هر آنچه درباره دیوار پوش PVC و MDF باید بدانیم بهمن 1401
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

هر آنچه درباره دیوار پوش PVC و MDF باید بدانیم

در گذشته برای ایجاد تغییر و یا تنوع در دکوراسیون داخلی ، دیوار ها را یا رنگ می زدند و یا با کاغذ دیواری کردن دیوار ها باعث ایجاد تنوع درمنزل یا محل کار خود می شدند و یا با استفاده از انواع کفپوش از جمله کفپوش و لمینت باعث زیباتر شدن محل زندگی خود می شدند. ولی امروزه با گسترش تکنولوژی انواع دیوار پوش در طرح ها و مدل های مختلفی تولید و روانه بازار میشود دیوار پوش ها با توجه به جنس و متریال تشکیل دهنده آنها دارای انواع متنوعی می باشد در ادامه در باره دو نوع از پر طرفدارترین دیوار پوش ها ، دیوار پوش ام دی اف و پی وی سی توضیحاتی ارائه میشود با ما همراه باشید.

انواع دیوار پوش

دیوار پوش پی وی سی

دیوار پوش ام دی اف

دیوار پوش شیشه ای

دیوار پوش چرمی

دیوار پوش سه بعدی

دیوار پوش آلومینیومی

و ....

دیوار پوش پی وی سی

دیوار پوش پی وی سی همانطور که از اسمش مشخص هست از پی وی سی ساخته شده است دیوار پوش های pvc در محیط های مسکونی ، تجاری ، اداری ، مدارس ، فروشگاهها ، رستوران ها ، کافی شاپ ها و ..... کاربرد دارد.این دیوار پوش اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرا نگیرد و یا در برابر گرما و حرارت محافظت شود دارای طول عمر بسیار بالایی است و نیاز به تعمیر و یا تعویض ندارد. از آنجایی که استفاده از مصالح ساختمانی سبک در ساختمان سازی بسیار توصیه میشود که علت آن هم این است که در هنگام وقوع حوادث طبیعی مثل زلزله استفاده از مصالح سبک مثل دیوار پوش پی وی سی آسیب ها و خطرات احتمالی این گونه حوادث را کاهش می دهد.و این دلیل خوبی برای پر طرفدار شدن این گونه دیوار پوش می باشد.

مزایای دیوار پوش پی وی سی

1: سبک و کم وزن هستند.

2:جابجایی و حمل و نقل آنها بسیار آسان می باشد.

3: نسبت به سایر مصالح ساختمانی دارای قیمت پایین تری است.

4: دیوار پوش پی وی سی در برابر ضربه و رطوبت مقاوم است.

5: عایق صدا و حرارات است.

6: طول عمر بالایی دارد.

معایب دیوار پوش پی وی سی

1: از مهمترین معایب دیوار پوش پی وی سی این است که در هنگام آتش سوزی موادی از خود منتشر می کند که برای سلامتی انسان ها بسیار مضر می باشد.

2: مواد تشکیل دهنده دیوار پوش پی وی سی دوستدار محیط زیست نیست و برای طبیعت خطرناک می باشد.

3: دیوار پوش پی وی سی اگر در معرض نور مستقیم خورشید قرار بگیرید جذابیت و رنگ ظاهری خود را از دست می دهد و رنگ پریده به نظر می رسد.

 

 

دیوار پوش ام دی اف

دیوار پوش هایMDFاز خرد های چوب با تراکم های مختلف و با روکش پی وی سی تولید میشود دیوار پوش ام دی اف در ضخامت های 7 و 8 میل در بازار موجود می باشد .این نوع دیوار پوش قابلیت استفاده در تمام مراکز تجاری ، صنعتی ، اداری ، مسکونی و .... می باشد.

مزایای دیوار پوش ام دی اف

1: مقاومت بالا در برابر فشار و ضربه های محکم

2: دیوار پوش ام دی اف آنتی باکتریال است و در برابر خوردگی و نفوذ حشرات بسیار مقاوم می باشد.

3: از آنجایی که این دیوار پوش دارای مقاومت بسیار بالایی است اگر در محیط های سر باز و در مقابل نور خورشید قرا بگیرید هیچ مشکلی پیدا نخواهد کرد.

4: دوستدار محیط زیست می باشد.

5: نصب بسیار آسان

6:تنوع در طرح و رنگ

معایب دیوار ام دی اف

مقاومت پایین آن در برابر نفوذ آب و رطوبت

قیمت بالاتر آن نسبت به دیوار پوش پی وی سی

تفاوت دیوار پوش پی وی سی با ام دی اف

1: در مکان های پر تردد بهتر است از دیوار پوش ام دی اف استفاده شود دیوار پوش پی وی سی در برابر ضربه های محکم ممکن هست سوراخ شود.

2:در مکانهای که رطوبت بالایی دارند بهتر است از دیوار پوش پی وی سی استفاده شود دیوار پوش ام دی اف مقاومت کمتری نسبت به پی وی سی دارد.

3: دیوار پوش پی وی سی نسبت به ام دی اف بسیار سبک تر می باشد.

4:از نظر قیمت دیوار پوش ام دی اف کمی گرانتر از دیوار پوش پی وی سی است.

منبع : شهام دیزاین