رئیس کمیسیون امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: از آنجا که حامیان و موافقان CFT حاضر در جلسات مشترک مجمع تاکنون نتوانسته‌اند دلایلی قانع‌کننده‌ برای تایید این لایحه بیاوردند، به طبع همچنان رویکرد قبلی مجمع در ارتباط با این لایحه پابرجا است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

سردار احمد وحیدی رئیس کمیسیون امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به آخرین وضعیت بررسی لایحه CFT در کمیسیون مشترک مجمع تشخیص گفت: امروز چهارمین جلسه کمیسیون مشترک مجمع تشخیص  با دستور کار بررسی پیوستن ایران به کنوانسیون CFT  برگزار می‌شود که در جریان این جلسه قرار است بررسی نهایی درباره پیامدهای رد یا تایید این کنوانسیون صورت گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه مجموعه سناریوهای مختلف در ارتباط با این کنوانسیون مورد بررسی قرار خواهد گرفت، مشخص نیست در نهایت چه تصمیمی در این رابطه اتخاذ شود.

وحیدی درباره هجمه رسانه‌ای که در این هفته‌ها از سوی یک جریان خاص برای تایید پالرمو و CFT ‌به اعضای مجمع تشخیص می‌آید، گفت:  این فضاسازی‌ها غیرکارشناسانه و بیشتر از اینکه فنی باشد، سیاسی است.  در حالی که مجمع تشخیص، سیاسی تصمیم نمی‌گیرد و با توجه به منافع کشور در رابطه با این لوایح تصمیم‌گیری می‌کند. به ویژه اینکه شورای نگهبان نیز ایرادات زیادی نسبت به لایحه CFT  گرفته است.

رئیس کمیسیون امنیتی مجمع تشخیص مصلحت نظام  در پاسخ به این سوال که با توجه به فشارهای رسانه‌ای  روزها و هفته‌های اخیر مبنی بر لزوم تایید این لوایح، آیا اعضای مجمع تغییر موضعی در رابطه با این دو لایحه داشته‌اند؟ تصریح کرد:  خیر. از آنجا که حامیان و موافقان  CFT که در جلسات کمیسیون مشترک مجمع حاضر می‌شدند، تاکنون نتوانسته‌اند دلایلی قانع‌کننده‌ برای تایید این  لایحه بیاوردند، به طبع همچنان رویکرد قبلی مجمع در ارتباط با این لایحه پابرجا است.