رهبر جنبش انصارالله یمن طی سخنرانی خود به مناسبت روز شهید، درباره تلاش استکبار جهانی و در رأس آن آمریکا برای سیطره بر جهان اسلام هشدار داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سید عبدالملک بدر الدین الحوثی، رهبر انصار الله یمن امروز شنبه (یک فروردین) به مناسبت روز شهید (شهادت حسین بدرالدین، رهبر سابق انصار الله) سخنرانی کرد.

او گفت شهید بدر الدین که سال ۲۰۰۴ در حمله ارتش علی عبدالله صالح، رئیس جمهور سابق یمن شهید شد، شهید قرآنی بود و همواره مواضع ضد استکباری داشت.

او گفت که دیکتاتورها در کشورهای اسلامی از جمله یمن، این کشورها را از منابع قدرت، تهی کرده و ثروت‌های آن‌ها را به تاراج برده‌اند و به همین دلیل، ما امروز در برابر حملات و هجمه‌های آمریکا ضعیف شده‌ایم.

سید عبدالملک الحوثی از اینکه برخی از کشورهای اسلامی در برابر سیاست‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی سکوت پیشه کرده ، انتقاد کرد و گفت که در این بین نیز برخی دیگر نیز از آن‌ها اطلاعت کرده و سناریوهای ضد اسلامی آن‌ها را اجرا می‌کنند.

او از امت اسلامی خواست برای مقابله با استکبار جهانی و نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی تنها به صورت بیانیه اکتفا نکنند بلکه اقدام علمی فراگیری داشته باشند به گونه‌ای که بتواند امت اسلامی را از وضعیت کنونی‌اش که مورد نظر دشمنان آن است، خارج کند.

سید عبدالملک گفت که قرآن مسلمان‌ها را به مقاومت و استقامت دعوت می‌کند؛ کسی که گزینه قرآن را در برابر دشمنان اسلام انتخاب کند، نتیجه آن پیروزی است ولی گزینه دوستی با دشمن عاقبتی جز شکست و خسران ندارد و و عواقب بدی در انتظار حامیان و مروجان این گزینه است.

رهبر انصارالله یمن گفت که آمریکا هم‌اکنون سیاست‌هایی در ضدیت با موضع قرآنی اتخاذ کرده است و این سیاست‌ها به شکل واضحی در کشورهای عربی و اسلامی متجلی است.

او گفت: «اوضاع عراق و سوریه، دشمنی شدید با حزب‌ الله در لبنان، توطئه علیه ملت فلسطین و اتخاذ مواضع منفی در برابر جنبش‌های مقاومت در فلسطین از جمله موارد تجلی سیاست‌های خصمانه آمریکا در منطقه است».

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .