاسی و با کلکسیونی از ۹۰ هزار تصویر از کشور عزیزمان، مجموعه نورنگار افتخار دارد در طی ۱۸ سال فعالیت مستمر تجاری در زمینه واردات و توزیع گسترده تجهیزات عکاسی دیجیتال، همواره خود را ملزم و متعهد به فعالیت های فرهنگی مرتبط با هنر عکاسی دانسته است . حمایت مالی از بیش از ۴۰۰ نمایشگاه عکس، برگزاری کارگاه های آموزشی در بیش از ۱۴ استان، برگزاری سمینار آموزشی و بسیاری فعالیت های فرهنگی دیگر تنها گوشه ای از تعهد آکادمی نورنگار در این زمینه می باشد ، دوره‌های آموزش جامع و حرفه‌ای متعددی را برگزار می‌کند.

 

آینده شغلی فارغ‌التحصیلان آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای نورنگار

عکاسان حرفه‌ای به عنوان فریلنسر، کارمند قراردادی یا کارمند کار می‌کنند. بسیاری از آنها از انعطاف پذیری خوداشتغالی به عنوان عکاس عروسی و پرتره یا کار برای مجلات و تبلیغ کنندگانی که عکاسی غذا، معماری، محصول یا مد را انجام می‌دهند، لذت می‌برند. نمونه‌های دیگر گزینه‌های شغلی شامل عکاسی علمی، هوایی، عکاسی املاک، روزنامه‌نگاری، مستندسازی یا هنرهای زیبا است. برخی از عکاسان حرفه‌ای معلم، مدیر استودیو، ویرایشگر عکس یا مدیر هنری می‌شوند.

عکاسان هر مسیر شغلی را که انتخاب می‌کنند، با استعدادهای خام شروع می‌کنند، اما باید مهارت‌های فنی خود را جهت رقابت برای ماندن در این صنعت داشته باشند. درک دقیق نور، دانش کاری قوی از تجهیزات و نرم افزارهای ویرایش عکس، مهارت‌های تجاری و ارتباط خوب با مشتریان و سوژه‌ها، همه عوامل کلیدی موفقیت هستند. انواع مختلفی از آموزشگاه‌های عکاسی در سراسر ایالات متحده وجود دارد، و پیدا کردن آموزشگاه مناسب به شما کمک می‌کند تا این مهارت‌ها را به دست آورید و همچنین به شما در مسیر این رقابت کمک می‌کند.

 

2

ارائه مشاوره‌های آموزشی در پایان دوره

 

یادگیری عکاسی فقط با حضور در کلاس‌های آموزشی نیست و در همه شرایط هنرجویان آموزشگاه عکاسی باید به منابع موثق برای پاسخ به سئوالاتی که در ذهن خود ایجاد می‌شود دسترسی داشته باشند. مربی ،‌آموزشگاه و تمامی افرادی که در مسیر فرایند آموزش عکاسی مداخلت می‌کنند، حتی بعد از اتمام دوره آموزش عکاسی حرفه‌ای نیز باید باید خدمات مربوط به پرسش و پاسخ با هنرجویان را ادامه دهند تا در مسیر موفقیت آنها حضوری مثمر ثمر داشته باشند.

برای اطمینان از این موضوع می‌توانید با تعدادی از هنرجویان قدیمی که در آموزشگاه مدنظر دوره‌ای را پشت سر گذاشتند، صحبت کنید و اطلاعات مربوطه را در رابطه با خدمات وجزئیات آموزشی آنها به دست بیاورید.

 

3

 

ارائه آموزش‌های بین‌المللی و استاندارد جهانی

به وضوح در بهترین آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای و یا در بهترین آموزشکده‌های عکاسی شما باید این توانایی را داشته باشید که به بروزترین، جدیدترین و استانداردترین روش‌های آموزشعکاسی دسترسی داشته باشید. برای ثبت نام در یک کلاس آموزش عکاسی حرفه‌ای مناسب لازم است تا از سرفصل‌ها و نکات آموزشی قابل ارائه توسط آن آموزشگاه اطلاعات لازم را داشته باشید.

