بازسازی یکی از گزینه‌های جذاب و البته چالش برانگیزی‌ست که وقتی یک ساختمان فروسده، یک ویلای کلنگی یا یک خانه‌ی قدیمی در اختیار داریم به ذهنمان می‌رسد. اما بازسازی دقیقا چیست و چطور می‌توان ویلا را با کمترین هزینه و بهترین کیفیت در کوتاه‌ترین مدت زمان ممکن، بازسازی نمود؟

صفر تا صد بازسازی ویلای کلنگی!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

 

بازسازی چیست؟

بازسازی به لحاظ لغوی بازسازی به معنای مرمت است که در آن گروهی متخصص با اجرای یک سری عملیات‌ها سعی در افزایش طول عمر بنا و بهبود شرایط زندگی در آن دارند. بازسازی منزل شامل عملیات‌های عمیق مانند تعمیر و تعویض لوله کشی‌ها و جا به جایی دیوارها می‌شود. در خصوص خانه‌های قدیمی و ویلایی عمدتاً به بازسازی روی می‌آورند تا بهترین شرایط زندگی در آن‌ها را فراهم کنند. اگر شما هم نیاز به خدمات بازسازی ویلا دارید پس این نوشته را از دست ندهید!

 

اهمیت بازسازی خانه ویلایی

بازسازی خانه یکی از اقداماتی است که چندین برابر به جذابیت، آرامش و آسایش محیط خانه می‌افزاید. به زبان ساده، تمام اقداماتی که به منظور نوسازی قسمت‌های آسیب دیده و یا تغییر و تعمیر ساختار کلی یک ساختمان و سازه صورت می‌گیرد، بازسازی خانه ویلایی محسوب می‌شود. بازسازی ویلا نتایجی مطلوب از جمله افزایش عمر، حفظ و ماندگاری و حتی تغییر و تنوع را به دنبال دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که بازسازی خانه روش ها، اصول و قوانین مختص به خود دارد؛ بنابراین الزامی است طی کردن این روند توسط متخصصان این حرفه صورت گیرد.

هر فردی از بازسازی خانه خود می‌تواند دلیل خاصی داشته باشد. در کل بالا بودن هزینه‌های مرتبط با ساخت و ساز یک ساختمان جدید، بسیاری را به سمت بازسازی و نوسازی منزل خود سوق می‌دهد. البته نباید فراموش کرد بازسازی نیز شدت‌های مختلفی می‌تواند داشته باشد. با افزایش عمق و شدت بازسازی هزینه نیز افزایش خواهد یافت. شما ممکن است تنها قصد کنید که طراحی داخلی ویلا را تغییر دهید یا کمی در دکوراسیون داخلی آن دست ببرید، یا این که بخواهید تمام دیوارها را خراب کنید و نقشه را از نو بسازید.

 

مراحل بازسازی ساختمان

فرقی نمی‌کند قصد بازسازی ویلا داشته باشید یا بازی یک آپارتمان کوچک و چقدر از سن آن بنا می‌گذرد، در هر صورت باید فرایند را طبق یک سری مراحل مشخص به جلو برد. در ادامه‌ی این نوشته، این مراحل را مرور و نکات مهم به هر کدام را بازگو خواهیم کرد. این نوشته تحت نظر بهترین متخصصین و مهندسین بازسازی دکوطرح نوشته شده و می‌توانید پس از مطالعه‌ی آن، برای کسب اطلاعات بیشتر و استفاده از مشاوره‌ی کاملا رایگان ما، با شماره تلفن‌های 09122460089 - 09121471847 و یا 02126549173 تماس بگیرید.

 

انتخاب نوع بازسازی ویلایی

بازسازی نیز انواع مختلفی دارد و از این رو می‌تواند مراحل دیگر را نیز تحت تأثیر قرار دهد. بازسازی می‌تواند عملیات‌هایی را شامل شود که نیازی به مجوز نداشته باشند. در اول راه، باید مشخص کنید که چه نوع بازسازی را مدنظر دارید. آیا صرفاً تغییر دکوراسیون داخلی از طریق تعویض کاشی و سرامیک برای شما کفایت می‌کند یا خیر؟ به تعمیرات عمیق تر مانند تعویض لوله کشی‌ها یا حتی تغییر کاربری بخش‌هایی از خانه نیاز دارید یا خیر؟

 

انتخاب شرکت بازسازی خوب

یک پیمانکار خوب و شرکت بازسازی حرفه ای چه ویژگی‌هایی دارد؟ در انتخاب پیمانکار باید شدت کاری خود را در نظر بگیرید. اگر بازسازی ویلا پر هزینه است و شدت زیادی دارد پس باید وسواس بیشتری در انتخاب پیمانکار به خرج دهید.

 

بودجه بندی و برآورد هزینه بازسازی آپارتمان

بعد از انتخاب یک پیمانکار بازسازی نوبت به بودجه بندی و برآورد هزینه از مراحل بازسازی می‌رسد. به این منظور به دو روش می‌توان عمل کرد. اول اینکه صرفاً مقدار مشخصی از بودجه را برای بازسازی در نظر گرفت و برآورد را در چهارچوب آن محدود کرد. یا این که پس از بهینه کردن تک تک مراحل بازسازی یک بودجه معقول در نظر گرفت.

 

طراحی و ایده بازسازی منزل

بعد از مشخص کردن اینکه واقعاً چه انتظاری از مراحل بازسازی داریم، باید هر آنچه که در ذهن داریم را روی کاغذ پیاده کنیم. سلایق خود و دیگر اعضای خانواده را با تجربه کارفرما تلفیق کنید. سعی کنید در طراحی داخلی که صورت می‌دهید، همه قسمت‌های مختلف خانه که باید بازسازی شوند را در نظر بگیرید. طراحی خانه بازسازی شده دید ابتدایی و کلی از نتیجه به شما می‌دهد.

2

از این رو خواهید توانست در خصوص باب میل بودن تغییرات کوچک و بزرگ بهتر اظهار نظر کنید. ناگفته نماند اگر بازسازی شما به تغییر کاربری منجر شود، باید طرح خود را به تأیید مراجع ذی صلاح نیز برسانید.

 

گرفتن مجوز بازسازی خانه

پیگیری مجوزهای لازم از دیگر مراحل بازسازی ویلا است. لازم بودن یا نبودن مجوز به نوع و شدت مراحل بازسازی بستگی دارد.

 

برنامه ریزی بازسازی منزل

بعد از گرفتن مجوزهای لازم، باید عملیات‌های مختلف بازسازی ساختمان را شروع کرد. این عملیات‌های مختلف باید بر اساس یک برنامه ریزی خاص که شرایط زمانی را در نظر گرفته است، تدوین شود. برنامه ریزی بر حسب اولویت‌ها این امکان را به شما می‌دهد که نظارت بیشتری به عنوان کارفرما بر اجرای بخش‌های مختلف مراحل بازسازی داشته باشید. در تدوین برنامه ریزی حتماً باید با پیمانکار کاملاً هماهنگ و با کمک او برنامه زمانی را تنظیم کنید.

 

تخریب سازه مورد نظر برای بازسازی

تخریب یکی از مراحل مهم در بازسازی خانه و آپارتمان شما است. هر بخش کوچک و بزرگی را که قصد بازسازی آن را دارید باید در وهله اول تخریب کنید. فرقی نمی‌کند کاغذ دیواری باشد یا دیوار. تخریب دیوارها باید با آگاهی کامل از وجود تأسیسات مکانیکی و الکتریکی صورت گیرد. قبل از شروع تخریب نیز باید نسبت به ایمن سازی و قطع آب، برق و گاز اقدام کرد.

 

شروع بازسازی

بعد از اتمام عملیات تخریب و پاکسازی فضای ویلا از تفاله‌های ساختمانی، باید بر اساس برنامه ریزی و طرحی که از پیش آماده شده است نسبت به اجرای عملیات مختلف بازسازی ساختمان اقدام کرد.

 

بررسی کیفیت و استاندارد بازسازی خانه

بدون شک نظارت بر همه جزئیات مراحل بازسازی برای شما که کارفرما باشید، سخت خواهد بود. اینکه از چه مصالحی با چه درجه کیفی استفاده شود باید عیناً در قراردادی که با پیمانکار منعقد کرده اید ذکر شود. راه حل دیگر این است که خودتان نسبت به تهیه مصالح مورد نظر اقدام کنید. در انتهای هر مرحله از مراحل برنامه ریزی شده بازسازی خانه، سعی کنید رعایت کیفیت و استانداردها در آن را بررسی کنید و از پیاده سازی خواسته هایتان مطمئن شوید.

3

بعد از اتمام همه عملیات‌ها و مراحل بازسازی و تأیید رعایت استانداردها از سوی کارفرما که شما باشید، باید کیفیت و اتمام کار را تأیید نهایی کنید. لازم به ذکر است که در قراردادی که با پیمانکار بسته اید حتماً بازه زمانی به منظور امتحان مصالح و به ویژه تأسیسات مکانیکی و الکتریکی نصب شده در نظر بگیرید.

 

انتخاب بهترین شرکت برای بازسازی ویلا

شرکت معماری و دکوراسیون داخلی دکوطرح در سال 1389 در تهران تاسیس شده است و با کادری مجرب با سابقه درخشان با تکیه بر اصول و مبانی مهندسی در زمینه انواع بازسازی ویلا، طراحی داخلی ویلا و اجرای تمامی خدمات معماری و دکوراسیون داخلی از صفر تا صد در خدمت شما هموطنان و کار فرمایان عزیز می‌باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر، مشاوره رایگان و در صورت نیاز بازدید رایگان در محل می‌توانید با شماره تلفن‌های 09122460089 - 09121471847 و یا 02126549173 تماس بگیرید.