رئیس جمهور کوبا با صدور دستوری ورود گردشگران خارجی به این کشور را به مدت ۳۰ روز ممنوع اعلام کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از رویترز، میگوئل دیاز کانل رئیس جمهور کوبا روز جمعه اعلام کرده است که هاوانا ورود گردشگران خارجی را به مدت 30 روز ممنوع کرده است و این اقدام با هدف مقابله با شیوع ویروس کرونا اتخاذ شده است.

تدابیر جدید دولت کوبا برای مقابله با ویروس کرونا از روز سه شنبه اجرا خواهد شد.

رئیس جمهور کوبا افزود: تنها شهروندان کوبایی و اتباع خارجی که اقامت این کشور را داشته باشند اجازه ورود خواهند داشت ولی همین افراد نیز 14 روز قرنطینه خواهند شد.

کوبا یکی از آخرین کشورهای منطقه است که برای مقابله با شیوع ویروس کرونا چنین تدابیری را اتخاذ کرده است. پیش از این سایر کشورهای آمریکای لاتین و حوزه کارائیب اقدامات مشابهی را برای مقابله با کرونا اتخاذ کرده‌اند.

گردشگری یکی از مهمترین منابع درآمد خارجی کوبا به شمار می‌رود. این در شرایطی است که پیش از این بسیاری از کشورها به گردشگران خود نسبت به سفر به کوبا هشدار داده‌اند.

مانوئل ماررو نخست وزیر کوبا نیز گفت: پیش از این هواپیماهایی که عمدتا گردشگران خارجی را به کوبا می‌آورند، با صندلی‌های خالی زیادی وارد کوبا می‌شدند، مثل هواپیماهایی که از کانادا وارد می‌شدند. احتمالا همه هتل‌ها تعطیل شود.

تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در کوبا به بیش از 21 نفر رسیده که 10 نفر آنه خارجی هستند. بر اساس آمارهای وزارت بهداشت کوبا، تاکنون 716 نفر که مشکوک به ویروس کرونا هستند، بستری شده‌اند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .