7 عامل مهم در ساختن زندگی رویایی تان
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

در سال های اخیر، ایده ساختن زندگی رویایی، بیشتر شبیه ایده آل گرایی به نظر می رسید. عبارتی بحث برانگیز که در حوزه رشد فردی به مقالات وبلاگی و پست های اینستاگرامی محدود می شد.

در طول سال های گذشته، افراد زیادی را مشاهده کرده ایم که تمام زندگی خود را طوری سپری کرده اند که خسته و تهی شده اند؛ همچنین افرادی را دیده ایم که برای نتایج بزرگ، تلاش کمی انجام داده اند.

در این مقاله، قصد داریم به 7 موردی بپردازیم، که یقینا شما را به زندگی رویایی تان می رسانند.

زندگی رویایی خود را توصیف کنید.

اغلب از خیلی ها می شنویم که می خواهند زندگی رویایی خود را بسازند، اما وقتی از آن ها سوال می کنیم که زندگی رویایی شان چه شکلی است، سکوت می کنند!

مسخره است، نه؟ اکثر ما می دانیم که چه چیزهایی را نمی خواهیم و معمولا وضعیت فعلی را نمی خواهیم. اما نمی دانیم دقیقا چه می خواهیم و زندگی متفاوت از زندگی فعلی مان چگونه است.

پس جای تعجب نیست که چرا بسیاری از مردم زندگی «رویایی» خود را نداردند! زیرا آن ها هیچ چیز درباره جزئیات این زندگی رویایی نمی دانند!

ما این را مرحله «کشف خود» می نامیم. این مرحله، بسیار ساده تر از آن چیزی است که تصور می کنید.

کافیست یک دفتر بردارید، و در مورد هر یک از موارد زیر، به تفصیل بنویسید:

  • یک روز ایده آل از نظر من چگونه است؟
  • چه چیزی در زندگی فعلی ام وجود دارد، که نمی خواهم در آینده ام وجود داشته باشد؟
  • وقتی مشغول کارم، حالم چطور است؟ وقتی کار نمی کنم حالم چطور است؟
  • خود واقعی من چه شخصیتی است و چگونه زندگی می کند؟
  • دوست دارم چه کسانی در زندگی ام باشند؟ (این یکی از مهم ترین عوامل است؛ زیرا وضعیت زندگی ما، میانگین 5 نفری است که با آن ها معاشرت داریم!)

تاکتیک هایی را برای رسیدن به جایی که می خواهید، طراحی کنید.

دومین مانع بزرگی که در ایجاد زندگی رویایی تان وجود دارد، اقدام لازم برای دستیابی به آن است. به خصوص اگر رویاپرداز باشید!

شما به معنای واقعی کلمه می توانید تمام روز بنشینید، به دنبال متن های سرگرم کننده یا خواندن فال تاروت اصلی و کامل تان باشید و رویاپردازی کنید! توانایی رویاپردازی شگفت ‌انگیز است، اما مشکل زمانی است که این رویاپردازی ها به عمل منجر نشوند!

هرچقدر هم رویاهای بزرگی داشته باشید، بدون عمل تحقق نخواهند یافت. بنابراین، مرحله دوم این است که مشخص کنید کدام تاکتیک ها توانایی شما را برای ایجاد زندگی رویایی تان افزایش می دهند.

یک صفحه باز کنید و سه کار بزرگی را که تا سال آینده قصد دارید انجام دهید، یادداشت کنید. سپس بنویسید که برای انجام هر کدام از آن ها، چه مراحل و اقدامات کوچک تری را باید طی کنید.

چه اتفاقاتی باید رخ دهد تا شما را به هدف تان نزدیک تر کند؟ حال، چه اقداماتی را به طور روزمره نیاز است که انجام دهید؟

پاسخ به این سوالات به معنای واقعی کلمه، به شما یک نقشه راه برای ایجاد زندگی رویاهایتان می دهد.

حول زندگی رویایی تان، عادت بسازید.

ما اغلب عادت داریم که فقط شکاف بین جایی که هستیم و جایی که می خواهیم باشیم را ببینیم. از بین بردن این شکاف بسیار طاقت فرسا، غیرممکن، ترسناک و خسته کننده به نظر می رسد.

اما حقیقتا چگونه می توان بدون اینکه ناامید شوید یا خود را به آب و آتش بزنید، این شکاف را از بین برد؟

از طریق برداشتن یک گام در آن واحد. یا به عبارت دیگر، 1% پیشروی در هر زمان. وقتی هر روز چیزی را فقط 1% بهبود می بخشید، در مدت 365 روز آن را 37 برابر بهبود بخشیده اید.

ما شما را تشویق می کنیم تا این عادت را در زندگی خود اعمال کنید. به روزی 1% پیشرفت و 1% بهبودی در جهت رسیدن به زندگی رویایی تان متعهد شوید.

این روزی 1%، عاداتی را ایجاد می کند که زندگی رویایی آینده شما به آن نیاز دارد. این امر بسیار مهم است زیرا زندگی رویایی شما به نسخه ای متفاوت از خود فعلی تان نیاز دارد.

برای موانع و محدودیت ها برنامه ریزی کنید.

هر زمان که برای انجام یک کار جدید گام بردارید، یک مانع ظاهر می شود. مقاومت در برابر تغییر زندگی، از درون ما و در اطراف ما ظاهر خواهد شد.

این مقاومت، اشکال مختلفی دارد. آیا تابحال برایتان اتفاق افتاده که تا تصمیم گرفتید به کاری جدید متعهد شوید، اتفاقی رخ داده که تصمیم شما را عقب انداخته است؟

کسی مریض شده، خانواده مخالفت کرده، حیوان خانگی تان گم شده، تلفن همراه تان خراب شده یا هر اتفاق دیگری که باعث شده تصمیم تان را به تعویق بیاندازید. همه این ها به نوعی مقاومت ذهن تان هستند.

ایجاد فضا برای این مقاومت، تفاوت بین گیر افتادن و پیشرفت کردن است. بهترین راه برای مقابله با آن، این است که 5 اتفاق مهمی را که پیش بینی می کنید، مطرح کرده و بهترین راه حل ها را برای آن ها طراحی کنید تا زمانی که این موانع ظاهر شدند، برای حل آن ها آمادگی داشته باشید.

دومین کاری که باید انجام دهید، این است که با وجود هر اتفاقی، تعهد به حرکت رو به جلو را حفظ کنید.

انتظار تغییر یافتن رویایتان را داشته باشید.

ممکن است بارها و بارها در طول مسیر، دید شما نسبت به زندگی رویایی تان تغییر کند. هیچ چیز دور از ذهن نیست. هرچه بیشتر در مسیر پیش بروید، دیدتان بازتر و روشن تر می شود و تصمیمات  و خواسته هایتان ممکن است دچار تغییر شوند.

در واقع وضوح از طریق عمل به دست می آیند، نه از طریق تفکر. البته هر دو لازم هستند زیرا باید بتوانید آینده را تصور کنید تا عامدانه در جهت آن تلاش کنید. با این حال، فقط  تجربه می تواند به ما اطلاعات دقیق و وضوح ببخشد.

مثلا ممکن است اکنون دلتان یک خانه بزرگ ویلایی در ساحل را بخواهد؛ اما کمی که جلوتر می روید، احساس کنید آپارتمان را ترجیح می دهید.

با افرادی در تماس باشید که به شما کمک می کنند.

حضور در اجتماع بسیار عامل قدرتمندی است. شاید دلتان نخواهد در میان مردم حضور داشته باشید و تنهایی را ترجیح دهید. اما انجام کارها به تنهایی، سخت و خسته کننده است.

وقتی به تنهایی تلاش می کنید، خیلی زود بی انگیزه می شوید اما با همکاری، تجربیات شما مانند نوری در تاریکی خواهند بود.

اولین قدم شما برای خارج شدن از منطقه راحتی تان، پیوستن به فرد یا افرادی است که به اصطلاح «مغز متفکرند!»

این برای شما یک امر دگرگون کننده خواهد بود. به دنبال افرادی باشید که شما را تقویت کنند، به زخم هایتان نمک نپاشند و در زمان هایی که انگیزه یا توان کافی ندارید، شما را هل دهند.

یک مربی خوب هم همین کار را می کند. او مسیری را به شما نشان می‌ دهد که قبلا از آن عبور کرده است، و به شما اطمینان می ‌دهد که این مسیر ایمن است، و کمک می‌ کند تا شما را به مکان ‌های بهتری برساند.

لزوما به مغز متفکر یا مربی نیاز ندارید. همین که جامعه ای را پیدا کنید که در آن بتوانید رشد کنید، کافیست.

از موفقیت دیگران، برای تشویق خود استفاده کنید.

نتایج بزرگ، نیازمند تلاشی بزرگ است. وقتی به افراد موفق نگاه می کنیم، حس می کنیم ساده به آنجا رسیده اند. آن ها زندگی رویایی خود را یک شبه خلق نگرده اند!

آن ها تلاش کرده اند و به ارزش آن 1% بهبودی و پیشرفت در روز، پی برده اند. دیدن موفقیت دیگران، هم ممکن است دلسردکننده باشد، و هم دلگرم کننده. ممکن است در میانه راه، برایتان حکم نور یا بارقه ای از امید را داشته باشد، تا حس کنید شما هم می توانید.

وقتی افرادی را می یابید که زندگی ای دارند که شما آرزویش را دارید، از خرد آن ها و نحوه رسیدن شان به جایی که هستند، استفاده کنید.

از تجربیات آن ها درس بگیرید و با نتایج آن ها امیدوار شوید. در کل، از موفقیت آن ها برای تشویق خود استفاده نمایید.

منبع: compassmylife.com