معرفی ایمپلنت کره ای سون مدیکس sewon medix
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

امروز قصد داریم به دلیل محبوبیت ایمپلنت کره ای در ایران، یکی از آنها را به نام ایمپلنت سون مدیکس Sewon Medix معرفی کنیم.

این شرکت در سال ۲۰۰۶ شروع به فعالیت کرده است و در سال ۲۰۱۲ نام خود را به ایمپلنت Sewon Medix تغییرداده است. این شرکت در سال های ۲۰۱۳ مجوز CE و در سال ۲۰۱۶ مجوز FDA را  کسب کرده است و مورد تایید سازمان انگلستان، آمریکا، KFDA (سازمان غذا و دارو کره) و GMP کره می باشد. به همین دلیل این ایمپلنت ها مورد استقبال تعداد زیادی از افراد در جهان است.این شرکت توانسته است در سال ۲۰۱۷ مجوز حضور در بازار ایران را کسب کند که می تواند برای ما از اهمیت بسیار زیادی برخوردار باشد.

در ایمپلنت، پایه درون فک افراد قرار می گیرد که به آن فیکسچر که نقش ریشه دندان را ایفا می کند؛ می گویند. این پایه در فرآیند تولید آن از آلیاژ های گوناگون همچون تیتانیوم که درصد بیشتری را در همه پایه ها دارد؛ استفاده می شود و این ایمپلنت (sewon medix implant) در دسته ایمپلنت هایی با طراحی پیشرفته مطابق با استاندار جهانی قرار گرفته است. از مزیت های مهم این طرح در هنگام کاشت آن احتیاج زیادی به دریل کردن استخوان فک نمی باشد که این مورد سبب تمایل بیشتر افراد برای انتخاب این ایمپلنت در مقایسه با سایر ایمپلنت های کره ای می باشد.

14

بهترین پزشک برای کاشت ایمپلنت سون مدیکس کدام است ؟

کاشت ایمپلنت سون مدیکس یکی از روش های موثر درمانی است که فاکتور های اجرایی پیچیده ای دارد . در نتیجه احتیاج به یک پزشک متخصصی دارد که در این زمینه سر رشته و تبحر کاملی کامل داشته باشد.

دکتر ذوالفقاری متخصص جراحی لثه و ایمپلنت دندان با وجود سابقه ی درخشان در این زمینه بهترین انتخاب بعنوان پزشکی متخصص برای کاشت ایمپلنت سون مدیکس می باشد . ایشان سالیان طولانی است که در ایران فعالیت دارد و با ارائه بهترین خدمات درمانی دندان اطمینان خاطر را از دریافت بهترین نتایج مطلوب درمانی را به بیماران عزیز می دهد .

انواع محصولات سون مدیکس

 

فیکسچر های Sewon Medix

فیکسچر یا همان پایه ایمپلنت یکی از اجزاء اصلی این درمان می باشد. فیکسچر قسمتی از این درمان است که توسط جراحی درون استخوان فک شما قرار داده می شود و در حقیقت نقش ریشه دندان شما را ایفا می کند. به علت اهمیت بالای فیکسچر و تاثیری که بر روند درمان می گذارد شرکت های ایمپلنت سازی به طراحی و ساخت فیکسچر ها اهمیت بسیاری می دهند. ایمپلنت سون مدیکس نیز دارای فیکسچر مخصوص به خود می باشد که در ادامه آن را بررسی می کنیم.

فیکسچر IH2

فیکسچر ایمپلنت سون مدکیس IH2 نام دارد. این فیکسچر دارای طراحی و سطح مخصوص به خود می باشد که توانایی آن را در انجام درمان شما بالا می برد. استخوان های شما دارای تراکم های متفاوتی می باشد که یکی از آنها، استخوان و بافت های نرم می باشد که به علت طراحی این نوع فیکسچر، ثبات اولیه مناسبی در این بافت ها به وجود می آید. این فیکسچر ها از سطوح SLA استفاده می کنند که می تواند روند درمان شما را بهبود ببخشد.

سطوح فیکسچر Sewon Medix

سطوح فیکسچر ها یکی از مواردی می باشد که به کمک درمان شما می آید و از اهمیت خاصی برخوردار می باشد. هر شرکت ایمپلنت سازی با استفاده از تکنولوژی های خود از نوع خاصی سطح برای فیکسچر ها استفاده می کند. سطوح فیکسچر ها ارتباط مستقیمی بر طول درمان، عمر درمان و درصد موفقیت درمان دارد به همین دلیل نیز شرکت های ایمپلنت سازی دارای سطوح متفاوتی هستند. ایمپلنت سون مدیکس نیز برای ایمپلنت های خود از سطحی به نام SLA استفاده می کند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

سطوح SLA ایمپلنت Sewon Medix

سطوح ایمپلنت Sewon Medix در حقیقت توسط دو فرایند به نام های سندبلاست و اسید اچ تولید می شوند که هر کدام از این فرایند ها ویژگی خاصی را به فیکسچرهای ارائه می دهند. هر کدام از این فرایند ها دارای مراحل مخصوص به خود می باشد که در ادامه به  بررسی و توضیح هر کدام می پردازیم:

سندبلاست ایمپلنت Sewon Medix

سندبلاست روشی می باشد که با استفاده از شن و کمپرسور هوا انجام می گردد. در سندبلاست ذرات شن با سرعت بالا که توسط کمپرسور هوا ایجاد می شود به سطح فیکسچر تیتانیومی برخورد می کند. برخورد شن درشت با سطوح فیکسچر که معمولا از جنس تیتانیوم می باشد باعث ایجاد زبری خاصی در سطوح فیکسچر می شود. ایجاد این زبری باعث می شود تا سلول هایی که وظیفه تولید استخوان را دارند بیشتر از قبل به سطوح فیکسچر بچسبند.

سید اچ ایمپلنت Sewon Medix

اسید یکی از فرایند های ساخت سطوح SLA، ایمپلنت سوان مدیکس می باشد. همه ما می دانیم که اسید ها دارای خواصیت خورندگی می باشند به همین دلیل فیکسچر ها را در معرض نوع خاصی از اسید به نام اسید اچ قرار می دهند. تمام فرایند هایی که در بالا شرح داده شد باعث ایجاد حفره های بسیار کوچکی در فیکسچر می شود.

کیت جراحی guide Sewon

یکی از کیت های جرای ایمپلنت Sewon Medix می باشد. این کیت دارای راهنمای رنگیی بر روی خود می باشد که به پزشک معالج کمک می کند تا جراحی ایمن و دقیق را انجام دهد. یکی از نکات مثبت این کیت جراحی کاربرد بالا آن با حداقل ابزار می باشد همچنین این کیت می تواند جراحی بدون لرزش را فراهم آورد.

کیت جراحی Sewon Medix Full

از دیگر کیت های جراحی ایمپلنت Sewon Medix می باشد که خصوصیات مخصوص به خود را دارد. Full Kit، ایمپلنت سوان مدیکس دارای دریل، در تمام طول ها می باشد که باعث می شود شما بتوانید از این کیت در تمام نقاط دهن استفاده نمائید. اگر بخواهیم یکی از مزیت های این کیت را بگوییم می توان به کامل بودن تجهیزات آن اشاره کرد که باعث می شود تمام فیکسچر های سری IH ایمپلنت سوان مدیکس را با استفاده از این کیت در دهان بیمار قرار داد.

کیت جراحی Expander

این کیت دارای کاربرد متفاوت نسبت به سایر کیت های جراحی سوان مدیکس می باشد. از این کیت می توان برای استخوان های باریک یا بهبود استخوان ها استفاده کرد. یکی از مزیت های این کیت جراحی، جلوگیری از کج کاشتن فیکسچر می باشد که این ویژگی بسیار مهم و کاربردی است

کیت جراحی Extra

کیت جراحی Extra نیز همانند کیت های قبلی ایمپلنت Sewon Medix دارای مزیت های مخصوص به خود می باشد. همانطور که در قبل نیز گفته شد استخوان ها دارای کیفیت های متفاوتی می باشند که به دلیل قدرت برش این کیت می توان از آن در انواع کیفیت های استخوان استفاده کرد. از طرف دیگر این کیت می تواند مدت زمان جراحی را کاهش دهد و کیفیت جراحی را افزایش، که این مورد باعث بالا رفتن رضایت بیمار و پزشک می شود. این کیت دارای مته های اضافه می باشد که دارای طراحی خاصی هستند. طراحی این مته های اضافی بر اساس زاویه های فیکسچر IH می باشد.