این نوع از میز و صندلی و مبلمان، طراحی های بسیار فکر شده و چشم نوازی دارند. اگر سبک دکوراسیون آپارتمان کوچک شما مدرن و مینیمال باشد، پیدا کردن میز ناهارخوری شیک و نقلی برای شما اصلا کار سختی نخواهد بود.

انواع میز ناهارخوری شیک و نقلی در چه سبکی وجود دارند؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

اگر چیدمان منزل شما به سبک مدرن و مینیمال نیست، در هر صورت با هر نوع دکوراسیون منزلی، می توانید انواع میز ناهار خوری شیک و نقلی در سبک های مختلف را بیابید که بتواند جوابگوی نیاز شما باشد.

البته توجه داشته باشید که اگر یک آپارتمان کوچک با زیربنای کمی دارید، دکوراسیون کلاسیک، انتخاب مطلوبی برای شما نمی باشد. پس مبلمان و دیگر المان های منزل تان نباید به سبک کلاسیک باشند. به جای آن از چیدمان و دکوراسیون سبک مینیمال استفاده کنید که فلسفه و اساس آن بر مبنای بیشترین استفاده از کوچکترین فضا شکل گرفته است و در پی استفاده هرچه بهینه تر از مکان است.

برای تهیه میز ناهارخوری شیک و نقلی، انتخاب های زیادی پیش رو دارید.

 

با توجه به تعداد اعضای خانواده و جنس میز ناهارخوری، دست به انتخاب بزنید. میزهای ناهارخوری از مواد اولیه متفاوتی تهیه می شوند. شما می توانید با شناختن بهتر انواع جنس میزهای ناهارخوری و ویژگی های آن ها، انتخاب هوشمندانه تری انجام دهید.

انواع میز ناهارخوری شیک و نقلی مناسب برای آپارتمان های کوچک:

میزی که می تواند به دیوار بچسبد

برای استفاده حداکثری از فضای خانه های کوچک، انتخاب یک میز ناهارخوری مستطیل شکل کوچک بسیار عالی است. یکی از طول های میز مستطیلی را به دیوار بچسبانید و در دو عرض مستطیل صندلی یا چهارپایه هایی قرار دهید که جای زیادی نمی گیرند و به راحتی در زیر میز جا می میگیرند.

قرار دادن میز ناهارخوری در گوشه خانه

می توانیم از گوشه های خانه بهترین استفاده را ببریم. با انتخاب فرم هایی از میز که بتوان آن ها را در گوشه منزل قرار داد، صرفه جویی زیادی در فضا انجام داده ایم.

میز ناهار خوری نیم دایره

این شکل از میز ناهار خوری کم جا نیز قابلیت قرار گرفتن در کنار دیوار را دارد. حالت منحنی آن باعث میشود، تعداد بیشتری از افراد بتوانند دور میز بنشینند.

12

استفاده از میز ناهارخوری به همراه نیمکت

استفاده کردن از نیمکت بجای صندلی باعث میشود که تعداد بیشتری از افراد بتوانند روی نیمکت ها بنشینند و دور میز جمع شوند. این برای خانه های کوچک و نقلی آپشن مناسبی است که بتوانند در مواقع نیاز بدون اضافه کردن صندلی به میز از تعداد بیشتری از افراد پذیرایی کنند.

میز ناهارخوری کم جا

این میز ها به گونه ای ساخته شده اند که کمترین جای ممکن را اشغال کنند. صندلی های این ست ها به خوبی درون میز جاسازی می شوند و هیچ فضایی را اشغال نمی کنند.

انواع میز ناهارخوری شیک و نقلی

بسیاری از میزهای ناهارخوری کوچک و جذاب در جنس های مختلف وجود دارند که برای نیاز شما گزینه بسیار مناسبی هستند. می توانید از این میزها استفاده کنید و آن را در گوشه از آپارتمان خود جا بدهید که فضای بزرگی را هم اشغال نکند.

استفاده از اپن یا جزیره آشپزخانه به عنوان میز ناهارخوری

می توانید با اضافه کردن چند صندلی مناسب به اپن آشپزخانه از آن یک میز ناهارخوری شیک و نقلی بسازید.

صندلی هایی تهیه کنید که به راحتی در زیر اپن یا جزیره جا بگیرند و به این شکل، فضای آپارتمان شلوغ نخواهد شد.

13

استفاده از میز ناهارخوری تاشو

با یک تخته از جنس پلی اتیلن یا ام دی اف می توانید یک میز ناهار خوری 4 نفره کوچک و کم جا برای خود بسازید که قابلیت تا شدن داشته باشد. با این قابلیت، هنگامی که در منزلتان به حداکثر فضا نیاز دارید، می توانید میز را جمع کنید.

استفاده از میزهای گرد یا بیضی شکل

این شکل ظاهری برای یک دست میز ناهارخوری شیک و نقلی بهترین گزینه است. حالت میزهای دایره ای یا بیضی شکل این امکان را به شما می دهد که بتوانید از تمام فضای میز استفاده بسیار مناسبی داشته باشید و به دلیل وجود نداشتن زاویه در این میز ها تعداد بیشتری از افراد بتوانند در آن بنشینند.

استفاده از میزهای ناهارخوری تاشو

این میزها قابلیت تغییر سایز دارند و می توایند برای منزل کوچک خود از حالت جمع شده آن استفاده کنید. هنگامی که کسی به شما سر بزند و مهمانی داشته باشید عم می توانید این میز را باز کنید و از تمام فضای آن استفاده کنید.

انواع مختلفی از این نوع میز ناهارخوری شیک و نقلی در بازار موجود هستند که می توانید به تهیه آن ها بپردازید.

نکات مهم نحوه نگهداری از میز ناهار خوری چوبی

برای اینکه میز شما همواره کیفیت خود را حفظ کند و به عمر آن اضافه شود، نیاز است نکاتی را در نحوه نگهداری از میز ناهار خوری چوبی رعایت کنید. برای نمونه می توانید از واکس هایی با ویژگی غیر سیلیکونی برای درخشان کردن و براق کردن سطوح میز ناهار خوری چوبی خود استفاده کنید. از قرار دادن هرگونه اشیا با درجه حرارت بالا بر روی میز ناهار خوری چوبی خودداری کنید. هرگز میز ناهار خوری چوبی را در معرض مستقیم نور خورشید قرار ندهید؛ زیرا موجب تغییر رنگ میز ناهار خوری می شود. سعی کنید گردگیری را به طور منظم هر روز تکرار کنید که از عوامل بسیار مهم افزایش دوام میز ناهار خوری چوبی به شمار می آید.

 اگر دوست دارید مثل بسیاری از افراد میز ناهار خوری خود را با وسایلی همچون شمعدان و غیره تزیین کنید بهتر است، برای اینکه قسمت زیری این وسایل به رنگ تیره در نیاید، به عبارتی لکه ای بر روی میز ایجاد نشود، محل آنها را تغییر داده یا هر سری با دقت با پارچه زیر آنها را تمیز کنید. دقت کنید که هرگز وسایلی نظیر: سوییچ ماشین را بر روی میز ناهار خوری نیندازید، زیرا به راحتی باعث ایجاد خط و خش می شود، که برطرف کردن آنها نیز از این مسئله جدا است. هیچ وقت بدون مشورت با متخصصان سر خود از روغن جلا دهنده برای میز ناهار خوری چوبی آن هم به مقدار زیاد استفاده نکنید.