دادگاهی در فرانسه روز پنجشنبه (۲۱ شهریور) حکم ده ماه حبس تعلیقی خواهر ولیعهد عربستان سعودی به خاطر ضرب و شتم یک کارگر در یک محل اقامتی لوکس در پاریس در سال 2016 را صادر کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:
حصه بنت سلمان دختر 42 ساله پادشاه و خواهر ولیعهد عربستان سعودی متهم شده که به محافظ خود دستور داده است تا یک لوله کش را مورد ضرب و شتم قرار بدهد.
حصه بنت سلمان همچنین محکوم به پرداخت ده هزار یورو (یازده هزار دلار) جریمه نقدی شد.
این حکم در حالی صادر شده است که دادستان در ماه ژوئیه 2019 در کیفرخواستی، خواهان شش ماه زندان تعلیقی و پنج هزار یورو جریمه شده بود، اما حکم روز پنجشنبه (۲۱ شهریور) سنگین‌تر از کیفرخواست دادستان است.
یک کارگر لوله کش در ماه سبتامبر سال 2016 میلادی برای تعمیرات وارد آپارتمان دختر پادشاه عربستان سعودی شده بود. این لوله کش در شکایت خود به دادگاه اظهار داشت زمانی که مشغول عکس گرفتن از محل نیازمند تعمیر در حمام بوده، خواهر محمد بن سلمان از راه رسیده و او را متهم کرده است که از او که تصویرش روی آینه حمام افتاده بود، عکس گرفته و قصد سوء استفاده از این تصاویر را دارد. سپس به دستور دختر پادشاه عربستان، محافظ شخصی‌اش لوله کش را کتک زده و چند ساعت در همان جا حبس کرده است. به گفته این کارگر لوله کش، محافظ بنت سلمان او را وادار کرده که پای شاهدخت را ببوسد تا آزادش کنند.
وکیل بنت سلمان بلافاصله اظهار داشت که درخواست تجدید نظر ارائه خواهند کرد.
دختر پادشاه عربستان در این دادگاه غایب بود. دادگاه فرانسه در ماه دسامبر سال 2017 میلادی برای خواهر محمد بن سلمان، قرار بازداشت صادر کرده بود.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .