دکوراسیون اتاق خواب عروس رویایی2023+ عکس
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

 

 

 

 

دکوراسیون اتاق خواب عروس

انتخاب وسایل خانه‌ی نو، و خرید جهیزیه عروس، بخش مهمی از شروع یک زندگی مشترک است. اما بخش مهمتری ازین کار، انتخاب دکوراسیون اتاق خواب عروس، با توجه به استایل کلی منزل است. 

اتاق خواب، قسمت ویژه ای از هر خانه است که باید موجبات آرامش و آسایش افراد را فراهم کند. برای زوج های جوان و افرادی که برای بار اول وارد خانه‌ی مشترک می‌شوند، اهمیت این فضا دوچندان می‌شود.

همانطور که می‌دانید، یک استراحت مفید در فضایی دلنشین و عاری از تنش، می‌تواند روز خوبی برای افراد بسازد. علاوه بر این، بسیاری از زوج‌های جوان، توانایی خرید یا اجاره‌ی خانه‌های بزرگ را ندارند. ازین رو ممکن است تنها یک اتاق در خانه داشته باشند و همزمان بخواهند از آن بعنوان اتاق استراحت و اتاق کار استفاده کنند.

 

پس در انتخاب وسایل اتاق خواب و چیدمان اتاق خواب عروس، باید به نکات زیادی دقت کرد، این نکات تا حدودی مشابه نکاتیست که برای دکوراسیون اتاق خواب سایر افراد در نظر گرفته می‌شود. من جمله، ابعاد اتاق خواب، کاربردی که از آن انتظار دارند، سلیقه‌ی افراد و توانایی مالی شان برای خرید.

ما سعی کرده‌ایم با توجه به مجموعه‌ی این عوامل، نکات کاربردی و مفیدی در چیدمان اتاق عروس به شما پیشنهاد دهیم. با این امید که بتوانید بهترین لحظات زندگی مشترک تان را در آن فضای مطلوب، بسازید.

 

اتاق خواب عروس شیک

 

 

چیدمان اتاق خواب بزرگ عروس

 

ازجمله مواردی که در انتخاب وسایل اتاق عروس، بسیار تاثیرگذار است، ابعاد اتاق است.

زمانیکه شما اتاق بسیار بزرگی داشته باشید و بخواهید آن را چیدمان کنید، مسلما فضای کافی برای قرار دادن وسایل مورد نظرتان را دارید. اما برای دیزاین اتاق خواب کوچک، دست شما برای انتخاب وسایل و چیدمان آن بسته‌تر خواهد بود.

برای دیزاین اتاق خواب بزرگ، بعد از انتخاب تم و رنگ کلی مورد نظرتان، می‌توانید انواع سرویس خواب عروس را در گالری دکوپاژ مشاهده کنید. اگر از سرویس خواب چوبی عروس استفاده کنید، دکوراسیون اتاق شما همیشه به روز خواهد بود. اما درصورتیکه به مدل‌های کلاسیک علاقمند هستید، می‌توانید از یک سرویس خواب سلطنتی عروس به همراه تمام موارد آن استفاده کنید. موارد دیگر سرویس خواب، مانند کمد، شلف، میز کنسول، میزآرایش و انواع پاف و پاتختی، می‌تواند علاوه بر پر کردن فضای اتاق، جلوه‌ی لاکچری و پرزرق و برقی به اتاق خواب شما بدهد.

استفاده از یک مبل راحتی در گوشه ای از اتاق خواب عروس، به همراه یک آباژور استیل یا چوبی، قسمت ویژه‌ای به اتاق شما اضافه می‌کند.

معمولا اتاق های بزرگ، پنجره های بزرگی هم دارند که نور زیادی را به داخل خانه وارد می‌کنند. استفاده از پرده های ضخیم به شما کمک می‌کند این نور را تحت کنترل خود دربیاورید. اگر تم اتاق شما سلطنتی و کلاسیک است، می‌توانید از پرده‌های والان دار استفاده کنید.

برای تزیین دیوارها، می‌توانید از انواع بشقاب‌های تزئینی چینی یا حصیری بهره بگیرید. برای اتاق خواب عروس مدرن هم، خرید انواع فرش‌های خزدار و پشمی و برای اناق خواب های سنتی و نیمه کلاسیک از گلیم و گبه و فرش‌ دستبافت استفاده کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی اتاق عروس

 

 

چیدمان اتاق خواب کوچک عروس

 

و اما درصورتیکه اتاق خواب کوچکی دارید، سعی کنید وسایل اتاق را به حداقل برسانید. به وسیله یک آینه‌ی قدی بلند در کنار پاتختی، می‌توانید علاوه بر استفاده برای لوازم آرایشی، وسعتی به فضای اتاق بدهید. اتاق خواب های کوچک معمولا پنجره‌های کمتر و کوچکتری هم دارند. بنابراین پرده‌های حریر و ساده برای این فضاها مناسبتر است، زیرا اجازه‌ی عبور نور کافی به اتاق شما را می‌دهد.

نورهای سقفی و لوسترهای کوچک و ساده گزینه‌ی خوبی برای اتاق خواب کوچک عروس است. به علاوه، برای تزئین دیوارها، سعی کنید از قاب‌های کوچک و مینیمال استفاده کنید.

 

دیزاین اتاق خواب رویایی عروس 

 

بسیاری از عروس دامادها دوست دارند اتاق خواب شان رویایی و عاشقانه باشد. یکی از رنگ‌هایی که معمولا برای این منظور استفاده میشد، قرمز است. اما در سالهای اخیر، اتاق خواب سفید عروس، ترندتر شده است. ازجمله نکات مثبت تم سفید در اتاق عروس، این است که به راحتی با رنگ های دیگر هماهنگ می‌شود. از طرفی رنگ سفید، حس و حال بسیار مثبتی به اتاق می‌دهد و فضا را وسیع‌تر می‌کند. امروزه سرویس خواب ترک انتخاب بسیاری از زوج های جوان برای داشتن اتاق خواب رویایی است.برای رویایی کردن اتاق خواب، می‌توانید چارچوبی اطراف تخت خواب قرار داده و آن را با تورهای سفید مزین کنید‌. این چهارچوب می‌تواند با استفاده از چند شاخه‌ی درخت بلند ساخته شود. برخی از افراد دوست دارند اطراف آن را با گلهایی مانند پتوس پر کنند. اگر به تزئینات چوبی علاقمند هستید، از پشت تخت تا سقف بالای آن را تماما حصیر بزنید. سپس یک لوستر حصیری سبک و ساده به سقف بیاویزید و بعنوان چراغ خواب از آن استفاده کنید.

 

علاوه بر این، قرار دادن یک آینه در بالا یا به سقف بالای تخت خواب عروس، برای زوج‌های جوان به شدت جذاب خواهد بود.

از شمع‌های پایه بلند هم غافل نشوید. شمع و عود، فضای شما را خوش بو میکند و انرژی های منفی اتاق را از بین می‌برند.

کوسن‌ها و فرش‌های کوچک خزدار و پشمی هم برای اتاق خواب عاشقانه عروس استفاده می شوند.

اگر اتاق شما بزرگ است، تاب سقفی یا پایه‌دار و یا صندلی مادربزرگ هم حتما برای شما جذاب خواهد بود.

در انتها می‌توانید با ریسه‌های ظریف نوری، حال و هوای بسیار خوبی در اطراف تخت خواب ایجاد کنید.

دیزاین اتاق خواب ساده‌ عروس

 

اتاق‌ خواب های ساده، معمولا گزینه ی بسیار مناسبی برای همه ی افشار جامعه هستند. اگر شما از وسایل ساده برای اتاق خواب عروس استفاده کنید، در درازمدت از آن استفاده می‌کنید بدون اینکه رنگ یا طرح خاص آن از مد بیوفتد یا شما را دلزده کند. ضمن اینکه درصورت لزوم به راحتی با تغییر رنگ دیوارها یا پرده و روتختی ها، می‌توانید تم کلی اتاقتان را تغییر بدهید.

بهترین سرویس خواب عروس برای دکوراسیون ساده، مدل های چوبی است. سرویس خواب چوبی عروس، از آن دسته مدل‌هاست که هیچ‌وقت قدیمی نمی شود و از مد نمی‌رود. این مدل از قدیم تا اکنون همیشه پرطرفدار بوده و هست و به راحتی با هررنگ و هرنوع تزئیناتی هماهنگ می‌شود.

در کنار این سرویس خواب می‌توانید از انواع گلیم و گبه‌های سنتی یا پوست چرمی و خزها استفاده کنید.

شلف های چوبی یا فلزی هم گزینه‌‌ای ساده اما کاربردی است. شلف‌ها جای مناسبی برای قرار دادن انواع وسایل مانند کفش‌ یا تزئیناتی مانند شمع و مجسمه‌ و گلدان های کوچک کاکتوس می‌باشد. 

اگر قصد دارید از دو رنگ مکمل برای اتاقتان استفاده کنید، به ترکیب آجری و سبز یشمی، یا طوسی فکر کنید. این رنگ‌ها می‌تواند برای تشک تخت خواب ، کوسن‌ها و کاغذ دیواری استفاده شود. رنگ آجری در کنار سبز، حس و حال طبیعت را به اتاق شما می‌دهد. رنگ سفید هم می‌تواند در کنار این دو، خصوصا برای تشک‌ها و روتختی، بسیار مناسب و جذاب باشد. اگر سادگی اتاق برای شما مهم است، از پرده‌های طرح دار استفاده نکنید. یک حریر ساده‌ گزینه ی خوبی است. در کنار این موارد، مراقب باشید دیوارها را با قاب های بزرگ یا زیاد، شلوغ نکنید.

شمع ها و عودهای تزئینی و عطردار، همیشه و بخصوص برای اتاق خواب ساده عروس، ضروری است. اتاق خواب های ساده، این ویژگی را دارد که می توانید با کمترین هزینه و با وسایل ساده و ساخت خودتان، آن را دیزاین کنید.

https://decopaj.ir/