به عنوان یکی از راهکارهای کلی و در جمع بندی تمامی نکات مربوط به این آموزش‌ها، به این نکته اشاره می‌کنیم که پیش از تصمیم گیری برای ثبت نام در یک آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای، ابتدا با اساتید آن کلاس صحبت کنید و خواسته ها و سلایق خود در دنیای گسترده عکاسی را با او در میان بگذارید. صحبت کردن با مربی عکاسی، سطح علمی او در زمینه عکاسی را برای شما مشخص خواهد کرد و شما در تصمیم گیری برای  حضور در کلاس عکاسی این اساتید، کار ساده‌تری خواهید داشت.

 

4

 

چگونه بهترین آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای را تشخیص دهیم؟

یک عکاس واقعی باید ذوق و بینش هنری داشته باشد و جنبه‌های فنی عکاسی را به خوبی درک کند. مطالعه تئوری عکس بسیار دشوارتر از آن چیزی است که به نظر می‌رسد و همه، حتی افراد با استعداد نمی توانند اولین بار متوجه آن شوند.

درک تمام جنبه‌های یک عکاسی دشوار و مداوم است که هرکسی نمی‌تواند به طور مستقل از عهده آن برآید. به همین دلیل است که آموزشگاه‌ها، دوره‌ها و کارگاه‌های عکاسی که امروزه در تمام نقاط جهان برگزار می‌شوند بسیار محبوب هستند. بهترین آموزشگاه‌های عکاسی به ساختار، تسهیل و بهبود عکس‌ها و ایجاد یک نمونه کار حرفه‌ای عکاسی کمک می‌کنند. صدها نفر سالانه دوره‌های آموزشی را در آموزشگاه‌های عکاسی می گذرانند، شخصی فقط می‌خواهد بیاموزد که چگونه عکس‌های فوری خوب و مناسبی برای خود بسازد، شخصی با جاه طلبی‌ها و تمایلاتی برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای و مورد تقاضا هدایت می‌شود و کسی است که به دنبال بهبود مهارت‌های موجود است. یا به دنبال کسب مهارت‌های مختلف نظیر مطالعه عمیق انواع عکس فوری، نمونه کارها عکاسی منظره یا مد هستند.

بسته به اهداف خود، مهم است که انتخاب آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای را جدی بگیرید. لازم به ذکر است که چنین دوره‌ و آکادمی‌های زیادی وجود دارد، اما همه آنها نمی‌توانند دقیقاً دانش مورد نیاز را به شما ارائه دهند. بنابراین، شما باید به دنبال آموزشگاهی باشید که علاوه بر برآورده کردن نیازها و مهارت‌های مدنظر، تدریس مناسبی را برای شما داشته باشند تا اطلاعات لازم را برای تبدیل شدن به یک عکاس حرفه‌ای را داشته باشند.

بهترین مدارس عکاسی هم برای مبتدیان و هم برای حرفه ای ها مفید هستند. بسته به وظایفی که باید حل شوند، اساسی هستند، برای مخاطبان گسترده طراحی شده و بسیار تخصصی هستند.

 

برای انتخاب بهترین دوره و بهترین آموزشگاه عکاسی، هدفی را که قصد دارید در پایان دوره به آن برسید، تدوین کنید. آن را با آنچه آموزشگاه مدنظر ارائه می دهد مقایسه کنید و سپس آنچه را که برای رویای شما مناسب است انتخاب کنید.

به شیوه آموزش که به صورت حضوری یا آنلاین باشد توجه کنید. کلاس‌های آنلاین برای کسانی مفید است که در مناطق دور افتاده زندگی می ‌کنند اما می خواهند از حرفه ای‌ها یاد بگیرند اما در هر جهت شرکت در کلاس‌های حضوری بسیار مثمر ثمرتر خواهد بود.