اخذ شهروندی دومینیکا در سال‌های اخیر یکی از محبوب‌ترین و رایج‌ترین برنامه‌های مهاجرتی بوده است. کشور دومینیکا در منطقه کارائیب واقع شده و یکی از زیباترین کشورهای این منطقه می‌باشد. این کشور از طریق برنامه‌ای به نام Dominica Economic Citizenship Program تصمیم به اعطای شهروندی دوم به متقاضیان کرده است. بنابراین متقاضیان از طریق سرمایه گذاری در کشور دومینیکا می‌توانند جهت دریافت تابعیت دومینیکا و پاسپورت آن اقدام نمایند. در ادامه به معرفی بیشتر این برنامه، شرایط و مزایای آن برای ایرانیان می‌پردازیم.

برنامه شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری ۲۰۲۳
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

مزایای شهروندی دومینیکا

 

قبل از آنکه به برنامه اخذ شهروندی دومینیکا بپردازیم بهتر است با مزیت‌های فوق‌العاده شهروند شدن دومینیکا آشنا شویم.

  • کشور دومینیکا از نظر اقتصادی و سیاسی دارای ثبات بسیار خوبی می‌باشد. این موضوع، دومینیکا را به یک کشور کم ریسک برای سرمایه گذاری و اخذ شهروندی تبدیل کرده است.
  • مورد دیگر که برای ایرانیان بسیار مهم است، اخذ پاسپورت معتبر دومینیکا می‌باشد. همان طور که می‌دانید پاسپورت ایران در سطح جهانی اعتبار بسیار کمی دارد. در نتیجه ایرانیان برای سفر به کشوهای اتحادیه اروپا و بسیاری از کشورهای دیگر با محدودیت زیادی مواجه هستند. با دریافت پاسپورت دومینیکا می‌توانید بدون محدودیت به بسیاری از کشورهای جهان سفر کنید.
  • مزیت دیگر اخذ شهروندی دومینیکا برای ایرانیان، هزینه بسیار مناسب این کشور برای اخذ تابعیت است. در واقع دومینیکا را می‌توان ارزان‌ترین کشوری دانست که در ازای سرمایه بسیار مناسبی حاضر است شهروندی خود را به متقاضیان اعطاء کند.
  • از مزیت‌های دیگر دریافت شهروندی دومینیکا می‌توان به شهروند دوم بودن آن اشاره کرد. دومینیکا هیچ محدودیتی برای دو تابعیتی بودن شهروندان خود و یا حضور فیزیکی آن‌ها در این کشور قائل نشده است. بنابراین بدون حضور فیزیکی و بدون لغو کردن تابعیت قبلی خود می‌توانید به شهروند این کشور زیبا تبدیل شوید.
  • دولت دومینیکا با اخذ تصمیمات مهم و درست توانسته شرایط رفاهی بسیار خوبی برای شهروندان خود ایجاد کند. بنابراین متقاضیانی که قصد اقامت در این کشور را دارند می‌توانند از خدمات رفاهی و کیفیت بالای زندگی در دومینیکا لذت ببرند. همچنین اقتصاد پایدار این کشور، این امکان را برای شهروندان خود فراهم کرده تا بتوانند وضعیت مالی خوبی داشته باشند.

شرایط برنامه شهروندی دومینیکا

 شرایط برنامه شهروندی دومینیکا

 

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌هایی که سبب محبوبیت اخذ شهروندی دومینیکا برای ایرانیان شده است، شرایط بسیار آسان آن است. بسیاری از کشورهای جهان برای اخذ تابعیت و شهروندی خود محدودیت‌ها و شرایط بسیار سفت و سختی را تعیین می‌کنند. این شرایط می‌تواند شامل تحصیلات، شغل و یا حتی مدرک زبان و ... باشد. اما دولت دومینیکا با حذف شرایط غیرضروری باعث شده تا متقاضیان واجد شرایط از سراسر جهان بتوانند برای اخذ شهروندی آن اقدام نمایند. برای اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری تنها داشتن شرایط زیر کافی هستند.

· متقاضی اصلی حداقل باید 18 سال سن داشته باشد.

· عدم داشتن سوء پیشینه و نداشتن سابقه کیفری از شرایط بسیار مهم این کشور برای اعطای شهروندی خود است. به همین سبب این کشور یکی از امن‌ترین کشورهای جهان محسوب می‌شود.

· داشتن سلامت کامل و عدم ابتلا به بیماری‌های مسری و خطرناک از دیگر شرایط اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری هستند.

· اثبات تمکن مالی جهت انجام سرمایه گذاری در این کشور ضروری است. فرد باید ثابت کند که از طریق برنامه کمک مالی به دولت و یا از طریق خرید ملک و مستغلات می‌تواند شهروندی دومینیکا را اخذ نماید.

روش ‌های اخذ شهروندی دومینیکا

پاسپورت دومینیکا

 

برای اخذ شهروندی دومینیکا از طریق سرمایه گذاری دو روش اصلی وجود دارد. اولین روش کمک مالی بلاعوض به دولت دومینیکا و روش دوم خرید ملک و مستغلات در این کشور است. بسیاری از کارشناسان و متخصصان حوزه مهاجرت، روش اول را بهترین، امن‌ترین و ارزان‌ترین روش اخذ تابعیت دومینیکا می‌دانند. زیرا هزینه، انرژی و زمان صرف شده برای سرمایه گذاری از این طریق بسیار کمتر و به صرفه‌تر خواهد بود. بنابراین توصیه ما این است که اگر قصد اخذ پاسپورت دومینیکا را دارید از روش کمک مالی بلاعوض به صندوق دولت این کشور استفاده کنید.

صندوق دولت دومینیکا وظیفه تأمین تمام هزینه‌های مالی مربوط به پروژه‌های بخش خصوصی و دولتی دومینیکا را به عهده دارد. در واقع دولت دومینیکا از بودجه این صندوق جهت ارتقاء سطح امکانات رفاهی مردم و شهروندان خود استفاده می‌کند. دولت دومینیکا جهت افزایش کیفیت سطح زندگی شهروندان، امکان خرید پاسپورت دومینیکا را در ازای کمک مالی به این صندوق برای متقاضیان ایجاد کرده است. بنابراین متقاضیان با پرداخت این هزینه به صندوق مالی دولت دومینیکا می‌توانند تابعیت دوم خود را دریافت نمایند. برای استفاده از این شرایط، مبالغ زیر در نظر گرفته شده‌اند.

· متقاضی اصلی: 100 هزار دلار آمریکا

· متقاضی اصلی همراه با همسر: 150 هزار دلار آمریکا

· متقاضی اصلی همراه با همسر و فرزند خود: 175 هزار دلار آمریکا

· به ازای هر فرد وابسته زیر 18 سال که اضافه شود: 20 الی 25 هزار دلار آمریکا

· به ازای هر فرد وابسته‌ای بالای 18 سال که اضافه شود: 50 هزار دلار آمریکا

اعتبار و قدرت پاسپورت دومینیکا

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین دلایل ایرانیان برای اخذ شهروندی دومینیکا، استفاده از پاسپورت معتبر این کشور است. همان طور که اشاره کردیم ایرانیان برای سفر با پاسپورت ایرانی با محدودیت زیادی مواجه هستند. زیرا برای سفر به بسیاری از کشورها مجبور به اخذ ویزا و پرداخت هزینه‌های زیادی می‌باشند. از طریق دریافت ویزا می‌تواند موجب هدر رفتن زمان و انرژی افراد شود. در این میان دریافت پاسپورت دوم و معتبر می‌تواند همانند یک فرشته نجات باشد.

با دریافت گذرنامه و شهروندی دومینیکا می‌توانید به 145 کشور جهان بدون اخذ ویزا و هیچ محدودیتی سفر کنید. کشورهای اتحادیه اروپا، سوئیس، سنگاپور، روسیه، برزیل، بریتانیا و... جزء این کشورها هستند. بنابراین پاسپورت دومینیکا را می‌توان یکی از معتبرترین پاسپورت‌های جهان دانست که با خیال راحت می‌توانید با آن دور دنیا را بگردید.

موسسه مهاجرتی ویزا گرد، مرجع معتبر اخذ پاسپورت دومینیکا

موسسه مهاجرتی ویزاگرد، یکی از معتبرترین و باسابقه‌ترین موسسه‌های مهاجرتی-حقوقی در زمینه اخذ شهروندی دومینیکا است. این مجموعه با تکیه بر دانش، تخصص و تجربه چندین ساله خود تمام خدمات مربوط به اخذ پاسپورت دومینیکا را ارائه می‌دهد. می‌توانید تمامی کارهای حقوقی و قانونی خود را به صورت صفر تا صد به کارشناسان خبره موسسه مهاجرتی ویزا گرد بسپارید. موسسه ویزا گرد قادر است در کمترین زمان ممکن با مناسب‌ترین هزینه، پاسپورت کشور زیبای دومینیکا را به شما و خانواده‌تان هدیه دهد.

سؤالات متداول

1) اخذ شهروندی دومینیکا چه مدت زمان طول می‌کشد؟

اخذ شهروندی این کشور اگر از طریق کمک مالی به صندوق دولت صورت گیرد، 4 الی 8 ماه طول می‌کشد.

2) با پاسپورت دومینیکا به کدام کشورها می‌توانیم بدون ویزا سفر کنیم؟

با پاسپورت این کشور می‌توان به 145 کشور جهان از جمله اتحادیه اروپا، بریتانیا، سوئیس، روسیه و ... سفر کرد.

3) ارزان‌ترین و تضمینی‌ترین روش سرمایه گذاری برای اخذ پاسپورت دومینیکا چیست؟

کمک بلاعوض به صندوق مالی دولت دومینیکا بهترین و تضمینی‌ترین روش سرمایه گذاری از نظر کارشناسان حقوقی و مهاجرتی است.