نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران گفت: نتانیاهو در زمینه تشکیل کابینه ناتوان است و این مساله ممکن است او و رژیم صهیونیستی را به سمت یک ماجراجویی بیرونی سوق داده و برای نجات خود به سمت درگیری با ایران و حزب‌الله حرکت کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش ایسنا، ناصر ابوشریف در نشست تخصصی با عنوان "بن بست سیاسی و حرکت پرشتاب اسراییل به سوی جنگ داخلی" که صبح روز چهارشنبه در محل جمعیت دفاع از ملت فلسطین برگزار شد گفت: بر اساس آیات قرآن کسانی به طرح صهیونیسم پایان می دهند که بندگان خوب خدا هستند. قرآن هرگز باطل نمی‌گوید.
وی از عوامل ضعف رژیم صهیونیستی به ضعف رهبری در این رژیم اشاره کرد و افزود: نتانیاهو(netanyahu) از سال 1996 در صحنه سیاسی رژیم بوده که 13 سال از این مدت زمان را نخست‌وزیر بوده است. در این مدت حزب لیکود را سرقت کرد و تبدیل به محوری‌ترین شخص در این حزب شد. او به یک دستاورد بزرگ رسید چون این حزب به حزب اول تبدیل شده در این رژیم و تمام این‌ها مهم برای او و حزبش بود. در گذشته حزب لیکود این موقعیت را نداشت اما توجه کنیم که با این کارها نتانیاهو حزب را هم برای خود کرد.
ابوشریف اظهار کرد: همچنین نتانیاهو در زمینه رشد اقتصادی موفقیت‌هایی داشت، اقتصاد شبه سوسیالیستی این رژیم را به اقتصاد سرمایه داری تبدیل کرد و اقتصادش به یکی از سهمگین‌ترین نظام های سرمایه داری جهان تبدیل شده است.
نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران افزود: نتانیاهو در سطوح سیاسی هم دستاوردهایی برای رژیم داشت به ویژه در دوره ترامپ از جمله به رسمیت شناخته شدن شهر قدس به عنوان پایتخت این رژیم، منطقه جولان به عنوان بخشی از اسرائیل و شهرک های اسرائیلی و الان تلاش می‌کند منطقه رود اردن را نیز آمریکا به رسمیت بشناسد اما با تمام این اوصاف می دانیم در داخل این رژیم به ویژه از زمان انتخابات، نتانیاهو به یک چالش بزرگ برای رژیم صهیونیستی تبدیل شده است.
وی گفت: نتانیاهو در زمینه تشکیل کابینه ناتوان است و این مساله ممکن است او و این رژیم را به سمت یه ماجراجویی بیرونی سوق دهد و مجبور به درگیری با ایران و حزب‌الله شود. او حاضر به ائتلاف با راست گرایان نیست و از طرفی حزب سفید و آبی حاضر به ائتلاف با نتانیاهو نیست و الان به یک مانع در برابر تشکیل کابینه تبدیل شده است. این بحران ادامه دار است چون نتانیاهو حزب لیکود را از آن خود کرده است. این در حالی است که اکثر رهبران حزب لیکود مجدد اگر بخواهند به رهبری حزب رای دهند باز هم به نتانیاهو رای خواهند داد.
ابوشریف ادامه داد: خطرات بزرگی این رژیم را تهدید می کند و یکی از آنها اتهاماتی است که نتانیاهو به همه وارد کرده و سخنرانی اخیرش حمله به قوه قضائیه این رژیم بود که مدعی دموکراسی است. بنا بر این شخص نتانیاهو خطری است که این رژیم و جامعه صهیونیستی را تهدید می‌کند.
وی خاطرنشان کرد: البته این مسائلی که گفتم به خاطر این نیست که بگوییم برای نتانیاهو و این رژیم ناراحتیم، برعکس خوشحالیم که این اتفاقات پیش آمده است. این رژیم به اصطلاح دموکراتیک است اما در داخل خودش و از بیرون، دولت و حکومتی فاسد است و یک رژیم جنایتکار و قاتل مردم فلسطینی است. موساد اسرائیل یک سازمان جنایتکار در این رژیم است و سالانه کشتار و ترورهای زیادی انجام می دهد. اقدامات نتانیاهو و مساله جاسوسی و ابزارهای جاسوسی که در اختیار رژیم‌های دیکتاتوری است خلاف مقررات بین‌المللی است. امیدواریم ابتدا در بعد داخلی اول این رژیم نابود شود و در بعد خارجی افرادی صالح آن را از بین ببرند.

نماینده جنبش جهاد اسلامی فلسطین در تهران در پاسخ به این سوال که اسرائیل در آینده با بحران رهبری مواجه خواهد شد و کسی در صحنه سیاسی این رژیم نیست که بتواند از این شرایط عبور کند گفت: احزاب صهیونیستی در این رژیم به راحتی ایجاد می‌شوند اما بعد از بین می‌روند و این امر جدیدی نیست. حزبی مثل آبی و سفید هم حتما ادامه پیدا نخواهد کرد و از هم خواهد پاشید. عمر این حزب و سایر احزاب کوتاه است.
وی درباره سرنوشت حزب لیکود تصریح کرد: در این حزب نتانیاهو است که این حزب را حفظ کرده و خروج او از این حزب با توجه به اتهاماتی که علیه‌اش مطرح است این حزب را از هم خواهد پاشید. حزب کار هم الان خیلی ضعیف است و در حال حاضر شش کرسی بیشتر در کنست ندارد. از این رو معتقدم تشتت و تجزیه سرنوشت احزاب صهیونیستی در آینده خواهد بود البته به جز احزاب دینی و مذهبی.
ابوشریف درباره اظهارات بنی گانتس رهبر حزب آبی-سفید در اسرائیل در مورد بروز جنگ داخلی در اسراییل گفت: این اظهارات می‌تواند دو معنا داشته باشد. ممکن است حرفی تبلیغاتی برای فشار به نتانیاهو باشد و اینکه این صحبت‌ها حاکی از آن است که شرایط داخلی در این رژیم بد و وخیم است که به گانتس اجازه می‌دهد چنین حرفی را بزند. ملاحظه دیگر درباره جنگ داخلی بین گروه‌های مختلف جامعه اسرائیلی است که اسرائیل در این زمینه بسیار موفق عمل کرده است و یهودی‌ها به گروه‌های متعدد تعلق دارند و درگیری جدی بین این‌ها که نتوانند از پسش برآیند ندیده‌ایم. یهودی‌ها خودشان را همواره کنترل کرده و خود را در داخل اداره کرده‌اند. 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .