سخنگوی هیات رییسه مجلس شورای اسلامی گفت: طرح استیضاح سه وزیر کشور، نفت و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و ظرف امروز و فردا سه وزیر یاد شده با حضور در کمیسیون های مربوطه به دغدغه‌های نمایندگان پاسخ خواهند گفت.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

«اسدالله عباسی» با حضور در جمع خبرنگاران درباره موضوع استیضاح وزرا در مجلس گفت: هم اکنون استیضاح سه وزیر کشور، نفت و آموزش و پرورش در دستور کار مجلس شورای اسلامی قرار دارد و ظرف امروز و فردا سه وزیر یاد شده با حضور در کمیسیونهای مربوطه به دغدغههای نمایندگان پاسخ خواهند گفت.

وی با اظهار امیدواری نسبت به حل و فصل مسئله استیضاح پس از استماع توضیحات وزرا گفت: با توجه به شرای ویژه کشور و همچنین اولویت بررسی لایجه بودجه در صحن علنی مجلس شورای اسلامی امیدواریم تا نمایندگان از توضیحات وزرا در جلسات کمیسیون های تخصصی رضایت داشته و مسئله استیضاح به صحن مجلس نرسد.

عباسی درباره لایحه بودجه سال ۹۹ که امروز توسط رئیس جمهور به مجلس شورای اسلامی تقدیم شد نیز اظهار داشت: پس از بررسی متن لایحه توسط نمایندگان و تقدیم پیشنهادهای مورد نظر آنان به کمیسیون تلفیق و بررسی آن ها در این کمیسیون، در نهایت لایحه بودجه در تاریخ ۴ اسفند ماه در صحن مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت.

وی با اظهار امیدواری نسبت به در نظر گرفتن منویات مقام معظم رهبری در این لایجه یادآور شد: حذف تدریجی وابستگی به نفت، همسان سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق شاغلین متناسب با نرخ تورم و توجه به طرح تحول سلامت، کشاوری و محیط زیست از مهمترین ویژگی های لایحه تقدیم شده است.

سخنگوی هیات رییسه مجلس در پاسخ به سوالی درباره بودجه شرکت های دولتی که چندی پیش و جدا از لایحه بودجه به مجلس تقدیم شده بود نیز خاطرنشان کرد: در سنوات پیشین بودجه گاها مشاهده می شد که برخی بودجه های در نظر گرفته شده به علت پایدار نبودن منابع بودجه محقق نشده و مصوبات مجلس اجرایی نمی گردید. به همین دلیل در سال جاری تصمیم گرفته شد تا بودجه مربوط به شرکت های دولتی امسال پیش از لایجه بودجه به مجلس ارائه شود تا منابع آن مورد بررسی دقیق تر قرار بگیرد.

وی افزود: در حال حاضر این بودجه در کمیسیون مربوطه بررسی شده و رقم ۲۰۰ هزار میلیارد تومان برای شرکت های دولتی در نظر گرفته شده است.