با خرید ملک ارزان در ترکیه هم می تواید تابعیت دریافت کنید
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

املاک و مستغلات در ترکیه در مقایسه با سایر کشورها ارزان است. اقامت در ترکیه با خرید ملک ارزان نوعی اقامت کوتاه است که ایرانیان با خرید خانه ارزان در ترکیه به دست می آورند و معمولاً به مدت 1 سال که به مالک و خانواده وی اعطا می شود و می توانند در این یک سال به صورت آسان اقدام به تمدید اقامت خود به مدت 5 سال بکنند.

ممکن است برای درخواست اقامت ترکیه برای اولین بار یا حتی تمدید آن با مشکلاتی روبرو شوید، اما زمانی که می خواهید شهروندی خود را با خرید ملک در ترکیه دریافت کنید، متفاوت است زیرا سند مالکیت اغلب کلید تمدید آن است. همزمان، سرمایه گذاری املاک و مستغلات در ترکیه در حال رشد است. تعداد آپارتمان های خریداری شده توسط خارجی ها در ترکیه در سال 2017، به 22234 آپارتمان رسید. اکثرا آپارتمان در استانبول و در رتبه دوم آنتالیا با فروش 4707 آپارتمان و سپس بورسا 1474 آپارتمان و در رتبه چهارم یالوا با 1079 آپارتمان قرار دارد.

با توجه به کاهش هزینه، سرمایه گذاران خارجی که به دنبال اخذ تابعیت ترکیه با خرید خانه هستند هستند، عموماً از طریق مسیر سرمایه گذاری در املاک اقدام می کنند. حداقل مبلغ واجد شرایط برای اخذ شهروندی ترکیه با خرید ملک 400000 دلار + هزینه است که این امر موجب افزایش مهاجرت به ترکیه توسط ایرانیان شده است.

 

تابعیت ترکیه از طریق خرید ملک ارزان چیست؟

این نوع اقامت کوتاه مدت و قابل تجدید است که به یک خریدار خارجی که مالکیت یک ملک دارد و آن را برای مقاصد مسکونی استفاده می‌کند، به مدت 1 سال اعطا می شود. این نوع اقامت توسط مدیریت کل مهاجرت صادر می شود و نیازی به مبلغ خاصی ندارد. به همین ترتیب، دارنده ملک می تواند بدون ویزا به ترکیه سفر کند.

بازگشت سرمایه در املاک و مستغلات در ترکیه

ترکیه کشوری بسیار مناسب برای سرمایه گذاری در املاک و مستغلات است. در مقایسه با سایر انواع سرمایه گذاری، سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بیشترین سود را دارد. بازار املاک و مستغلات مطمئناً پویا است و کسانی که ملکی مانند آپارتمان های مسکونی یا هتل می خرند از سود قابل توجهی برخوردارند.

در اینجا چند آمار وجود دارد:

 • بر اساس داده های جمع آوری شده از سال 2010 تا 2021، قیمت مسکن بیش از 115 درصد افزایش داشته است.
 • سه ماهه اول سال 2021 شاهد افزایش حدود 13 درصدی قیمت املاک و مستغلات بودیم.
 • قیمت خانه به ازای هر متر مربع در شهر استانبول 6312 لیر و در شهر آنکارا 2970 لیر است. برای اطلاع دقیق از قیمت خانه در ترکیه می توانید به صفحه زیر مراجعه کنید https://rootsturkey.net/%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%AF-%D9%85%D9%84%DA%A9-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B1%DA%A9%DB%8C%D9%87/
 • در سال 2020 حدود 1.5 میلیون خانه در ترکیه فروخته شد.

 سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه

سرمایه گذاری در بازار املاک ترکیه

برای اخذ تابعیت ترکیه، متقاضیان باید ملکی که خریداری کرده اند را حداقل به مدت 3 سال آنها را نگه دارند. پس از دوره سه ساله، فرد می تواند ملک ترکیه را بفروشد. حتی در این 3 سال می تواند خانه خود را اجاره داده و کسب درآمد بکند.

خارجی ها می توانند زمین و ملک را در ترکیه به نام خود خریداری کنند، تا زمانی که املاک در شهرها واقع شده باشد، نه در روستاها، یا مناطق روستایی یا مناطق نظامی. گفتنی است در منطقه ای که ملک در آن قرار دارد باید شهرداری وجود داشته باشد و ملک در محدوده آن قرار گیرد.

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت ساده است و شامل برخی مراحل و نکات می باشد. بیایید برخی از آنها را مرور کنیم، به علاوه سایر جزئیات ضروری:

نکاتی در مورد اخذ اقامت و شهروندی ترکیه با خرید ملک

 • همانطور که اشاره کردیم برای گرفتن تابعیت ترکیه از طریق خرید خانه باید ملکی به قیمت 400.000 دلار خریداری کنید که پس از خرید ملک، اجازه اقامت به مدت یک سال معتبر است و پس از آن به مدت 5 سال تمدید می شود.
 • اگرچه هر خارجی می تواند ملکی را در ترکیه بخرد، اما اگر متعلق به دولت نباشد، به یک متخصص املاک نیاز است.
 • علاقه مندان به اخذ اقامت ترکیه از طریق سرمایه گذاری در املاک باید شناسه مالیاتی ملی را دریافت کنند. اداره مالیات دولتی این نوع سند را صادر می کند.
 • اعضای خانواده مانند همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز اجازه اقامت دریافت می کنند.
 • پاسپورت معتبر، سند مالکیت، بیمه زلزله اموال و بیمه سلامت از جمله مدارک مورد نیاز برایاخذ تابعیت از طریق خرید خانه در ترکیه است.

مدارک مورد نیاز برای اخذ اقامت ترکیه با خرید ملک

علاوه بر مدارک فوق، متقاضیان علاقه مند به خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت باید پاسپورت معتبر و فرم استاندارد تکمیل شده را تهیه کنند. همچنین واریز مبلغ 500 دلار به مدت یک ماه و پرداخت کارت صادر شده تقریباً 10 لیر الزامی است.

 • گذرنامه معتبر حداقل شش ماهه، ترجمه شده به ترکی و تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی
 • بیمه درمانی برای صاحب ملک
 • سند ملک (تابو)
 • بیمه زلزله واحد املاک

اگر مالکیت به نام شرکت باشد نه شخص، باید اوراقی به اسناد قبلی اضافه شود که عبارتند از:

 • مدارک و گذرنامه برای افراد مجاز در شرکت
 • کپی ترجمه شده گذرنامه و تایید شده توسط دفتر اسناد رسمی
 • دو عکس شخصی
 • آدرس محل سکونت و اطلاعات مربوط به خانواده
 • شماره مالیات شرکت
 • اطلاعات ثبتی زمین

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت چه مزایایی دارد؟

خرید ملک در ترکیه و اخذ اقامت چه مزایایی دارد؟

تابعیت از طریق خرید آپارتمان در ترکیه به شما این امکان را می دهد که مانند هر شهروند ترک در این کشور بمانید. از آنجایی که ترکیه یک مقصد محبوب است و مورد توجه خارجی هاست، بسیاری از کسانی هستند که ترجیح می دهند در ترکیه ملک بخرند و اقامت بگیرند.

در ادامه مزایای خرید ملک در ترکیه را برای شما آورده ایم:

 1. اعضای خانواده مستقیماً با سرمایه گذاری در درخواست اقامت ترکیه گنجانده می شوند.
 2. برای مثال کودکان می توانند بدون محدودیت به موسسات آموزشی در ترکیه بروند.
 3. پس از خرید، املاک را می توان اجاره داد.
 4. با اخذ اقامت ترکیه از طریق خرید ملک، اتباع خارجی می توانند مراحل اخذ تابعیت ترکیه را آغاز کنند.
 5. افراد می توانند از کیفیت زندگی بالا، آب و هوای شگفت انگیز و جمعیتی دلپذیر لذت ببرند
 6. با پاسپورت ترکیه می توانید به گزینه های سفر بدون ویزا یا ویزا هنگام ورود در 110 مقصد در سراسر جهان دسترسی داشته باشید که شامل سفر به کشورهای محبوب مانند ژاپن، هنگ کنگ و سنگاپور در میان کشورهای دیگر می شود.
 7. شهروندان ترکیه واجد شرایط ویزای سرمایه گذاری E-2 در ایالات متحده هستند. ویزا برای یک دوره پنج ساله قابل تمدید است.
 8. دسترسی انحصاری به بازارهای اروپا، آسیای غربی و خاورمیانه

برای اخذ شهروندی ترکیه، بسیاری از سرمایه گذاران خارجی از طریق خرید ملک اقدام می کنند که ورود و خروج آسان به ترکیه بدون نیاز به اخذ ویزا را تضمین می کند.

از آنجایی که ترکیه در تلاش است تا با توسعه سطح سرمایه گذاری ها، به ویژه سرمایه گذاری در املاک و مستغلات، سطح اقتصاد ترکیه را بالا ببرد، مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران بین المللی پس از مالکیت ارائه می دهد. شاید مهم ترین آن، اخد تابعیت و برخورداری از حقوق شهروندی این کشور باشد.