همه چیز درمورد  تعداد جلسات هایفوتراپی و فاصله بین آنها
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

هایفوتراپی یکی از جدیدترین و ایمن ترین روش ها در جهت از بین رفتن چین و چروک و جوانسازی پوست صورت یا بدن می باشد. از آنجا که افراد به پوست صورت خود به اهمیت ویژه‌ای می‌دهند؛ انجام هایفوتراپی صورت  نسبت به هایفوی بدن طرفداران پروپاقرصی دارد. درراین روش به علت اینکه از اشعه های کاملا بی خطر و ایمن استفاده می شود و این اشعه با نام اشعه التراسونیک مشهور است و توسط دستگاه اولترافورمر انجام می‌شود.

با تاباندن این اشعه بر روی پوست موجب تجمع این امواج در ناحیه درم پوست شده و با ایجاد گرما در منطقه موجب آسیب سطحی سلولی می‌گردد. نیازیزبه نگرانی نیست، زیرا این آسیب ها در سطح سلولی است و به رگ، عضلات و بافت افراد در زیر پوست آسیب وارد نخواهد کرد. این آسیب سلولی تنها موجب تحریک بدن برای کلاژن و الاستین سازی بیشتر می گردد.

 در نتیجه موجب از بین رفتن چین و چروک و روشن شدن پوست، جوانسازی و لیفت پوست صورت می‌گردد. یکی از نکات مهم در انتخاب افراد برای روش های مختلف زیبایی بر روی صورت و همچنین انتخاب کلینیک های مختلف، تعداد جلسات هایفوتراپی می باشد. برای اینکه بدانید ب طور استاندارد تعداد جلسات هایفوتراپی در مطب پوست و لیزر دکتر رفیعی به چقدر است؟، پیشنهاد می‌کنیم در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

 

تعداد جلسات هایفوتراپی گردن

هایفوتراپی گردن با هایفوتراپی غبغب متفاوت است، اما انجام هایفوتراپی در ناحیه گردن منجر به تحلیل و از بین رفتن غبغب احتمالی نیز می گردد. معمولا به علت افزایش سن و بروز چین و چروک ها و افتادگی شدید پوست گردن، این ناحیه نیاز به انجام روش های زیبایی- درمانی پیدا خواهد کرد. پزشک با بررسی این چین و چروک ها و میزان افتادگی به تنظیم دستگاه می‌پردازد و با تاباندن اشعه به پوست و افزایش کلاژن سازی، بعد از گذشت ۴ الی ۶ هفته منجر به لیفت پوست و از بین رفتن چین و چروک ها در این منطقه می گردد. دقت داشته باشه انجام هایفوتراپی برای چین و چروک های بسیار شدید و افتادگی شدید پوستی مناسب نمی باشد.

تعداد جلسات هایفوتراپی غبغب

غبغب که معمولاً به علت افزایش سن و جمع شدن پوست ناحیه گردن و یا به علت افزایش وزن و چاقی و افزایش تعداد سلول های چربی در این ناحیه رخ می دهد.

 بسیاری از افراد در پی از بین بردن ناحیه غبغب خود به دنبال راهکارهای زیبایی می باشند. با استفاده از روش هایفوتراپی غبغب تا درصد بسیار بالایی می تواند به از بین رفتن غبغب امیدوار باشید.

دقت داشته باشید که انجام این روش حدود یک و نیم تا دو سال با توجه به نوع پوست و مهارت پزشک متخصص پایداری دارد و بعد از آن فرد مجدد می بایست برای انجام جلسه ترمیمی اقدام کند. دقت داشته باشید که تعداد جلسات هایفوتراپی در ناحیه غبغب نباید بیشتر از دو بار در سال تجاوز کند!

17

هایفو زیر چشم چند جلسه طول می کشد؟

از آنجا که پوست اطراف چشم بسیار حساس و لطیف می باشد، انجام بسیاری از روش های زیبایی در این ناحیه توصیه نمی گردد. استفاده از هایفوتراپی به علت برخورداری از امواج کاملاً بی خطر اولتراسوند در زیر چشم و نفوذ آن تنها به قسمت درم پوست و تاثیرگذاری بر روی کلاژن سازی آسیب چندانی به پوست اطراف چشم و همچنین سلول های چشمی وارد نخواهد کرد.

 بنابراین توصیه می گردد اگر از روشهای درمان گیاهی نتیجه نگرفته اید، با استفاده از روش هایفوتراپی جهت درمان گودی زیر چشم یا پف زیر چشم بپردازید. این روش در یک جلسه ۳۰ دقیقه ای صورت می گیرد و با توجه به میزان مشکلات دور چشم پزشک برای تعیین تعداد جلسات هایفوتراپی و ساعات آن به شماره مشاوره لهزن را ارائه می دهد.

 

فاصله جلسات هایفوتراپی

هایفوتراپی را می توان در طول یک سال بین ۱ تا ۳ بار انجام داد و بنابراین می‌توان اینگونه نتیجه گرفت که تعداد جلسات هایفوتراپی در یک سال بیشتر از سه بار نمی توان انجام داد.

فاصله بین جلسات هایفوتراپی با توجه به عمق مشکلات صورت و همچنین میزان چین و چروک ها و همچنین میزان سن شما می تواند متغیر باشد، اما عموما متخصصین توصیه می‌کنند که انجام هایفوتراپی را با انجام دو جلسه به اتمام برسانند‌ در جلسه اول که اصلی‌ترین جلسه می باشد، پزشک توسط اشعه التراسونیک موجب تحریک سلول های زیر پوستی و تولید کلاژن بیشتر می گردد.

معمولاً نتیجه این درمان از ۴ الی ۸ هفته پس از شروع هایفوتراپی نمودار می گردد و بعد از گذشت دو الی سه ماه شما می‌توانید مجدداً برای روند تکمیلی و ترمیمی هایفو به کلینیک مربوطه مراجعه نمایید.

 می‌توان گفت تعیین تعداد جلسات هایفوتراپی معمولاً بین یک تا دو جلسه در سال می باشد و برای دوستانی که مشکلات شدیدتری در ناحیه پوست خود دارند، می توانند هر چهار ماه یکبار در طول یکسال مراجعه کنند و در انجام صحیح جلسه هایفوتراپی در طول یک سال استفاده کنند.

 بیشتر از این میزان ممکن است به سلول های زیر پوستی شما اسیب وارد کند و موجب تخریب دائمی آنها گردد.

18

مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی

مدت زمان هر جلسه هایفوتراپی با توجه به عمق و شدت مشکلات پوستی تعیین می گردد‌ البته تجربه و مهارت و سرعت عمل پزشک متخصص نیز در این زمینه بی‌تاثیر نخواهد بود.

به عنوان نمونه؛ برخی از افراد برای از بین بردن چین و چروک های سطحی خود مراجعه می‌کند و دارای سنین پایین تر می باشند، برای این افراد مسلما تعداد جلسات و مدت زمان جلسه درمانی آنها کوتاه تر خواهد بود.

در مقابل افرادی که دارای سنین بالا با چین و چروک های عمیق و پوستی کاملا شل و افتاده می باشند، علاوه بر نیاز به از بین بردن چین و چروک، نیاز به لیفت پوست و همچنین روشن شدن و از بین رفتن تیرگی ها و لک های صورت نیز دارند.

در اینگونه افراد معمولا جلسه هایفو تا ۹۰ دقیقه در هر جلسه نیز زمان بر می باشد‌. عموما در جلسه مشاوره  ای که قبل از شروع انجام هایفوتراپی توسط پزشک متخصص با فرد بیمار برگزار می شود، با بررسی پوست و علل آن، به ارائه تعداد جلسات لازم برای هایفوتراپی در طول یک سال و همچنین زمان مورد نیاز برای انجام هر جلسه پرداخته خواهد شد.

چند جلسه هایفو مورد نیاز است؟

همانطور که پیشتر ارائه شد؛ با توجه به مواردی همچون میزان مشکلات پوستی، عمق مشکلات پوستی، سن افراد، تجربه و مهارت پزشک متخصص، به روز و جدید بودن دستگاه اولترافورمر، تشخیص صحیح مشکلات پوستی توسط فرد متخصص و انتخاب درمان صحیح و مناسب برای آن بستگی دارد.

 هایفوتراپی معمولاً برای تمام قسمت های صورت، گردن، ابرو، چشم، بینی و سایر قسمت‌های صورت انجام می پذیرد که کمی پیش تر توضیحات مختصری درباره ی هر کدام داده ایم.

خلاصه مطلب

از آنجا که هایفوتراپی روشی پرکاربرد، ایمن و پرطرفدار در میان روش های زیبایی جهان محسوب می گردد؛ لذا تمامی موارد مربوط به این روش می‌تواند از جمله نکات مهمی باشد که در انتخاب افراد برای به عنوان روش زیبایی برای پوست صورت، گردن و بدن آنها موثر واقع شود.

در این مطلب سعی کرده ایم به معرفی هایفوتراپی و تعداد جلسات هایفوتراپی بپردازیم تا افراد بتوانند با آگاهی بیشتری نسبت به انتخاب این روش اقدام نمایند.