سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، برخی فهرست سازی‌ها به نام شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی را بازی رسانه ای دانست و انتشار فهرست نهایی پیش از یازدهم بهمن ماه را بی اساس اعلام کرد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

شمحسن پیرهادی سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس اظهار داشت: در حال حاضر، هنوز نتایج نهایی تایید صلاحیت نامزدها در هیئت های نظارت مشخص نیست.

وی افزود: از سوی دیگر، در داخل شورای ائتلاف، ساز و کار تعیین مصادیق همچنان در جریان است. تا 14 دی ماه، احزاب، تشکل ها و شخصیت ها قرار است فهرست های پیشنهادی دو برابر ظرفیت خود را به شورا معرفی کنند.

پیرهادی ادامه داد: در مرحله بعد، 120 نفر از میان این افراد بر اساس رزومه ها و شاخص های اعلامی توسط منتخبین شورای ائتلاف که خود نامزد نمایندگی نباشند، انتخاب می شوند و سپس، نظرسنجی در میان جامعه آماری چند هزار نفری فعالان سیاسی، نخبگان و عموم مردم محلات، اقشار، اصناف و احزاب شهر تهران، منجر به انتخاب 60 نفر خواهد شد. 

وی عنوان کرد: از میان این 60 نفر نهایی، بر اساس شاخص هایی در مجمع شهر تهران و تشکیل هیئت داوری متشکل از اعضای شورا و افراد حقیقی معتمد جریان انقلاب، 30 نفر نهایی تهران انتخاب خواهند شد.

سخنگوی شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی در خاتمه تصریح کرد: لازم به ذکر است که خود اعضای هیئت داوری، ترکیبی از اعضای غیرنامزد شورای ائتلاف و افرادی خواهند بود که خود با رای مجمع بزرگ نظرسنجی انتخاب خواهند شد.