مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز پنچشنبه گزارش داد که روسیه به پایگاه‌های خود در عین عیسی و منبج چند کامیون تجهیزات نظامی ارسال کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

منابع خبری از ارسال تجهیزات نظامی و لجستیکی توسط روسیه به شمال و شمال شرق سوریه خبر دادند.

مرکز موسوم به «دیدبان حقوق بشر سوریه» امروز پنچشنبه گزارش داد که نیروهای روس این تجهیزات را به پایگاه‌های نظامی خود در این مناطق از سوریه ارسال کردند.

به گزارش دیدبان، نیروهای روس، امروز چندین کامیون حامل تجهیزات نظامی و لجستیکی به پایگاه‌های نظامی خود در «عین عیسی» واقع در استان رقه ارسال کردند.

بخشی از این تجهیزات نیز، به سمت پایگاه نظامی روسیه در منطقه «منبج» واقع در شمال شرق استان حلب ارسال شده است.

دیدبان چهارشنبه (روز گذشته) خبر داد روسیه دستکم چهل کامیون سلاح و تجیزات به پایگاه خود در عین عیسی فرستاد. این پایگاه، پیشتر، در کنترل نیروهای ائتلاف موسوم به ضد داعش به رهبری آمریکا قرار داشت که اخیرا از آن خارج شدند و به سمت شرق سوریه رفتند.

نیروهای روس همچنین بیش از پانزده خودرو نظامی به پایگاه نظامی خود در منطقه «الاذاعه» در چهار کیلومتری غرب شهر عین العرب در استان حلب ارسال کردند.

سه‌شنبه هفته جاری نیز گشتی مشترک روسیه و ترکیه در عین العرب و مناطق شرقی آن به گشت‌زنی پرداختند.

طبق توافق «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهور روسیه و «رجب طیب اردوغان» در ۲۲ اکتبر گذشته (۳۰ مهر) در شهر سوچی در جنوب روسیه، شبه‌نظامیان کرد سوریه تا عمق ۳۰ کیلومتری در شمال سوریه عقب‌نشینی کردند و مقرر شد تا دو کشور گشت‌زنی مشترک در این منطقه داشته باشند.

این گشت‌زنی مشترک ۱۰ کیلومتر از شرق و غرب منطقه موسوم به «منطقه امن» را پوشش می‌دهد. 

ارتش ترکیه به همراه تروریست‌های موسوم به «ارتش آزاد» سوریه از ۱۷ مهر ماه عملیات نظامی خود را در شمال سوریه و با هدف دور کردن خطر شبه‌نظامیان کرد سوریه آغاز کردند.