راهنمای خرید تجهیزات استخر و جکوزی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

استفاده از استخر در تمامی فصول سال جزو یکی از تفریحات محسوب می شود. برخی نیز برای آب درمانی به طور مرتب از استخر استفاده می کنند. افراد ترجیح می دهند از استخری استفاده کنند که دارای آبی زلال و تمیز باشد که میکروب ها و بیماری ها را به همراه نداشته باشد. پیش از این به دلیل اینکه از استخر های عمومی افراد زیادی استفاده می کردند انواع بیماری ها گریبان گیر افراد بود که کچلی یکی از رایج ترین بیماری ها ناشی از میکروب های استخر بود. اما این روزها با روی کار آمد تجهیزات استخر و لوازمی که برای تمیز کردن آب استخر و تصفیه کردن آن استفاده می شود باعث شده است که این مشکل به طور کلی ریشه کن شود.

استفاده از تجهیزات استخر تنها محدود به استخرهای عمومی نمی باشد بلکه استخر های خصوصی نیز  می بایست برای سرویس و نگهداری دارای تجهیزات مختلفی باشند. طیف بسیار زیادی از تجهیزات استخر برای راه اندازی و محافظت از استخر شما وجود دارد. از سیستم های فلیتر تصفیه استخر گرفته تا انواع سیستم های گرمایشی، تزیینی و ضدعفونی که برخی از آن ها جزو ملزومات است. تمامی این تجهزات هرروز در حال پیشرفت هستند و استفاده از ان ها به فناوری های جدید گره خورده است تا عملکرد بهتر و موثرتری داشته باشند. برند گرملوکس با طراحی سایت خود سعی در ارائه بهتر محصولات به شما عزیزان دارد.

در صورتی که قصد ساخت استخر جدید را دارید و یا اینکه تجهیزات استخر قدیمی شما کهنه شده و نیاز به تعویض دارد این مقاله را از دست ندهید. دارندگان استخرهای قدیمی می بایست پیش از اینکه استخر دچار مشکل شود و کارایی خود را از دست بدهد تصمیم به تعویض تجهیزات آن بگیرند. شما می توانید با خرید و استفاده از تجهیزات جدید استخر در صرف هزینه و انرژی نیز صر فه جویی کنید.

تجهیزات استخری چیست؟

تجهیزات استخر به دو دسته کلی تقسیم بندی می شود. برخی از این تجهیزات جزو ملزومات است و برای راه اندازی استخر مورد نیاز می باشد. و برخی از آن ها جزو تجهیزات جانبی استخر محسوب می شود. در ادامه می خواهیم برخی از تجهیزات استخر را که برای راه اندازی استخر مورد نیاز است به شما معرفی کنیم. شما عزیزان برای خرید تجهیزات استخر و یا دریافت لیست قیمت تمامی تجهیزات مورد نیاز استخر می توانید به وب سایت گرم لوکس مراجعه کنید و محصول مورد  نظر خود را خریداری کنید.

پمپ استخر

یکی از مهم ترین تجهیزات استخر، پمپ تصفیه استخر می باشد. بدون انتقال آب استخر شما علنا هیچ کارایی ندارد چرا که در کوتاه ترین زمانی آب راکد کثیف شده و دیگر ثابلیت استفاده ندارد. آب باید جریان داشته باشد. پمپ استخر با مکش آب به داخل و فیلتر کردن آن می تواند آب تمیز را به دورن استخر  ارسال کند. اکثرا می دانیم که تجهیزات پمپاژ چقدر برای کل سیستم فیلتراسیون و بهداشت استخر اهمیت دارد. جریان داشتن و سیرکوله اب استخر، یک عنصر کلیدی برای حفظ کیفیت خوب آب است. پیشرفت های اخیر در فناوری پمپ، باعث شده تا تجهیزات جدیدی از پمپ استخر به نام پمپ های چند متغیر طراحی و ساخته شود که بسیار کارآمدتر هستند. پمپ هایی با سرعت متغیر را می توان بر اساس نیاز خود برنامه ریزی کنید.

فیلتر استخر

آب زلال و شفاف مورد نیاز هر استخری می باشد. یکی از مهم ترین تجهیزات برای فیلتر کردن آب استخر استفاده از فیلتر استخر  می باشد. بدون تجهیزاتی مانند فیلتر استخر میلیون ذره های غیر قابل شناسایی وارد آب شده و سریعا موجب کدری آب می شوند. فیلترهای استخر در سه دسته کلی ارائه می شوند که شامل فیلتر شنی، فیلتر کارتریجی و فیلتر دیاموته هستند. هریک از این فیلترها دارای ویژگی های خاص خود می باشند که می توانید با بررسی آن ها مناسب ترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. شما عزیزان برای خرید فیلتر استخر و یا دریافت قیمت فیلتر استخر می توانید به مجموعه گوم لوکس مراجعه کنید.

تجهیزات ضدعفونی استخر

یک اصل اساسی در نگهداری از استخر استفاده از کلر می باشد. پیش از این کلر  به صورت دستی در آب ریخته می شد  و در آب حل می شد. بدین ترتیب تمامی آلودگی ها از بین می رفت اما به مرور زمان تجهیزات استخر به صور ت های جدیدی روی کار آمد. شما می توانید با استفاده از دستگاه های کلرزن که طراحی شده است آب استخر را ضدعفونی کنید. بدین تریتب که کلر به صورت پودر یا قرص درون این دستگاه قرار می گیرد و روی آب شناور است.

از دیگر تجهیزات ضدعفونی استخر می توان به دستگاه های uv اشاره داشت. سیستم UV ، یک نور ماوراء بنفش قدرتمند تولید می کند، در حالی که از طریق سیستم پمپ حرکت می کند و جلبک ها، ویروس ها، باکتری ها و سایر مواد آلی را که می توانند استخرهای شنا را آلوده کنند، از بین می برد. این سیستم می تواند تقاضای مواد شیمیایی را به میزان قابل توجهی کاهش دهد، که نگهداری استخر شما را بسیار آسان می کند. این باعث صرفه جویی در زمان و هزینه شما می شود و سلامت کلی استخر شما را بهبود می بخشد.

نتیجه گیری

داشتن یک استخر و یا جکوزی تمیز می تواند جذابیت آن را دو چندان کند. در صورتی که قصد راه اندازی یک استخر عمومی را دارید و یا اینکه یک استخر خصوصی برای خود احداث کرده اید لازم است که تجهیزات ضروری استخر را نیز خریداری کنید تا از استفاده از استخر لذت ببرید. شما عزیزان بری خرید تجهیزات استخر و یا دریافت مشاوره راه اندازی استخر می توانید با شماره های درج شده تماس حاصل نمایید و یا به وب سایت گرم لوکس مراجعه کنید و مشاوره های لازم ر ا دریافت کنید.