خبر شکست طرح ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران با واکنش گروه های مقاومت در منطقه روبرو شد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

"احمد المدلل" از فرماندهان برجسته جنبش جهاد اسلامی فلسطین گفت: تلاش برای ترور سردار سلیمانی یک توطئه صهیونیستی – آمریکایی برای برهم زدن توازن و ثبات منطقه است به ویژه اینکه جمهوری اسلامی ایران پیشگام حمایت از مقاومت در منطقه است.

به گزارش پایگاه اخبار فلسطین ، وی اضافه کرد: آمریکا در این منطقه آینده و جایگاهی ندارد زیرا محور مقاومت در مقابل آن ایستاده است.

سخنگوی کمیته های مقاومت فلسطین نیز گفت: سلیمانی در مسئولیت هایی که به عهده داشته، پیروزی های بزرگی ثبت کرده است.

محمد البریم (ابو مجاهد) افزود: رژیم صهیونیستی و آمریکا پس از شکست های پی در پی و پیروزی هایی که به نام سردار سلیمانی ثبت شده به دنبال یک پیروزی موهوم هستند.

وی اضافه کرد: سردار سلیمانی از نادر شخصیت هایی است که در کنار مردم فلسطین ایستاده است و روابط محکمی با مقاومت فلسطین دارد و خواستار افزایش توان و امکانات فلسطین و گروه های مقاومت فلسطینی است.

"سالم عطا الله" عضو شورای مرکزی جنبش مجاهدین فلسطین گفت: تلاش برای ترور سردار قاسم سلیمانی، اقدامی در چارچوب دشمنی و توطئه های دائمی استکبار غربی علیه امت اسلامی و شخصیت های مقاومت است.

وی اضافه کرد: دشمنان امت نمی توانند با ترور شخصیت های مقاومت و حامیان جنبش های مقاومت، اوضاع را تغییر دهند.

عطا الله بر نقش مهم سردار سلیمانی در یاری رسانی به مقاومت فلسطین در مبارزه با رژیم صهیونیستی تاکید کرد.

حسین الاسدی از رهبران برجسته جنبش اسلامی عراق نیز بیان داشت: موضوع ترورها چیز جدیدی در طرح های صهیونیستی – آمریکایی نیست.

وی در گفت و گو با شبکه المیادین افزود: همزمانی این طرح با برخی حوادث در منطقه از جمله شکست مفتضحانه توطئه های آمریکا بسیار مهم است.

معاون دبیرکل جبهه مردمی برای آزادی فلسطین نیز در گفت وگو با شبکه المیادین گفت: سردار سلیمانی صاحب اندیشه استراتژیک و یک فرمانده میدانی است.

ابو احمد فواد افزود: سلیمانی یک فرمانده میدانی است که با همه گروه های مقاومت بدون تبعیض قومی و مذهبی همکاری می کند.

وی اضافه کرد: شکست طرح ترور سردار سلیمانی یک پیروزی بزرگ دیگر برای دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی جمهوری اسلامی ایران است.

فواد گفت: دستگاه های اطلاعاتی و امنیتی عربی و عبری با هم هماهنگی کامل دارند و ما در این باره مثال ها و اسناد بسیاری داریم.

وی بیان کرد: سردار سلیمانی به پوشالی بودن و ضرورت مبارزه با رژیم صهیونیستی اعتقاد و ایمان دارد.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز پنجشنبه از شکست طرح سرویس های امنیتی عبری و عربی برای ترور سرلشکر قاسم سلیمانی خبر داد.

حجت الاسلام والمسلمین "حسین طائب" در بیست و سومین مجمع عالی فرماندهان سپاه از طراحی و برنامه‌ریزی چندین ساله سرویس‌های امنیتی عبری-عربی برای ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه و ایجاد جنگ مذهبی در ایام فاطمیه و محرم و ناکامی و شکست آنان و نهایتاً دستگیری اعضای تیم ترور پرده‌ برداشت.

وی اضافه کرد: سرویس های عبری-عربی برای ترور سرلشکر حاج قاسم سلیمانی برنامه ریزی کرده بودند که تیم ترور توسط سازمان اطلاعات سپاه دستگیر شدند.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه یادآور شد: دشمنان انقلاب اسلامی و ملت ایران پس از ناکامی توطئه ها و فتنه های مختلف برای تسلیم جمهوری اسلامی و راه اندازی دوقطبی جنگ و مقاومت و پیامدهای معکوس آن با شکل گیری احساس غرور ملی و افزایش روحیه مقاومت و استقامت برابر فشارهای اقتصادی، درصدد بودند در ایام فاطمیه و یا ایام محرم اقدامی در جنوب شرق کشور انجام دهند که به واسطه فضای حاکم و اشراف همه جانبه نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و اقدامات خوب نیروی زمینی سپاه موفق نشدند.

وی افزود: آنها با سرخوردگی از ناتوانی در اقدام ضد امنیتی در این خصوص و نیز عملیات علیه مقرهای سپاه، برنامه ریزی چند ساله خود برای ترور سردار حاج قاسم سلیمانی را عملیاتی کردند تا بتوانند وی را در داخل کشور و در استان کرمان هدف قرار دهند.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه در تشریح بخشی از طراحی سرویس های عبری-عربی برای ترور فرمانده نیروی قدس سپاه بیان داشت: در این طراحی قرار بود تیم تروریستی وابسته و اجیر شده با ورود به کشور در ایام فاطمیه، محلی در جوار حسینیه مرحوم پدر سردار سلیمانی را خریداری کرده و با استقرار در آن ۳۵۰ تا ۵۰۰ کیلوگرم مواد منفجره را تهیه و از طریق ایجاد کانال در زیر حسینیه قرار دهند تا زمانی که این سردار عزیز به رسم همه ساله در ایام تاسوعا و عاشورا در این حسینیه و در جمع عزاداران حسینی  حضور می‌یابند، آن را منفجر کنند.

 طائب افزود: اما با الطاف الهی و کار دقیق و هوشمندانه اطلاعاتی با دستور سردار فرمانده محترم کل سپاه قبل از تاسوعا و عاشورا موفق شدیم با دستگیری این تیم سه نفره توطئه و برنامه ریزی چند ساله سرویس های عبری-عربی برای ارتکاب چنین جنایتی را خنثی و با شکست مواجه سازیم.

رئیس سازمان اطلاعات سپاه خاطرنشان کرد: این ها آنقدر به موفقیت طراحی و عملیات خود اطمینان داشتند که حتی وزیر خبیث رژیم صهیونیستی مدتی قبل اظهار کرده بود که ما سردار سلیمانی را ترور می کنیم اما به یاری خداوند  نتوانستند و سربازان گمنام امام زمان (عج) در سپاه موفق به دستگیری تیم و خنثی سازی توطئه شدند.

 

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .