سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی از بررسی مشکلات صنعت خودروسازی در جلسه امروز این کمیسیون خبر داد.

ورود کمیسیون اصل ۹۰ مجلس به مشکلات صنعت خودروسازی
پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

علی خضریان در توضیح نشست عصر امروز کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، گفت: این جلسه با حضور عباس علی‌آبادی، وزیر صمت و معاونانش در خصوص بررسی مشکلات صنعت خودروسازی در کشور و اخذ مابه التفاوت ارز واردکنندگان پس از حذف ارز ترجیحی برگزار شد و ابعاد مختلف آن و همچنین بحث ساماندهی صنعت خودرو مورد بررسی قرار گرفت.

وی توضیح داد: بر اساس جمع بندی نهایی مقرر شد کارگروهی با حضور وزارت صمت، سازمان بازرسی کل کشور، وزارت جهاد کشاورزی و کمیسیون اصل ۹۰ تشکیل شده و نتیجه بررسی این کارگروه طی ۱۰ روز آینده به کمیسیون اصل نود اعلام شود.

وی همچنین با بیان اینکه در این جلسه مسائل مربوط به مجتمع فولاد میبد هم بررسی شد، گفت: وزیر صنعت، معدن و تجارت درباره مشکلات این مجتمع توضیحاتی ارائه کرد؛ قرار شد علی‌آبادی برنامه‌های خود برای حل و فصل مشکلات این مجتمع به کمیسیون اعلام کند.

خضریان اضافه کرد: یکی دیگر از موضوعات این جلسه، حضور شرکت قطعه ساز کروز با دو عضو هیأت مدیره در شرکت ایران خودرو و همچنین فعالیت به عنوان تولید کننده قطعات ایران خودرو است که این موضوع بر خلاف ماده ۴۷ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی و از مصادیق تملک سهام شرکت‌هایی است که موجب اخلال در رقابت می‌شوند لذا با توجه به تخلف صورت گرفته شده شورای رقابت مکلف به اصلاح این اقدام و رفع تعارض منافع شد.

مهر