​ رییس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران ضمن تسلیت شهادت سردار سپهبد سلیمانی، گفت: خط مقاومت راه سرخ شهید سلیمانی را قوی‌تر و محکم‌تر از گذشته ادامه خواهد داد.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به گزارش روابط عمومی ارتش، دریادار حبیب‌الله سیاری رئیس ستاد و معاون هماهنگ کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی باعث خواهد شد کمر مقاومت محکم‌تر شود،آرمان‌های این شهید بزرگوار توسط خط مقاومت ادامه خواهد یافت.

سیاری افزود: بدون شک هزاران نفر در راه شهید سلیمانی حرکت می‌کنند و مقاومت قطعاً راه خود را قوی‌تر و محکم‌تر از گذشته ادامه خواهد داد.

معاون هماهنگ کننده ارتش گفت: استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار بارها از جبهه مقاومت ضربه خورده و استکبار به دنبال این است که عمق راهبردی و نفوذ منطقه‌ای ما را محدود کند و شهادت شهید سلیمانی در راستای همین هدف شوم آنها بود. خیال باطلی که هیچگاه به نتیجه نمی‌رسد.

رییس ستاد ارتش تصریح کرد: شهادت این سردار بزرگوار مطمناً باعث می‌شود انسان‌های عاشق و پا در رکاب راه او را ادامه دهند و ما سلیمانی‌های بیشتری در بین مردم و نیروهای مسلح داشته باشیم.

امیر دریادار سیاری افزود: شهادت سردار سلیمانی باعث وحدت و بصیرت بیشتر بین مردم خواهد شد چرا که مردم کینه و دشمنی آمریکا را به خوبی می شناسند و در مقابل او و هر تهدید دیگری خواهند ایستاد.

معاون هماهنگ کننده ارتش  با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران به همراه دیگر نیروهای مسلح همیشه آماده و پادررکاب هستند و در مقابل هرگونه تهدیدی گوش به فرمان رهبر خواهند بود، افزود: ترامپ و دیگر دولتمردان خبیث آمریکا بدانند اینگونه اقدامات تروریستی آنها باعث خواهد شد هرچه زودتر به قعر چاه‌های ذلت، خفت و نابودی فرو بروند.

به گزارش ایرنا، سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت بامداد جمعه در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.

بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ، رئیس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

در پی این اقدام تروریستی حضرت ‌آیت الله خامنه‌ای رهبر انقلاب اسلامی سه روز عزای عمومی اعلام کردند.