امیدوارم ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

استاد دانشگاه نیویورک با تاکید بر بی‌فایده بودن مذاکره با ترامپ ، او را یک شومن و غیرقابل اعتماد دانست و گفت: ترامپ می‌خواهد ادعای پیروزی کند اما نمی‌داند که پیروزی نیازمند چیزی است که او از آن متنفر است چیزهایی مانند همکاری با متحدان و داده‌های آژانس اطلاعاتی. ترامپ به آژانس‌های اطلاعتی اعتمادی ندارد و با متحدان خود نیز همکاری چندانی نمی‌کند.

توماس جی ویس (Thomas G. Weiss) مدیر موسسه مطالعات بین‌المللی رالف بانچ، عضو هیات علمی دانشگاه ایالتی نیویورک است. وی سال‌ها در حوزه‌های تخصصی مهمی مانند سازمان‌های بین‌المللی، مدیریت جنگ و اقدامات بشردوستانه و سیاست خارجی ایالات متحده تحقیق و بررسی و تدریس کرده‌ است. وی در گفت‌وگو با ایلنا نظرات خود را در مورد تنش‌های میان ایران و آمریکا بیان کرده است.

فشار حداکثری مستقیم بر زندگی ایرانیان تاثیر دارد

وی در مورد فشار حداکثری بر ایران گفت: این فشار بر زندگی ایرانیان تاثیر می‌گذارد و برای ترامپ مهم نیست که این سیاست تاثیری بر رفتارها و موقعیت ایران نداشته است.

گام چهارم، کار اروپا را برای نجات برجام سخت می‌کند

جی ویس در ادامه با اشاره به گام چهارم کاهش تعهدات برجامی ایران گفت: چنین اتفاقی کار اروپا را در مورد ایران و برجام سخت می‌کند و در برخی موارد ممکن است نگرش ترامپ در مورد ایران را تایید یا تقویت کند و این چیزی است که ترامپ خواهان آن است.
وی درادامه به تلاش‌های اروپا برای راضی کردن ترامپ اشاره کرد و گفت: من فکر نمی‌کنم آنها بتوانند ترامپ را در مورد ایران راضی کنند.
این استاد دانشگاه در مورد تمایل ترامپ به مذاکره با روحانی گفت: او تمایل به این کار دارد چرا که او یک شومن است و می‌خواهد ادعای پیروزی کند. همان‌طور که با رهبر کره شمالی دیدار کرد. 
ویس در ادامه افزود: ترامپ برای مذاکره قابل اعتماد نیست. نتیجه اعتماد به ترامپ را کردها به خوبی مشاهده و تجربه کردند. من نیز معتقدم مذاکره با ترامپ بی نتیجه است.
وی هم چنین در مورد احتمال درگیری نظامی در منطقه گفت: هرچیزی ممکن است، هیچ دلیل محکمی وجود ندارد که مانع از جنگ شود.

این استاد دانشگاه در ادامه گفت: من نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که میانجی‌ها می‌توانند موفق باشند یا خیر؟ اما من بهترین راه حل را منتظر ماندن برای پایان دوره ترامپ می‌دانم و امیدوارم که ترامپ به زودی کاخ سفید را ترک کند.

وی در ادامه در مورد ناآرامی‌های عراق و لبنان گفت: ناآرامی‌های عراق و لبنان نشان‌دهنده نارضایتی از شکل اقتصاد جهانی است.

ویس در مورد کشته شدن رهبر داعش توسط آمریکا نیز خاطرنشان کرد: این عملیات یک نمایش بود. او (ترامپ) می‌خواهد ادعای پیروزی کند اما نمی‌داند که پیروزی نیازمند چیزی است که او از آن متنفر است چیزهایی مانند همکاری با متحدان و داده‌های آژانس اطلاعاتی. ترامپ به آژانس‌های اطلاعتی اعتمادی ندارد و با متحدان خود نیز همکاری چندانی نمی‌کند.

آیا این خبر مفید بود؟

برای درج آگهی و رپرتاژ با شماره 09036344509 تماس حاصل فرمایید .