جان اولولتوآ، وزیر امور گردشگری کنیا، می گوید که دولت مایل است تعداد گردشگرانی را که سالانه وارد کشور می شوند، به بیش از 7 میلیون نفر در پنج سال آینده افزایش دهد.

کنیا قطب گردشگری آفریقا می شود!
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

کنیا در سال های گذشته مقصد گردشگران سراسر جهان از جمله ایرانی ها بوده است که به صورت شخصی یا اغلب با تور کنیا، مسافر این کشور زیبا بوده اند.

 

 

کنیا از بیش از 1.4 میلیون توریستی که در سال 2022 از این کشور بازدید کردند، 268 میلیارد دلار درآمد کسب کرد. این تعداد، نسبت به 870 هزار بازدیدکننده این کشور در سال 2021 افزایش قابل توجهی بوده است.

اولولتوآ در مصاحبه با کنیا نیوز می گوید که بخش گردشگری سهم عمده ای در تولید ناخالص داخلی (GDP) کشور دارد و خاطرنشان کرد که افزایش تعداد گردشگران منجر به افزایش درآمد خواهد شد.

 

همچنین وی در سخنرانی در Kakamega در طول سومین دوره جشنواره فرهنگی، گردشگری و غذایی کنیا، گفت که بخشی از استراتژی ها شامل شهرستان ها برای شناسایی محصولات گردشگری منحصر به فرد برای توسعه و بازاریابی بین المللی آنها خواهد بود.

 

«ما در حال ترسیم تنوع محصول هستیم. ما می خواهیم به تک تک شهرستان های کنیا در مورد آنچه که می توانند ارائه دهند نگاه کنیم. ما در حال همکاری با شورای استانداران و همچنین ارتباط با همه فرمانداران هستیم تا آنچه را که منحصر به فرد و خاص در هر شهرستان است توسعه دهیم.»

 

از سنگ گریان کاکامگا، جنگل بارانی استوایی کاکامگا، مرکز فرهنگی نابونگو مومیا، مبارزه با گاو نر و جنگ خروس ها، به عنوان برخی از محصولات منحصر به فردی که دولت اکنون روی توسعه آنها تمرکز دارد، نام برد.

 

او همچنین گفت که وزارت امور فرهنگی در حال مستندسازی دانش بومی و فرهنگ‌های بومی برای حفاظت و به نمایش گذاشتن آن‌ها در سطح محلی و بین‌المللی است که نمونه‌ای از پادشاهی نابونگو مومیا و سایر پادشاهی‌ها در سراسر کشور است. نمادهای فرهنگ و وحدت ما است که می تواند مردم را به هم نزدیک کند.

او ادامه داد: «ما مهاجران کنیایی را نیز هدف قرار می‌دهیم، کنیایی‌های زیادی در خارج از کشور داریم و آنها را از طریق سفارت‌خانه‌ها هدف قرار می‌دهیم تا با آنها برای تبلیغ وجهه کنیا صحبت کنیم.»

خبر دیگری که برای رشد گردشگری کنیا قابل توجه بود، خبر ورود گروه هتل های Marriott International به کنیا بود. به گزارش اخبار فوری گردشگری، Marriott International برای ورود به بخش سافاری در آفریقا با Baraka Lodges قراردادی امضا کرده است.

2

 

JW Marriott Masai Mara Lodge در منطقه حفاظت شده ماسایی مارا، یکی از مشهورترین مناطق حفاظت شده حیات وحش و مناطق بیابانی در این قاره واقع شده است. انتظار می رود که در طول سال 2023 این لوژ از مهمانان پذیرایی کند و محیط بی نظیر خود را به مسافران عرضه کند.

موقعیت مکانی JW Marriott Masai Mara Lodge مشرف به سواحل معروف رودخانه تالک و در لبه ذخیره‌گاه، اردوگاهی مرتفع را به مهمانان ارائه می‌دهد که از آنجا می‌توانند ذخیره‌گاه ملی ماسای مارا، مناظر خیره‌کننده، حیات وحش فراوان، و دشت‌های بی‌پایان را کاوش کنند.

طرح‌های این اقامتگاه جدید شامل 20 چادر خصوصی، از جمله یک غرفه لوکس و دو سوئیت سایبان‌دار متصل به هم که ایده‌آل برای خانواده‌ها است و هر کدام از سوییت ها دارای تراس خصوصی مشرف به رودخانه است.

 

فضاهای مشترک شامل یک رستوران، بار سالن، اسپا، و یک تراس بزرگ در فضای باز با چاله های آتش است که میزبان اجرای رقص سنتی ماسایی در شب خواهد بود.

 

بروس رور، نایب رئیس برند جی دبلیو ماریوت می‌گوید: «به‌عنوان برندی که ریشه در تمرکز حواس دارد، ما نمی‌توانیم برای ذهن، بدن و روح، به خلوتی کامل‌تر از ذخیره‌گاه ملی Masai Mara در کنیا فکر کنیم.

 

لوژ ماریوت در ماسای مارا به مهمانان پس‌زمینه‌ای مجلل ارائه می‌دهد تا خاطراتی فراموش نشدنی را در زندگی بسازند، زیرا با طبیعت و حیات وحش ارتباط برقرار می‌کنند.

3

هدف این اقامتگاه سافاری، استخدام حداکثر 50 نفر از افراد محلی از جامعه ماسایی است و فرصت های یادگیری قوی را برای مهمانانی که به دنبال غوطه ور شدن در فرهنگ قبیله ای ماسایی هستند، ارائه می دهد.

برای سفر به کنیا از ایران، می توانید از طریق آژانس ها و گروه های گردشگری مختلفی مانند نارون اکوتور سفر کنید که تورهای طبیعت گردی خارجی را ارائه دهند.