رئیس جمهور آمریکا عصر یکشنبه بار دیگر تهدید خود مبنی بر حمله به اماکن و میراث فرهنگی ایران را تکرار کرده است.

پایگاه خبری تحلیلی مثلث آنلاین:

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در جمع گروهی از خبرنگاران در اظهاراتی گستاخانه بار دیگر گفته است که واشنگتن این حق را دارد تا به اماکن و میراث فرهنگی ایران حمله کند.

ترامپ انتقادات مطرح شده از سوی سازمان‌های حقوق بشری را رد کرده است که معتقدند چنین اقدامی بر اساس قوانین بین‌المللی یک جنایت جنگی خواهد بود.

وی در ادامه در جمع خبرنگاران مثل همیشه ادعاهای گستاخانه‌ای علیه ایران داشته و گفته است ایران به ما و مردم ما آسیب می‌زند و آیا ما اجازه نداریم اماکن فرهنگی آنها را هدف قرار دهیم؟

این اظهارات ترامپ پس از توئیت‌های روز شنبه وی است که تهدید کرده بود اگر ایران به تلافی ترور سپهبد شهید قاسم سلیمانی، شهروندان یا اهداف نظامی آمریکا در خاورمیانه را هدف قرار دهد، آمریکا به اماکن فرهنگی ایران در سطح بسیار زیاد و مهم حمله خواهد کرد.

محمد جواد ظریف وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز به این توئیت ترامپ واکنش نشان داده و هشدار داده است که چنین حملاتی نقض آشکار قوانین بین المللی است.

دیدبان حقوق بشر نیز به اظهارات ترامپ واکنش نشان داده و هشدار داده است که ترامپ در حال تهدید به اقدام جنایت جنگی است آن هم به واسطه تهدید کردن برای هدف قراردادن اماکن فرهنگی.

آندرا پراسو مدیر واشنگتن دیدبان حقوق بشر در این باره گفت: ترامپ باید به طور علنی در تهدیدات خود علیه اماکن و دارایی‌های فرهنگی ایران تجدیدنظر کند و به طور شفاف اعلام کند که هیچ گونه دستوری برای ارتکاب این جنایات جنگی صادر نخواهد کرد.

 

آیا این خبر مفید بود؟