نخست‌‌وزیر پاکستان از رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کرد تا در پی شیوع ویروس «کووید-19» تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«عمران خان» نخست‌وزیر پاکستان روز گذشته (یکشنبه) از «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا خواستار لغو تحریم‌های ایران در بحبوحه شیوع کرونا شد.

بنا به گزارش پایگاه خبری «نیوز» پاکستان، نخست‌وزیر پاکستان ضمن تأکید بر اینکه مردم ایران در شرایط فعلی با وجود تحریم‌های آمریکا که تلاش‌های تهران برای مقابله با کووید-19 را مختل کرده است، با رنج غیرقابل توصیفی روبرو شده‌اند، از ترامپ خواست تا به دلایل انساندوستانه تا زمان از بین رفتن ویروس کرونا، تحریم‌های ایران را لغو کند.

وی در پیامی در صفحه توییتر خود نوشت:‌«می‌خواهم از رئیس‌جمهور (دونالد) ترامپ درخواست کنم تا به دلایل انساندوستانه، تحریم‌ها علیه ایران را تا زمان برطرف شدن همه‌گیری کووید-19، لغو کند».

وی ادامه داد: «مردم ایران با رنج غیرقابل توصیفی روبرو هستند زیرا تحریم‌ها، تلاش‌های ایران برای مقابله با کووید-19 را مختل کرده است. بشریت باید برای مقابله با این بیماری متحد شوند».

در حالیکه ایران تمامی تلاش خود را برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در پیش گرفته است اما ترامپ و مقام‌های دولت وی از هیچ‌گونه تلاشی برای تشدید فشار علیه ایران فروگذاری نمی‌کنند.

پنجشنبه هفته گذشته، روزنامه آمریکایی نیویورک‌تایمز در گزارشی نوشت که «مایک پامپئو» وزیر خارجه آمریکا در نشستی در کاخ سفید از تشدید تنش با ایران در بحبوحه شیوع کرونا حمایت کرده است.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .