ارز دیجیتال ترون با نماد اختصاری TRX نشان داده می‌شود. از این رمز ارز برای سرمایه گذاری در صنعت سرگرمی استفاده می‌کنند. ترون مانند سایر رمزارزهای مهم در بستر بلاک‌چین فعالیت می‌کند. جالب است بدانید جاستین سان بنیان‌گذار پلتفرم ترون است که به هوش و موفقیت در دنیای تکنولوژی شهرت دارد.

خرید ارز دیجیتال ترون برای سرمایه گذاری
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 ترون از رمزارزهای مطرح و بنیادی دنیای ارز دیجیتال به حساب می‌آید. برای خرید هر رمز ارز، بایستی به بنیاد آن آگاه باشیم و بدانیم چه برنامه‌هایی برای آینده دارد. به‌عنوان مثال داشتن دفتر فیزیکی و کارکنان، از جمله مسایل بنیادی هستند. البته باید توجه داشت که دنیای رمز ارزها بسیار پیچیده شده و طرح‌های کلاهبرداری و پانزی شدت گرفته است. قبل از بررسی ارزندگی ترون برای خرید، به‌طور خلاصه، نحوه خرید رمز ارز ترون را شرح می‌دهیم.

نحوه خرید رمز ارز ترون

برای خرید ترون TRX ، باید یک کیف پول دیجیتال داشته باشید. انواع مختلف کیف پول وجود دارند که باید با تحقیق و بررسی، یک والت امن انتخاب کنید. پس از انتخاب کیف پول، نیاز به یک بستر برای خرید و فروش ترون دارید. این بستر را صرافی فراهم می‌کند که صرافی‌های خارجی و ایرانی را می‌توانید برای این کار انتخاب کنید. پس از انتخاب صرافی، نیاز به ثبت نام در آن صرافی دارید.

احراز هویت در برخی صرافی‌ها ضروری و در برخی دیگر غیر ضروری است. به دلیل شرایط خاص کشور ما، احراز هویت، به سادگی در برخی صرافی‌های خارجی انجام نمی‌شود. بنابراین توصیه می‌شود در صورت انتخاب صرافی خارجی، آنجایی را انتخاب کنید که احراز هویت در آن ضروری نباشد. ثبت‌نام و احراز هویت در صرافی‌های ایرانی ساده و بدون مشکل است.

هنگام خرید ارز دیجیتال ترون به چه عواملی توجه کنیم؟

اینکه خرید ارز tron سرمایه‌گذاری مناسبی است یا خیر، به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.

بنیاد ترون

برای خرید هر نمادی، معامله‌گر بایستی به بنیاد آن آگاه باشد. به عقیده بسیاری از کارشناسان، ترون از رمزارزهای بنیادی بازار محسوب می‌شود. زمانی‌که بحث پول و سرمایه‌گذاری به میان می‌آید نمی‌توان تنها به نظر کارشناسان اکتفا کرد. البته در نظر گرفتن و دانستن نظر تحلیلگران و کارشناسان، کار مثبتی است اما این‌که صرفا از روی همین نظر معامله کنید، احتمال ضرر و شکست شما بیشتر خواهد شد. در نتیجه بهتر است خودتان هم صاحب نظر باشید.

 به‌عنوان مثال وقتی می‌گویند بنیاد ترون بنیاد خوبی است، ما می‌توانیم با مراجعه به بازار و دیدن رفتار قیمت در برهه‌های حساس، واکنش ترون را در بازار خرسی(بازار نزولی) ببینیم. ترون در دو مقطع که بازار به شدت نزولی بوده است، مقاومت بسیار خوبی در مقایسه با دیگر رمز ارزها نشان داده است. پس همین موضوع بنیاد قوی این ارز را تایید می‌کند. در ریزش اخیر بازار، ترون حتی از بیت کوین و اتریوم نیز سقوط کمتری را تجربه کرد. ارز دیجیتال ترون در بازار گاوی (بازار صعودی) رشد بسیار خوبی داشت. سقوط کم در بازار نزولی و رشد خوب در بازار صعودی، نشان از قدرت بنیادی ارز ترون دارد.

برنامه‌های هر رمزارز برای آینده، داشتن مسیر مشخص، شیوه عملکرد مشخص و سایر عوامل مانند سهم ترون از کل بازار ارز دیجیتال، از عوامل بنیادی مهم هستند.

24

 

سرعت تراکنش‌ها

برای خرید ارز دیجیتال ترون، در نظر گرفتن سرعت انجام تراکنش‌ها امری ضروری است. از نظر سرعت، ترون وضعیت بسیار خوبی دارد و می‌تواند در هر ثانیه 2000 تراکنش را پردازش کند. در کنار سرعت تراکنش، میزان کاربران استفاده کننده از این شبکه نیز برای خرید ترون مهم است. هر چه تعداد کاربران و معامله‌گران بیشتر باشد، اعتبار ارز بیشتر است؛ چرا‌که اعتماد تریدرها به این رمز ارز را نشان می‌دهد. از لحاظ تعداد کاربر، ترون وضعیت مناسبی در مقایسه با رقبای خود دارد.

کارمزد  خرید ترون

کارمزد خرید ترون، یکی دیگر از مزایای خرید ترون TRX است. مبلغ این کارمزد بسیار پایین است. همین کارمزد کم، موضوع کم اهمیتی نیست. برخی رمزارزهای کم بنیاد، کارمزد بالایی دارند. رمز‌ارزی مانند ترون با کارمزدی نزدیک به صفر، گزینه بهتری برای خرید است. در مقایسه با رمز ارزهایی که شاید صعودهای بیشتری دارند اما به همان مقدار هم ممکن است نزول شدیدتری داشته باشند، ترون شاید سروصدای دیگر رمزارزها را نداشته باشد اما می‌بینید که شرایط مناسبی برای سرمایه‌گذاری را دارد.

شرایط تکنیکالی

برای خرید ارز دیجیتال ترون حتما نمودار آن را به دقت بررسی و تحلیل کنید. با وجود تمام مزایایی که ترون دارد، خرید در شرایط بد تکنیکالی، ممکن است به شما ضرر زیادی وارد کند. بررسی گذشته نمودار به شما جهت خرید و فروش ترون کمک می‌کند. وقتی یک رمز‌ارز در سقف قیمتی باشد، با وجود شرایط بنیادی خوب و سایر مزایا، ممکن است ریزش شدیدی داشته باشد.

سعی کنید با یک تحلیل ساده اما کاربردی، مثلا شناخت سقف‌های مهم و کف‌های مهم، از خرید و فروش ترون در موقعیت‌ خوب تکنیکالی، سود کنید.

25

توجه به وضعیت کلی بازار هنگام خرید ترون

زمانی‌که تصمیم به خرید ارز ترون tron گرفتید، واجب است که شرایط کلی بازار را به دقت بررسی کنید. بیت کوین به عنوان لیدر تمام ارزهای دیجیتال، اثر زیادی بر سایر ارزها از جمله ترون می‌گذارد. زیر نظر داشتن بیت کوین در درجه اول و سپس سایر ارزهای مهم، می‌تواند به ما جهت شناخت روند کلی بازار، کمک فراوانی کند.

 در شرایط نزولی، در حالی‌که بازار هنوز کف‌سازی مناسبی انجام نداده است، نباید خرید و سرمایه‌گذاری کنید. زمانی‌که نشانه‌های برگشت در بازار را دیدید، آن وقت بعد از تحلیل کل بازار و سپس رمز‌ارز مورد نظر خود، اقدام به سرمایه‌گذاری کنید. توصیه می‌شود تمام سرمایه خود را در یک ارز خاص سرمایه‌گذاری نکنید. تشکیل سبد یکی از واجبات دنیای معامله‌گری است.

جمع بندی

عواملی که ذکر شدند، همگی در مقایسه ترون با سایر ارزهای دیجیتال بودند. مشاهده کردید که در مقایسه با سایر ارزها، ترون وضعیت خوبی دارد. اگر معامله‌گر و سرمایه‌گذار ارز دیجیتال هستید، توصیه می‌شود با خرید رمز ارز ترون، از ریسک سبد خود کم کنید.

 توجه داشته باشید که اساس سرمایه‌گذاری در بازار نوپایی مانند کریپتو کارنسی، ریسک محسوب می‎‌شود. حال تصور کنید در همین بازار پر‌ریسک شما در یک ارز دیجیتال کمتر شناخته شده و با ریسک زیاد سرمایه‌گذاری کنید. به همان مقدار که ممکن است سود زیادی به شما بدهد، می‌تواند ضرر فراوانی نیز برای‌تان داشته باشد. قبل از خرید ترون، هدف خود را مشخص کنید تا در صورت شکست تحلیل، بتوانید تصمیم درستی بگیرید. همچنین مشخص بودن هدف، به شما کمک می‌کند زمانی‌که معامله در جهت تحلیل شما پیش می‌رود، معامله خود با سود ببندید.