یک سازمان‌ نظارتی از افزایش قابل توجه وقایع اسلام‌هراسانه در انگلیس به دنبال اظهارات بوریس جانسون درباره زنان مسلمان محجبه خبر داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

موسسه "تل ماما" که در حوزه حملات علیه مسلمانان فعالیت می‌کند، اظهار کرد، در هفته پس از انتشار اظهارات بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس درباره زنان مسلمان، وقایع اسلام‌هراسانه با رشد 375 درصدی همراه بوده است.

به گزارش روزنامه دیلی میل، بوریس جانسون سال گذشته میلادی و پیش از در دست گرفتن رهبری حزب محافظه‌کار انگلیس، در مطلبی که از سوی روزنامه "دیلی تلگراف" منتشر شد، زنان محجبه را به "صندوق پست" و "دزدان بانک" تشبیه کرده بود.

او در این یادداشت نوشته بود، "این کاملا احمقانه است" که زنان باید "انتخاب کنند که با ظاهری شبیه به صندوق‌های پست به این طرف و آن طرف بروند!"

موسسه تل ماما گزارش کرده، در هفته بعد از انتشار این اظهارات، 38 حادثه اسلام‌هراسانه به پلیس و این موسسه گزارش شده که نشانگر رشد 375 درصدی آمار این حوادث در هشت هفته پیش از آن است.

از میان 38 حادثه گزارش شده، 22 مورد علیه زنانی صورت گرفته که نقاب به صورت داشته‌اند.

رابرت جنریک، وزیر جوامع انگلیس اظهار کرد، در حالی که از کاهش کلی در آمارهای گزارش شده درباره سوءاستفاده اینترنتی و خیابانی از مسلمانان استقبال می‌کند، "مشخصا باید اقدامات بیشتری در راستای مقابله با این حوادث صورت داد".

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .