بررسی انواع روش‎های ارسال پیامک تبلیغاتی به همراه معرفی بهترین پنل برای ارسال پیامک مخابراتی و پیامک تبلیغاتی ارزان

انواع روش‎های ارسال پیامک تبلیغاتی مخابراتی چیست؟
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

افزایش استفاده از تلفن همراه و گذراندن بخش قابل توجهی از روز با این ابزار سبب شده تا شکل تبلیغات کسب‎وکارهای گوناگون نیز تغییر کند. در واقع تبلیغاتی که در بستر موبایل شکل می‎گیرند این روزها از اهمیت بیشتری برخوردارند. یکی از این روش‌ها ارسال پیامک تبلیغاتی یا همان اس‌ام‎اس مارکتینگ است. اما انجام این کار هم روش‎های مختلفی دارد و شما به عنوان صاحب یک کسب‎وکار بایستی تصمیم بگیرید که کدامیک از گزینه‎ها برای‎تان مناسب‎تر است. در اینجا قصد داریم تا انواع روش‎های ارسال پیامک تبلیغاتی مخابراتی را به شما معرفی کنیم. پیشنهاد می‎کنیم که تا انتهای این نوشته با ما همراه باشید.

 

 

اس‎ام‎اس مارکتینگ چیست؟

اس‎ام‌اس مارکتینگ که با نام‎های دیگری مانند ارسال پیامک تبلیغاتی نیز شناخته می‌شود، به انتقال یک پیام کوتاه نوشتاری به مخاطب گفته می‌شود که به شکل یک پیام کوتاه یا همان SMS صورت می‎گیرد. با استفاده از این روش هم می‎توان مشتری‎های جدید جذب نمود و هم می‎توان مشتریان فعلی را به خود وفادارتر کرد. تمامی این اهداف بستگی به این دارد که کدام یک از روش‎های ارسال پیامک را انتخاب کنید.

انواع روش‎های ارسال پیامک تبلیغاتی

ارسال پیامک تبلیغاتی انواع متفاوتی دارد. در واقع با ورود به هر پنل پیامکی متوجه این موضوع خواهید شد. اما این انواع کدامند و چه تفاوت‎هایی با یکدیگر دارند؟

ارسال پیامک مکان محور

ارسال پیامک تبلیغاتی مکان‎محور یا همان LBS راهکاری است که با استفاده از آن می‎توانید به خطوط تلفن همراهی که به یک دکل خاص وصل شده‎اند، پیامک ارسال کنید. یعنی اگر یک شخص اهل آن منطقه نباشد اما در آن روز در آن مکان خاص حضور داشته باشد نیز این پیامک را دریافت خواهد کرد. این شکل از ارسال پیامک تبلیغاتی برای رستوران‎ها، کافی‌شاپ‎ها و مراکز تجاری گزینه‎ی بسیار خوبی است.

از آنجایی که این روش از تبلیغات می‎تواند بازدهی بسیاری داشته باشد در نتیجه شاید بهتر باشد که بیشتر در مورد آن صحبت کنیم. به طور کلی به روش‎های بازاریابی که روی یک محدوده‎ی جغرافیایی خاص تمرکز دارد، تبلیغات مکان‎محور گفته می‌شود. در این روش شما هدفمند پیامک ارسال خواهید کرد و هزینه‎ای که می‎کنید به هدر نمی‎رود. برای مثال اگر قرار است مشتریان شما در محله‎ی A حضور دارند، چرا باید پیامک تبلیغاتی شما به مردم محله‎ی B ارسال شود؟ از سویی دیگر از آنجایی که مردم محله‎ی A به شما نزدیک هستند، قطعا توجه بسیار بیشتری به محتوای پیامک شما خواهند داشت.

ارسال پیامک زمان‌بندی

اگر قصد دارید که پیامک‎های شما راس یک زمان خاص به مخاطب ارسال شود، می‎توانید از روش ارسال پیامک زمان‎بندی استفاده کنید. این مورد برای کسانی که تخفیف‎های ساعتی یا روزانه می‎گذارند بسیار مناسب خواهد بود.

ارسال پیامک تدریجی

وقتی که شما زمان کافی برای پشتیبانی و پاسخگویی به مشتریان نداشته باشید، بهترین کاری که می‎توانید انجام دهید، ارسال پیامک تدریجی است. برای مثال اگر به 100 هزار نفر به طور ناگهانی پیام ارسال کنید، قطعا حجم افرادی که با شما تماس می‎گیرند بسیار زیاد خواهد بود. به همین خاطر بهتر است که این ارسال پیامک‎ها به شکل تدریجی باشد.

ارسال پیامک کد پستی

در این روش که به آن ارسال پیامک منطقه‎ای هم گفته می‌شود، می‎توانید پیامک تبلیغاتی را به افرادی که در یک محله‎ی خاص هستند ارسال کنید. در واقع دقت این روش در پیدا کردن جغرافیای افراد بسیار زیاد است. کافی است که چهار رقم اول کد پستی مد نظر را در پنل اس‎ام‎اس وارد کنید تا تبلیغات شما ارسال شود. این شکل از ارسال پیامک برای سوپرمارکت‎ها بسیار مناسب است.

 ارسال پیامک بر اساس جنسیت

اگر محصولات یا خدمات شما به شکلی است که برای یک جنسیت خاص مناسب است، می‎توانید از پنل ارسال پیامک بر اساس جنسیت استفاده کنید. البته ممکن است که یک نفر سیم‎کارتی را تهیه کند و آن را به دوستان خود هدیه کند ولی به طور کلی احتمال بروز آن کم است.

 ارسال پیامک برای مشاغل و اصناف

ارسال پیامک برای مشاغل و اصناف را می‎توان یکی از روش‎های هدفدار ارسال پیامک دانست که می‎تواند نتایج مثبت زیادی را در پی داشته باشد. کافی است که به بانک شماره موبایل کل کشور در اصناف گوناگون دسترسی داشته باشید.

پیامک تبلیغاتی

 

بهترین روش ارسال پیامک کدام است؟

حالا که با انواع مختلف روش‎های ارسال پیامک تبلیغاتی آشنا شدید، احتمالا از خودتان می‎پرسید که کدامیک از روش‎ها برای ارسال پیامک گزینه‎ی مناسب‎تری خواهد بود. پاسخ این سوال تا حد زیادی به هدف شما بستگی دارد. برای مثال اگر شما می‎خواهید که صرفا نام برند‎تان را به گوش مخاطب برسانید پس پیامک زمان‎دار گزینه‎ی مناسبی برای‎تان نخواهد بود. اما اگر تخفیف ساعتی یا روزانه گذاشته‎اید، پس پیامک زمان‎دار می‎تواند به شما کمک کند.

این در حالی است که پیامک مبتنی بر مکان می‎تواند برای مراکز تجاری بهترین گزینه باشد. برای مثال شخص با ورود به یک محله یا یک مرکز تجاری، پیامک خوش‌آمدگویی دریافت کند و از آخرین محصولات یا تخفیفات مطلع شود.

چگونه پیامک گروهی ارسال کنیم؟

برای این که بتوانید از هر کدام از روش‎های ذکر شده برای ارسال پیامک تبلیغاتی استفاده کنید، لازم است که به یک پنل اس‎ام‎اس مراجعه کنید. در این پنل به تمامی انواع روش‌های ارسال پیامک مخابراتی دسترسی خواهید داشت. مجموعه‎ی بزرگی از بانک شماره موبایل کشور در این پنل موجود است که دسترسی شما به مخاطبان را بسیار آسان می‎کند. با لیمو اس‎ام‎اس دیگر نیازی به نگرانی بابت شماره‎هایی که پیامک تبلیغاتی را مسدود کرده‎اند نخواهید بود. امکان ارسال پیامک بلک لیست در این پنل وجود دارد. همچین اگر تمایل دارید که از تعرفه ارسال پیامک مطلع شوید، می‎توانید از همین لیست استفاده کنید.

ارسال پیامک مخابراتی

 

سخن پایانی

در بین انواع روش‎های تبلیغات، ارسال پیامک تبلیغاتی هم هزینه‎ی بسیار کمی دارد و هم بازدهی آن بالاست. کسب‎وکارهای مختلف از کوچک گرفته تا بزرگ، همواره در زمان‎های کلیدی و مهم با این روش هم مشتریان جدید پیدا می‎کنند و هم مشتریان قبلی خود را به خود وفادارتر خواهند کرد. اگر شما هم به دنبال پیشرفت کسب‎وکار خود هستید می‎توانید از پنل پیامکی لیمو‎ اس‎ام‎اس که پیامک تبلیغاتی ارزان فراهم می‎کند، برای این کار استفاده کنید.